Jak skrýt vodou poškozenou překližku na stropě: 3 kroky

Jaká je škoda, že poškození již bylo vyřešeno a vy nyní potřebujete zjistit, jak skrýt vodou poškozenou překližku na stropě, než zjistíte, že tam něco prosakuje? Jakkoli je to politováníhodné, takový je osud skrytých a těžko dostupných částí vašeho domu.

Pokud má váš dům podkroví, pak je zde mnohem menší prostor oddělující skutečné místnosti ve vašem domě. Výhodou toho je, že pokud je vaše střecha v problémech, je snazší odhalit netěsnost, protože se snáze objeví v podkroví, za předpokladu, že tuto oblast často navštěvujete.

Když však nemáte podkroví, je pravděpodobné, že vaše střecha je vyvýšená poměrně daleko od stropu. Když to zkombinujete s neporézní překližkou s nátěrem jako primárním stropním materiálem, poškození vodou, ke kterému může dojít nahoře, je pro vaši pozornost neviditelné.

Kroky pro hladké skrytí vodou poškozené překližky ve vašem stropě

Všimli jste si trendu, kterým se snažíme skrýt nedokonalosti, které nemůžeme změnit? To je správně; zakryjeme to!

Ať už je to v našem vlastním těle nebo v tom, co máme, život s nedokonalostmi je mnohem snazší, když jsou v reprezentativní podobě. Skrývání škod ve vašem domě dělá víc než jen zdání; když to uděláte, pomůže vám to ušetřit zbytečné náklady na kompletní výměnu jinak použitelného materiálu.

Zde jsou kroky, které byste měli dodržovat, abyste úspěšně skryli poškození vodou ve vašem stropě.

Krok č. 1. Zastavte příčinu poškození

I když je naším tématem skrývání defektů, je nepřijatelné začít s krytím, aniž bychom se zabývali tím, co škodu způsobuje. Vaše střecha rozhodně nemá díru, takže by u ní zůstat neměla.

Pokud únik právě začal, řekněme při bouřce, pak by poškození vodou mělo být reverzibilní, vzhledem k tomu, že druh překližky, který máte, to umožňuje. Vaše bezpečnost je samozřejmě cennější než váš strop, takže pokud je venku bouřka, vezměte si nejprve kbelík a zachyťte únik a poté na něm pracujte, až to bude bezpečné.

Pokud však k poškození vodou nedošlo vlivem přírodních sil, pak může být na vině potrubí z vašeho rozvodu vody nebo HVAC systém, který prochází nad vaším stropem. Takové zdroje jsou také běžným důvodem poškození vodou, které nebylo dříve zaznamenáno.

Vaší prioritou v tomto procesu je zastavit tento únik před utajováním. Oprava netěsností je nutností, protože pokud to neuděláte, dojde k dalšímu poškození a vrstvy, které později přidáte k zakrytí, se také zničí.

Než přejdete k dalšímu kroku, zkontrolujte, zda se únik po opravě skutečně zastavil.

Krok č. 2. Řešte současnou škodu

Jak jsme již zmínili, existují určité typy překližky, které umožňují reverzibilitu poškození, pokud je v mezích výtěžnosti. Voda běžně způsobí, že překližka se zdeformuje ze svého původního tvaru, ohýbá se a rozšiřuje směrem ven.

Můžete se pokusit zmírnit tyto deformace odstraněním co největšího množství vody; to je důvod, proč jste před tím potřebovali udělat první krok. Nemluvě o tom, že jakýkoli pokus zakrýt poškození by se ukázal jako marný, pokud by byl povrch dřeva a jeho hmota stále vlhké.

Otevřete si tento článek, pokud chcete vědět, proč se dřevo poškozuje vodou.

Místo poškození nejprve otřete suchým hadříkem. Protože pracujete přímo na stropě, pravděpodobně jste podepřeli žebřík; ujistěte se, že vaše výška je stabilní, a než začnete s čištěním, noste masku a brýle.

Po setření můžete vyzkoušet mokré vysávání nebo fénování extrémně vlhkých částí. Pamatujte však, že pokus opravit úplně shnilé dřevo způsobí jen větší poškození, takže pokud se překližka již při lehkém dotyku změní na kaši, musíte ji vyměnit.

Krok č. 3. Poškozené místo obruste a přelakujte

Pro poškození překližky vodou je běžné moření v tmavě hnědých a podobných odstínech i u dříve natřených povrchů. I když některé z těchto skvrn odstraníte správnými čisticími technikami, můžete je zakrýt pro lepší vzhled.

Až vše zaschne, najděte nějaký smirkový papír, kterým seškrábnete starou barvu, která je obarvená a má bublinovité prohlubně a nerovné povrchy. Jednoduše posuňte brusný papír po poškozených plochách, ale dávejte pozor, abyste nevdechli prach, který z něj vychází.

Poté očistěte plochy, na kterých jste pracovali, a otřete je čistým a suchým hadříkem. Povrch můžete nejprve napenetrovat bílým nátěrem, poté nanést nový nátěr nebo použít přípravek, který již základní nátěr nevyžaduje.

Pokud se obáváte, že by na stejném místě znovu došlo k úniku, můžete také natřít horní stranu stropu.

Jak zabránit poškození stropu vodou

Poškození vodou se u neudržovaných střech stává přirozeným a nevyhnutelným jevem. Aby byl váš strop nepoškozený, musíte střechu pravidelně a přiměřeně udržovat.

Můžete také provést následující,

  • Nainstalujte do stropu otvor, který je přístupný pro opravy.
  • Pravidelně kontrolujte netěsnost potrubí.
  • Potřete stropní materiály látkou odpuzující vodu.
  • Používejte spolehlivější střešní a stropní materiály.

Zde je další užitečný článek o tom, jak částečně nahradit vodou poškozené obklady.

Závěr

Vědět, jak skrýt vodou poškozenou překližku na stropě, je součástí nezbytných znalostí, zvláště pokud nejste z těch, kteří plýtvají zdroji na náhlé opravy. Stropy jsou součástí toho, co dělá váš domov pohodlným, takže musí být krásné a pevné.