Jak snadno čistit plíseň od spárovací hmoty: 4 nejlepší materiály

Vyčistěte okolí pomocí octa a bělidla. Tento proces je nejlepším způsobem, jak vyčistit plíseň od spárovací hmoty.

Lidé rádi používají dlaždice, protože jsou krásné a dobře pracují s vlhkostí. Dlaždice se používají zejména v koupelnách a kuchyních.

V těchto oblastech je doma nejvíce vlhkosti, takže mohou být náchylné k plísním a plísním.

Dlaždice jsou voděodolné, ale spárovací hmota mezi kusy je náchylnější. Vlhkost se zde může zaseknout a špatně se odpařit.

Mohou se zde tvořit otravné nákazy, které mohou poškodit vaše zdraví, pokud se této záležitosti nebudete věnovat.

Co je plíseň?

Pokud jste někdy viděli, že se na vaší spárovací hmotě vytvořil bílý práškový film, pak je to pravděpodobně plíseň. Tato houba je plíseň v raném stádiu, která má spory, které mohou růst na různých površích.

Plíseň neproniká do povrchů, na kterých roste, takže je méně destruktivní než plíseň. Tato houba se také snadněji čistí, protože sedí pouze na povrchu vaší spárovací hmoty.

Plíseň na vašem domě nezanechá žádné trvalé škody, ale přesto je lepší tuto houbu odstranit, jakmile ji objevíte. Svým zápachem může zničit atmosféru vašeho domova nebo způsobit dýchací potíže vašim blízkým.

Co způsobuje plíseň na spárovací hmotě?

Majitelé domů obvykle instalují spárovací hmoty do svých kuchyní a koupelen a tato místa jsou vystavena neustálé vlhkosti.

Spárovací hmota je porézní, takže se na tomto povrchu nebude dobře odpařovat voda. Také se prohlubuje dovnitř, takže oblast zůstává vlhká.

Jakmile se spory plísní usadí v těchto vlhkých oblastech, mohou vyrůst v kolonii.

Plíseň může být také začátkem vážnějšího problému s dlaždicemi způsobenými poškozením vodou. Stačí zjistit, jak vypadají vodou poškozené dlaždice.

Jaké čisticí prostředky mohou zabíjet plíseň?

Jakmile objevíte tyto bílé skvrny, musíte je odstranit. Naštěstí několik běžných čisticích prostředků dokáže plíseň rychle zabít.

1. Bílý ocet

Ocet je vynikající přírodní čisticí prostředek a nezanechá na vaší spárovací hmotě žádné zabarvení.

2. Chlorové bělidlo

Tento čisticí prostředek dokáže odstranit odolné plísně, ale nepoužívejte jej na barevné spáry, protože by mohly vyblednout.

3. Peroxid vodíku

Peroxid vodíku je šetrný a šetrný k životnímu prostředí. Zabíjí plíseň, aniž by zničil vaši spárovací hmotu.

4. Jedlá soda

Tento prášek je další slavný D.I.Y. čistící prostředek. Je to liftingový prostředek, takže plíseň rychle zmizí.

Aby se vám jedlou soda dobře fungovalo, musíte udělat pastu. Zkombinujte jej s vodou nebo peroxidem vodíku pro dokonalý zážitek z čištění.

Odstranění plísně ze spárovací hmoty

Jakmile najdete formu a máte čisticí prostředky, je čas začít s čištěním.

Nezapomeňte používat ochranné pomůcky, jako jsou brýle, rukavice a maska. Spóry obvykle létají kolem, když čistíte, a můžete je vdechnout.

Krok č. 1. Připravte čisticí roztok

Tato příručka vám ukáže, jak čistit spárovací hmotu pomocí bělidla a octa. Musíte kombinovat vodu a bělidlo v poměru 3:1.

Nechte roztok v kbelíku a dejte trochu do rozprašovače pro jednodušší aplikaci.

Krok č. 2. Spárovací hmotu postříkejte plísní

Nastříkejte na silnou vrstvu bělícího roztoku a nechte 15 minut působit na spárovací hmotě.

Krok č. 3. Začněte drhnout

Vydrhněte spárovací hmotu hadříkem z mikrovlákna a snažte se dostat na problematická místa. Pokud je mezera příliš malá, můžete k čištění použít zubní kartáček.

Zkuste zkontrolovat, zda ve spárovací hmotě nejsou nějaké rohy nebo praskliny. Dejte si dostatek času na důkladné vydrhnutí a odstranění všech plísní.

Krok č. 4. Opláchněte a naneste ocet

Použijte sprchovou hlavici k opláchnutí bělícího roztoku a poté naneste trochu bílého octa pomocí papírového ručníku. Ocet odstraní přetrvávající vodní skvrny a také zabrání budoucímu růstu spór plísní.

Jak zabránit růstu plísní

Jakmile plíseň očistíte, musíte zajistit, aby se nevrátila. Zkuste zkontrolovat, zda nejsou kontaminovány další části domova, jako jsou vaše sprchové závěsy.

Pokud nějakou plíseň najdete, zde je návod, jak plíseň ze sprchových závěsů odstranit. Zde jsou další způsoby, jak udržet váš domov bez plísní

1. Zajistěte správné větrání

Odsávací ventilátory můžete nainstalovat do kuchyně a koupelny. Nechte tyto ventilátory běžet každý den na 20 minut, abyste zabránili hromadění vlhkosti.

2. Mokrá místa po jejich použití otřete

Po použití osušte oblast sprchy nebo vany. Můžete použít ručník nebo žínku.

3. Provádějte pravidelný úklid

Čisticí rutina může zabránit růstu případných spor plísní, které se usadí. Usnadní to také odstraňování plísní; vše, co budete potřebovat, je voda na jeho umytí.

Závěr

Plíseň může být nepříjemným místem pro každou domácnost. Včasné odstranění vám proces urychlí a nebudete potřebovat příliš mnoho materiálů.

Svůj domov můžete udržovat v čistotě, když víte, jak vyčistit plíseň od spárovací hmoty. Vaše koupelna a kuchyně budou vypadat krásně a vy budete mít své blízké v bezpečí.

Nezapomeňte na správnou údržbu a následnou péči!