Jak šít závěsy s průchodkami? 5 snadných způsobů!

Lidé, kteří obdivují módu, vědí, jak velkou nutností je opravit pěkné a atraktivní závěsy. Závěs dodává místnosti vynikající vzhled ve srovnání s místnostmi bez závěsů.

Záclony potřebují další materiály, aby lépe padly a vyvažovaly na tyči. Jedním z takových materiálů je průchodka. Jak ušít závěsy s průchodkami a zpřístupnit je k použití není obtížný úkol.

Koupíte jen několik věcí, jako jsou záclonové materiály, průchodkové panely, tyč, nůžky, lisovací žehlička, měřicí pásky atd.

Záclony vyrobené s průchodkami působí v místnostech bohatě a sofistikovaně. Při pohledu na dobře umístěný závěs s průchodkami byste získali nesmírné uspokojení z tvaru a pohodlí, které dává místnosti.

Každý potřebuje udělat z domu domov. Abychom dosáhli tohoto požadavku na krásný domov, nutnost a touha upevnit závěsy pomocí průchodek se stává nevyhnutelnou.

Závěsy s průchodkami poskytují jakousi útulnou atmosféru v prostoru místnosti, zejména brání pronikání slunce do místnosti. Závěsy s průchodkami také dodávají místnosti klasický a obdivuhodný vzhled a skutečným uživatelům přinášejí velkou pověst. Záclony s průchodkami jsou požadavkem pro domov.

Kroky, jak šít závěsy s průchodkami

Chcete-li vyrobit dobrý závěs s průchodkami, postupujte podle následujících kroků, jak ušít závěsy s průchodkami, připravte si materiály a postupujte podle níže uvedených kroků.

Krok č. 1. Změřte dveře nebo okno, kde budete závěs připevňovat, pomocí průchodek. Musíte změřit šířku okna.

Krok č. 2. Změřte záclonu i záclonovou tyč od místa, kde by měl začínat a kde končit, podle velikosti dveří nebo okna.

Krok č. 3. Odměřte 44 palců od pevného okraje závěsu k druhému okraji závěsu a upravte jej, a pokud je to možné, použijte žehličku k přitlačení, aby byly tyto okraje pevné.

Krok č. 4. Uchopte záclonu a po její straně, otočte ji o jeden palec a stiskněte. Otočte znovu o jeden palec navíc a stiskněte.

Krok 5. Toto je poslední krok, jak ušít závěsy s průchodkami. Pro sešití naměřených vrstev látky se řiďte průvodcem švů.

Použijte vhodnou délku stehu k přeložení a sešití obou stran závěsu a okrajů, poté použijte lisovací žehličku k přitlačení. V horní části závěsu je ponechán dostatečný prostor, aby byl zajištěn prostor pro upevnění průchodek.

Jak vložíte průchodky do záclon?

Průchodky jsou očka, která se nacházejí v horní části závěsu. Tato očka se do záclonové tyče upevňují vpřed a vzad, případně přes přední a zadní stranu.

Ke každé průchodce jsou sevřeny dvě stejné poloviční strany. Pro vložení průchodek do záclon je nutné:

Nejprve vložte jednu polovinu strany průchodky pod označenou a perforovanou horní část závěsu.

Poté použijte druhou polovinu průchodky k zakrytí průchodky pod závěsem. Pevně ​​upněte průchodky, aby závěs pevně držel. Udělejte to ve všech označených šablonách na závěsu, kam budete připevňovat průchodky.

Nakonec protáhněte záclonovou tyč skrz každou z průchodek v pořadí dopředu a dozadu. Poté zavěste na zeď. Přesný postup použijete buď pro plastové nebo kovové průchodky.

Jak zajistíte, aby závěsy s průchodkou vypadaly dobře?

Aby závěsy s průchodkami vypadaly dobře, musíte nejprve postupovat podle kroků, jak šít závěsy s průchodkou, poté protáhněte kovovou tyč průchodkami dopředu a poté dozadu, jako by to byl jakýsi klikatý pohyb.

Průchodky umožňují volný pohyb záclony nebo ji činí statickou; budete muset vložit držák mezi první dvě průchodky. Při tom všem je nutné pamatovat na to, že vámi dodaná kovová tyč musí odpovídat délce průchodek na roušce.

Dobře vyměřená záclona, ​​která je vhodně složena a vylisována, poté profesionálně prošita na bocích a okrajích, která má zase dobře upevněnou průchodku, by byla ukázkou elegantního dekoru v místnosti.

Jak daleko od sebe umístíte průchodkové závěsy rovnoměrně rozmístěné?

Doporučená vzdálenost pro průchodkové závěsy je 6 palců od sebe, což uděláte uprostřed.

Cokoli se objeví za tyčí, je okenní rám nebo druh odstínů, které se vyskytují u okna; rozteč závěsu průchodky to vše vymaže.

Závěr

Jak ušít závěsy s průchodkami je technické, ale zároveň snadné. Každý, kdo si prostuduje tento zjednodušený článek, zjistí, že je snadné koupit a ušít závěsy s průchodkami.

Zpočátku se závěsy nedodávají s průchodkami, ale tyto průchodky připevníte k záclonám, aby vypadaly organizovaně a krásně.

Není pochyb o tom, že lidé nyní dokážou odhadnout čas, sednout si, odměřit vhodnou délku záclony, složit a sešít materiál tak, aby vytvořili jedinečnou a úžasnou záclonu s dobře rozmístěnými průchodkami přiměřeně upevněnými v horní části záclony.

Dekor poskytnutý místnosti bude dostatečný k tomu, aby ukázal, že úkol šití závěsů s průchodkami stojí za to.