Jak skrýt škrábance na koženém sedadle Loveseat

U koženého nábytku je docela běžné, že se při každodenním používání škrábe. Bez ohledu na to, jak opatrní jste s koženým nábytkem, dojde k jeho poškození. Proto budeme diskutovat o tom, jak skrýt škrábance na koženém sedadle loveseat.

Tento případ platí zejména v případě, že máte v domě psy nebo malé děti. Bohužel je prakticky těžké zabránit tomu, aby se kožený nábytek časem nepoškodil. Přestože se váš nábytek může zdát poškozený, existují techniky, jak jej opravit.

Kůže je pružný materiál, který se na sebe dokáže vázat, takže opravy povrchových škrábanců jsou velmi jednoduché. Dokonce i silné škrábance lze opravit nebo skrýt tak, aby kus nábytku vypadal nový. Než se však pustíme do toho, jak skrýt škrábance na koženém sedadle loveseat, pojďme se podívat na některé terminologie.

Co je to místo k sezení?

Existují dva typy sedaček: jedna pro dvě osoby a druhá jako malá pohovka. Jako malý gauč snadno pojme dvě osoby. Můžete je použít v oblasti, kde by velká pohovka byla příliš velkým prostorem, ale stále potřebujete sedadla.

Můžete jej také použít ve spojení s pohovkou větší velikosti. V důsledku toho je někteří jednotlivci využívají ve svých ložnicích jako další možnosti sezení. V minulosti měla sedátka v lásce doslova design, než jaký máme dnes.

Kůže

Zvířecí kůže a kůže jsou chemicky ošetřeny, aby se zabránilo poškození kůže, která je pevná, pružná a má dlouhou životnost. Existuje celá řada zvířat, která mohou být použita k výrobě kůže. Kromě oděvů, obuvi a peněženek může kůže vyrábět také nábytek, nářadí a sportovní potřeby.

Čína a Indie jsou dnes předními světovými výrobci kůže. Při výrobě koženého nábytku se používají různé druhy kůže. Kožený nábytek vypadá, cítí se a funguje jinak, protože je vyčištěný.

Jak skrýt škrábance na koženém sedadle Loveseat?

Metoda 1: Čištění kožené sedačky

Vysajte poškrábanou oblast gauče pomocí vakuového nástavce. Nejprve vysajte povrch země a jemnými krouživými pohyby masírujte nástavec pomocí vakuové hadice. Během pohybu se vlákna znovu upraví, což může pomoci zamaskovat škrábance.

Do vody ponořte měkkou tkaninu, například hadřík z mikrovlákna. Škrábance lze odstranit třením ručníku po vytlačení přebytečné vody. Dále propracujte vlhký hadřík krouživými pohyby po pohovce.

Před použitím nechte kapalinu několik hodin zaschnout. Drobné škrábance lze touto technikou zakrýt nebo odstranit. Buďte však opatrní při používání konkrétních chemikálií, abyste nepoškodili pokožku.

Škrábance můžete odstranit pomocí čisticího prostředku určeného pro mikrovlákna; nezůstávají po sobě žádné značky ani skvrny. Suchým a jemným hadříkem naneste čisticí prostředek na gauč a setřete jej. Čištění odstraní škrábance způsobené pigmenty.

Na gauč z mikrovlákna naneste trochu vodky. Poté odstraňte škrábance ze suchého nebo drsného povrchu pohovky starým zubním kartáčkem. Když se vodka odpaří, nedochází k barvení vodou; také pomáhá vymazat kazy.

Metoda č. 2: Oprava poškrábání

K čištění oblasti můžete použít třecí alkohol. Než se pokusíte opravit hluboké škrábance na koženém nábytku, ujistěte se, že je oblast čistá. Skvrny lze odstranit pomocí alkoholu a čistého ručníku.

Pokud na kůži použijete alkohol, velmi rychle schne. O deset minut později by měla být oblast suchá.

Tento přístup je nejúspěšnější; hluboké řezy v anilinové kůži mohou být neopravitelné.

Čištění prostoru třením alkoholu je možné. Před opravou silných škrábanců na koženém nábytku se však ujistěte, že je místnost čistá. K odstranění škrábanců budete potřebovat alkohol a čistý hadřík!

Kůže, která byla vystavena alkoholu, poměrně rychle schne; doba sušení by měla být deset minut. Tato metoda je však nejúčinnější při použití leštěné kůže. Je možné, že nemůžete opravit hluboké rány v anilinové kůži.

Na poškrábané místo naneste silné kožené plnivo a před použitím jej nechte úplně zaschnout. Tato látka podobná tmelu je někdy označována jako „plnivo“. Vyplní všechny mezery nebo praskliny v poškrábané části vašeho nábytku.

Škrábance zakryjte hustou výplní pomocí prstu nebo malé špachtle. Udělejte to, dokud se poškrábaný povrch nevyrovná zbytku povrchu nábytku. Po nanesení těžkého plniva nechte asi 30 minut vytvrdnout, než se pohnete dál.

K vyhlazení povrchu plniva můžete použít další list brusného papíru se zrnitostí 1 200. Vaše místní železářství nebo obchod s koženým zbožím by měl nosit těžkou koženou výplň. Je také možné, že vám výrobce nábytku může nabídnout bonder a nádivku.

Ujistěte se, že používáte správnou barvu barviva na kůži. Jakmile bude škrábanec zapečetěn a vyplněn, budete jej muset nejprve natřít tak, aby ladil se zbytkem nábytku. Poté naneste barvivo na houbu pokrytou oblastí pokrytou těžkým plnivem ve stejné vrstvě.

Před nanesením nové vrstvy nechte každou vrstvu uschnout. Naneste tolik vrstev, kolik je potřeba, aby odpovídaly barvě nábytku. Chcete -li získat barvivo na kůži, musíte navštívit obchod s koženým zbožím nebo obchod s nábytkem specializujícím se na kožené výrobky.

Závěr

Je docela snadné skrýt škrábance na kožené sedačce. První metoda zahrnuje lehké škrábání, zatímco druhá je hluboká. Postupujte tedy podle jedné ze dvou metod, které jsme vám poskytli, a užijte si své místo k sezení!