Jak si vyrobit svůj vlastní mycí prostředek pro tlakovou myčku? 4 DIY pracích prostředků!

Hledáte, jak si vyrobit vlastní prací prostředek pro tlakové myčky? Už nemusíte hledat. V tomto článku vás všechny provedeme celým postupem výroby detergentu pro tlakové myčky.

Pravidelné čištění velkých ploch je obtížné. S tlakovou myčkou je ale vyčistíte efektivně a rychle. Tlaková myčka je nezbytným zařízením pro čištění venkovního prostoru, exteriéru domu, střechy, aut, lodí a mnoha dalších. Použití tlakové myčky vás ušetří mastnoty na loktech a pomůže odstranit odolné skvrny. Tlaková myčka však není levná.

Tlaková myčka může fungovat dobře sama o sobě, ale pro lepší výsledky použijte saponát nebo čistič. Na trhu jsou k dispozici různé typy tlakových myček. I když, když si ho vyrobíte sami, ušetříte peníze. Komerčně dostupné detergenty mohou obsahovat abrazivní chemikálie a jsou drahé.

Použití domácího pracího prostředku zvýší účinnost vaší tlakové myčky. Kromě toho je vlastní výroba detergentu pro tlakové myčky krokem k ochraně životního prostředí, protože předcházíte plastovému odpadu.

Způsoby, jak si vyrobit vlastní prací prostředek pro tlakovou myčku

Abychom odpověděli na váš dotaz, jak si vyrobit vlastní detergent pro tlakové myčky, uvádíme pět různých typů postupů pro výrobu detergentu. Tyto mycí prostředky jsou vyráběny z věcí dostupných doma. Šetříte proto své peníze a čas. Před zahájením čištění doporučujeme nosit gumové rukavice a ochranné brýle.

Čisticí prostředek č. 1. Prostředek na tlakové myčky na beton

Čištění tvrdých povrchů, jako je beton, je obtížné. Zabere to trochu více času a energie, než pouhé mytí jednoduchou tlakovou myčkou. Obvykle jsou příjezdové cesty, terasy a chodníky betonové. Betonové povrchy mohou obsahovat skvrny a nečistoty, které nelze snadno odstranit. Betonové povrchy mohou mít mastné skvrny, zbytky jídla, gumové značky a případně spálené zbytky táboráku. Proto budete potřebovat silný prací prostředek, abyste se těchto skvrn a nánosů zbavili.

K čištění betonových povrchů budete potřebovat tři litry vody, jeden a půl šálku boraxu, jeden šálek tekutého mýdla na nádobí a jeden šálek sody na praní. V případě potřeby můžete použít jeden šálek odmašťovače. Smíchejte borax a prací sodu v míse. Přidejte tuto směs do vody za vzniku roztoku. Poté přidejte tekutý prostředek na nádobí a odmašťovač. Tento roztok můžete zahustit přidáním většího množství přísad a snížením objemu vody. Vyrobte tento prací prostředek v dobře větrané místnosti nebo venku. Můžete použít i masku. Chemické výpary se uvolňují smícháním těchto složek.

Může být užitečné přečíst si o tom, jak čistit beton bez tlakové myčky a jak čistit betonovou terasu bez tlakové myčky.

Čisticí prostředek č. 2. Čisticí prostředek na čištění dřevěných povrch

Dřevěné povrchy jsou jemné. Dřevěné povrchy se snadno ušpiní. Zejména po dešti nebo sněžení mohou na dřevě růst plísně nebo řasy. Dřevěné povrchy můžete snadno vyčistit tlakovou myčkou. K odstranění plísní nebo jiných nahromaděných nečistot potřebujete výkonný čistič. K čištění dřeva budete potřebovat tři litry vody, jeden a půl šálku octa, dva šálky sody na praní a půl šálku myčky na nádobí. kapalina. Smíchejte všechny ingredience a nastříkejte na celou plochu. K rozstřikování čisticího prostředku můžete použít černou trysku tlakového čističe.

Pomocí tvrdého kartáče vydrhněte povrch dřeva. Oblasti napadené řasami dobře vydrhněte. Po drhnutí uchopte tlakový čistič a celý povrch opláchněte. Ujistěte se, že jste se zbavili zbytků mycího prostředku a nečistot.

Možná si také budete chtít přečíst o tom, jak čistit dřevěný plot tlakovou myčkou.

Čisticí prostředek #3. Čisticí prostředek na vinylové obklady

Exteriér vašeho domova můžete vyčistit pomocí tlakové myčky. Časem se vinylový obklad zašpiní. Budete tedy potřebovat čistič, který z něj odstraní veškerý prach a nečistoty. K přípravě čisticího prostředku na vinylové obklady budete potřebovat 3 litry teplé vody, půl šálku pracího prostředku a půl šálku fosforečnanu sodného. V nádobě smíchejte všechny tyto ingredience a poté pomocí tlakové myčky nastříkejte na všechny obklady. Ujistěte se, že aplikujete pohybem shora dolů. Nechte pár minut odležet. Poté mycí prostředek smyjte tlakovou myčkou. Oživí vinylové obklady a dodá vašemu domu svěží a nový vzhled.

Vědět, jak čistit obklady bez tlakové myčky.

Čisticí prostředek #4. Mycí prostředek na mytí aut

Pokud k mytí auta použijete kbelík, zabere to čas a dřinu. Místo toho vám použití tlakové myčky ušetří čas a energii. Čističe automobilů jsou komerčně dostupné, ale můžete si je vyrobit sami pomocí věcí dostupných doma. Mycí prostředek na auto není silný, jako ostatní mycí prostředky. K výrobě pracího prostředku pro auta budete potřebovat čtyři litry vody a jeden a půl šálku pracího prášku. Přidejte prací prášek do horké vody a pomalu promíchejte. Jakmile je roztok připraven, použijte k čištění auta nejmenší trysku. Při čištění buďte jemní; nechcete poškodit povrch vozu.

Zjistěte, jak umýt auto tlakovou myčkou.

Je to obal!

Nyní byste měli vědět, jak si vyrobit vlastní mycí prostředek pro tlakové myčky. Použití čisticího prostředku spolu s tlakovým čističem způsobí, že povrch bude vypadat bez poskvrny. Vlastní výroba čisticího prostředku pro tlakové myčky vám ušetří spoustu peněz. Nezapomeňte použít přesně výše uvedené přísady pro dobré čištění. Kliknutím na tento odkaz zjistíte nejlepší čisticí prostředky pro tlakové myčky.