Jak si vyrobit vlastní rozkládací pohovku a rozkládací pohovku na 5 způsobů

Vzhledem k tomu, že nová pohovka a sedací souprava jsou drahé a prefabrikované návleky se obvykle nevejdou, je tento přehoz na pohovku pro kutily ideálním řešením, jak mít čerstvou, nově vyhlížející pohovku s rozpočtem. Jak si tedy vyrobit vlastní pohovku a potah na pohovku?

Udržet krásný domov není vždy snadné. Věci se mohou rychle vymknout kontrole, když máte děti, domácí zvířata a hektický rozvrh. Vlasy a skvrny mohou zničit váš nábytek a jeho udržování v čistotě se může zdát jako nekonečný úkol.

Slipcovers jsou skvělým způsobem, jak tyto obavy vyřešit. Rozkládací pohovky a pohovky jsou skvělá řešení, aby váš dům vypadal nádherně bez ohledu na to.

Rozdíl mezi pohovkou a sedačkou

Pohovky a sedací soupravy jsou pouze dva z mnoha typů nábytku, které jsou k dispozici v sedací části domu. K popisu tohoto typu nábytku se používá několik termínů, včetně pohovky, pohovky a pohovky. Pro netrénované oko však všechny vypadají stejně.

Pohovka je jakýkoli kus čalouněného sezení s opěradlem a loketní opěrkou pro dvě nebo více osob. Pohovka je malá pohovka vyrobená speciálně pro dvě osoby, obvykle pár.

Primární funkcí pohovky je pohodlné usazení dvou nebo více osob současně. Hlavním účelem sedačky v lásce je umožnit milostnému páru intimní rozhovor.

Pohovky je nyní možné vidět nejen v domácnostech, ale také na pracovištích, přijímacích místnostech, lobby a barech. Pohovky se obecně používají jako postele v domech, zatímco sedací soupravy se používají jako malé pohovky pro menší plochy nebo jako doplněk pohovek plné velikosti.

Jak si vyrobit vlastní pohovku a potah na pohovku?

Nejprve zvažte, kolik materiálu budete potřebovat.

Tkanina podle vašeho výběru je vždy nejlepší pro začátečníky, aby si vybrali obyčejnou nebo vzorovanou tkaninu bez směru. Materiál by se měl prát a sušit, aby změkl, a současně zohlednit případné smrštění.

Nepřehlédněte tento zásadní krok: Krása protiskluzové fólie spočívá v tom, že ji lze snadno vyjmout a vyčistit, ale musíte zajistit, aby se po vyrobení nezmenšila.

Shromážděte zbývající šicí potřeby, jako je šicí stroj, nit, nůžky, měřicí pásku, špendlíky, fix, vzorový papír a pravítko.

Dále vytvořte vzor překrytí.

Zastrčte pohovku a sedačku s levným vzorem nebo řeznickým papírem. Tento imitační potah by měl odpovídat celkovému obrysu pohovky a sedačky. Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli navrhujete vzor, ​​můžete si vybrat mezi přiléhavým slipcoverem nebo tím, který se volněji zakrývá.

Křídou označte části vzoru – označte, kde chcete vystřihnout design. Mělo by existovat mnoho sekcí: vnější zadní část pohovky a sedačky, sedací část (obsahující opěradlo a přední část, která klesá k podlaze) a boky podložek, které by měly začínat zvenčí a zasahovat nahoru a znovu vnitřní stranu područek.

Změřte přední strany paží. Jedná se o dva svislé kusy na obou stranách a přední část sedací soupravy a pohovky. Opět je snazší navrhnout vzor pro každý z nich samostatně.

Poté přišijte návleky.

Vystřihněte součásti pohovky a potahy na sedací soupravu. Položte značné části látky na protiskluzovou látku na rovný povrch a poté je zakryjte každou částí vzoru. Na utěrce si křídou označte poměry a každý kousek vystřihněte a ponechte zhruba 1 palec švu na lemování.

Spojte části návleků dohromady. Umístěte kousky látky stranou ven na pohovku a sedačku. Sestavte krycí části pomocí rovných kolíků, přičemž kolíky držte přímo uvnitř křídových čar. Tím získá slipcover jeho obecnou podobu.

Čela paží připevněte šicím strojem k dílům loketní opěrky. Vyjměte tyto kousky ze sedačky a sedačky; uvolněte je z ostatních částí, ale nedotýkejte se kolíků spojujících přední části ramen. Spojte části dohromady pomocí křídové čáry jako vodítka.

Nezapomeňte podávat látku do šicího stroje špatnou stranou nahoru. K vyhlazení švů na pravé straně.

Sešijte těla návleků k sobě. Dávejte pozor, abyste při vyjímání dalších dvou součástí (zadní a sedací části) ze pohovky a sedačky neztratili kolíky. Sešijte tyto dvě části k sobě pomocí šicího stroje a poté odstraňte kolíky.

Znovu spojte díly dohromady.

Znovu připevněte tělo a boky pohovky a poté je znovu spojte. Sestavte kryty tak, aby těsně přiléhaly a padaly rovnoměrně. Ještě jednou spojte boky a tělo dohromady. Dále pomocí šicího stroje připevněte boční panely k tělu.

Znovu použijte kolíky a křídové čáry ve svůj prospěch. Postupně odstraňte kolíky ze švů.

Udělejte spodní část spodního krytu pod lemem. Vystřihněte spodní lem asi 1/2-1 palce od okraje křídou. Pomocí svinovacího metru se ujistěte, že je čára rovná.

Přeložte látku podél spodního lemu (špatná strana na špatnou stranu) a zajistěte špendlíky. Lem končí pro dokončení vzhledu.

Nasaďte návleky.

Nakonec vyzkoušejte návleky, abyste zjistili, jak sedí. Otočte návleky tak, aby pravá strana směřovala ven, položte je na pohovku a sedačku a opatrně zasuňte kryty na místo.

Závěr

Když to shrneme, Jak si vyrobit vlastní pohovku a návleky na sezení. S přebalem na míru si můžete dát pohovce a sedačce zcela nový vzhled za méně peněz. Tento proces je přímočarý a svůj potah si můžete přizpůsobit tak, aby dokonale ladil s vaším obývacím pokojem nebo domácím dekorem.

.