Jak snadno čistit plíseň z cihel: 4 užitečné kroky

Už se nemusíte bát, protože každý problém s plísní má řešení. Abychom to dokázali, tento příspěvek vás naučí, jak vyčistit plíseň z cihel v pouhých čtyřech jednoduchých krocích.

Mít dům z cihel dávalo jeho obyvatelům takovou jistotu. Díky tomu se cítí v bezpečí před nebezpečím, zejména během různých přírodních katastrof.

Nicméně i tito takzvaní ochránci jsou zranitelní. Kromě toho jsou nahnilé cihly nepříjemné pro oči.

Pokud se chcete dozvědět více o zranitelnosti cihel a jak se jí vyhnout, měli byste pokračovat ve čtení!

Píseň na cihlách

Cihly nemohou udržet rozvoj plísní. Tento materiál neobsahuje žádné živiny, které plísně potřebují.

Přesto jsou stále náchylné k padlí.

Postupem času cihly začaly mít praskliny. Tyto praskliny se staly sídlem plísní, dokud jim některé faktory, jako je vlhkost a nedostatek cirkulace vzduchu, nezvýhodnily.

Nahromaděné nečistoty a prach na cihlách také způsobují růst plísní. To je důvod, proč se plísňové cihly vyskytují především v neudržovaných oblastech. Stejně jako v těch, které jsou obklopeny organickými materiály.

Plíseň v cihlách není hned vidět, ale způsobuje zatuchlý zápach. Zápach signalizuje majiteli domu, že se na pozemku vyskytuje plíseň.

Pokud plíseň náhodou zahlédnete, měli byste při odstraňování plísní v cihlách postupovat podle kroků v tomto článku. Na druhou stranu navštivte tento užitečný odkaz o tom, jak se zbavit zápachu plísní přirozeně, pokud máte pouze podezření na růst plísní kvůli zatuchlému zápachu.

Důležité čisticí prostředky

  • Hosepipe
  • Voda
  • Tvrdý kartáč
  • Čisticí roztok (chlór)

Alternativní čisticí řešení

Pokud není k dispozici chlór, existují další alternativní čisticí roztoky. Zkontrolujte prosím níže uvedený seznam:

1. Bělidlo

Tento přípravek můžete použít k odstranění plísní z cihel pouhým smícháním s vodou. Množství bělidla a vody musí být rovnoměrné.

2. Kyselina boritá

Pokud se smíchá s teplou vodou, může být kyselina boritá skvělým pomocníkem při čištění plísní v cihlách. Nastříkejte na místo a nechte dvě minuty působit.

3. Jedlá soda

V láhvi smíchejte vodu a jednu polévkovou lžíci jedlé sody. Poté protřepejte, aby se rozptýlila každá částečka jedlé sody.

4. Ocet

Ocet je přirozeně kyselý, a proto dává smysl, když lidé říkají, že může zabíjet plíseň. Nastříkejte ocet na cihly a nechte hodinu působit.

5. Voda

Tlakové mytí je další technika odstraňování plísní. Pomocí toho budete potřebovat vysoký tlak vody a čerpadlo.

Ačkoli se jedná o efektivní strategii pro odstraňování plísní v cihlách, není příliš vhodné tuto techniku ​​používat, protože může také zničit cihly vlivem tlaku. Tlakové mytí by měli provádět pouze odborníci.

Proces čištění

Krok č. 1. Navlhčete cihlu

Navlhčete celou oblast pomocí hadice a vody, než na ni nanesete jakékoli chemikálie nebo čisticí prostředek. Nikdy to nepřehánějte, protože příliš velký tlak může cihlu také zničit.

Krok č. 2. Naneste čisticí roztok

Smíchejte teplou vodu a chlór a; poté nastříkejte na cihly. Aby byla zajištěna účinnost, nechte cihlu několik minut absorbovat chemikálie tím, že ji necháte sedět.

Krok č. 3. Vydrhněte cihlu

Tvrdý kartáč je typ kartáče potřebný k čištění cihel. Výhodou použití je, že můžete vyvinout dostatečnou sílu, aniž byste jej zničili.

Krok č. 4. Vyčistěte cihlu

Cihlu znovu očistěte vodou z hadicové trubky. Nechte co nejvíce uschnout; oblast musí dostat dostatek slunečního světla.

Prevence plísní

Abyste zabránili dalšímu růstu plísní na zděných zdech, vezměte na vědomí tato dvě preventivní opatření.

Ovládejte vlhkost

Všichni víme, že plíseň roste ve vlhkých oblastech. Takže, abyste se vyhnuli stresu z plísně ve vašich cihlách, ujistěte se, že máte pod kontrolou vlhkost.

Udržujte cihly suché na slunci. Vyčistěte jejich okolí – odstraňte všechny odumřelé rostliny a neskladujte v jejich blízkosti nepoužité věci.

Můžete také použít vysoušeč vzduchu, ale ten bude spotřebovávat elektřinu. Nejvíce se doporučuje přímé sluneční světlo.

Opravit poškození

Udržujte svůj dům a své cihly. Provádějte pravidelnou kontrolu cihel, abyste zjistili, zda tam nejsou díry nebo jiné praskliny, kde může plíseň bránit.

Pokud nějaké existují, okamžitě je opravte nebo v případě potřeby vyměňte. Nečekejte, až bude plíseň vidět, než začnete jednat!

Čtení této příručky o tom, jak předcházet plísním mimo dům, je také užitečné pro vaši domácí péči.

Závěr

Cihly se používají ke stavbě pevných základů a zdí. Ty mají chránit nebo být základem domu nebo budovy.

Je nezbytné se o něj dobře starat a udržovat jeho stabilitu. I když cihly nejsou přímo zranitelné plísní, vězte, že růst plísní v cihlách není nemožný.

S výše uvedenými upozorněními a kroky, jak čistit plíseň z cihel, můžete nyní zajistit bezpečné, pevné a stabilní stěny a sloupy pro váš dům.