Jak si vyrobit oválné sedadlo

Přemýšleli jste někdy nad tím, co by bylo nového a zábavného pro váš obývací pokoj? Zapomeňte na typické pohovky, sedací soupravy nebo pohovky a vyzkoušejte oválné sedací soupravy! Ano, slyšeli jste to správně; ukážeme vám, jak vytvořit oválné sedátko do svého prostoru.

Co je to Loveseat?

Pohovka je sedadlo určené pro dvě osoby, které připomíná malou pohovku. Připomíná malý gauč a navrhli ho tak, aby pohodlně pojal dvě osoby. Jsou ideální pro malé prostory, které nemají dostatek místa pro velkou pohovku, ale přesto vyžadují sedadla.

Loveseats lze také použít k doplnění nadměrně velkých sedacích souprav. Někteří lidé je například využívají k dalšímu posezení ve svých ložnicích. Loveseats jsou židle pro dvě osoby, které připomínají malé pohovky.

Jak si vyrobit oválné sedadlo?

Budování rámu Loveseat

Pomocí kotoučové pily nařežte dva kusy překližky o tloušťce 34 palců na 3 a půl stopy na délku a 3 a půl stopy na šířku. Dále nakrájejte osm 10 palců dlouhých kusů 2 x 4, jeden list překližky o tloušťce 34 palců, 11 stop dlouhý a 11½ palců široký. Pomocí kompasu a tužky nakreslete na každé tři listy překližky o průměru 1/2 stopy tři kruhy o průměru 1/2 stopy.

Chcete -li vyrobit dva kruhové kousky překližky, řezte je podél linií tužky na obou lisech pomocí pily na dřevo nebo pily. Umístěte jeden kruh na zem. Umístěte osm kusů 2 na 4 na kruh tak, aby body kompasu byly 10 palců nad zemí.

Tužkou označte umístění každého kusu 2 na 4. Dále přišroubujte kusy 2 na 4 k oběžníku a zahloubením jednoho šroubu v každé křižovatce proveďte vrtací kladivo a šroubovák. Chcete-li postavit základnu pohovky, připevněte druhý ovál na opačný konec kusů 2 na 4.

Přitom můžete použít šrouby se zápustnou hlavou o délce 1 palce. Odřízněte jeden list překližky o tloušťce 34 palců kotoučovou pilou na 3 a půl stopy dlouhou a jednu 3/4 stopy širokou. Odřízněte čtyři 11palcové kusy 2 na 4.

Odřízněte jeden kus překližky o tloušťce 34 palců na pět 1/2-stop dlouhých o 11 3/4 palců širokých obdélníků. Jeden list překližky o tloušťce 34 palců, 4 stopy 8 1/2 palce dlouhý a 11 3/4 palce široký. Tužkou a kompasem nakreslete na stránku 3 12 x 1¾ půlkruh o průměru 3 a půl stopy.

Na stejnou stranu stránky nakreslete druhý půlkruh o průměru 3 stopy. Vytvořte 6palcovou křivku překližky, řezte podél obou linií tužky pilou nebo pístovou pilou. Pomocí zapuštěných 1palcových šroubů připevněte 2 x 4 kusy 1 palec z obou konců křivky v pravém úhlu.

Stejným způsobem přišroubujte další dva kusy 2 x 4 ke křivce, která je stejně vzdálená ke konci kusů 2 x 4. Dále pomocí zapuštěných 1palcových šroubů zajistěte opačný konec částí 2 na 4 k okraji panelů. Dále uřízněte dva 11 kusů 3/4 palce dlouhých a 6 palců širokých kusů překližky o tloušťce 34 palců.

Našroubujte jeden kus na oba konce opěrky zad, abyste jej dokončili. Potom pomocí řezací pily proveďte řez o délce 12 palců a 11 palců dlouhý každé 2 palce po jedné straně listu o rozměrech 11 x 11 palců. Každý řez v listu přilepte lepidlem na dřevo.

Ohněte list kolem gaučové základny tak, aby řezy směřovaly dovnitř. Pomocí kladiva a 1 palce dlouhých hřebíků připevněte list k základu. Pomocí řezací pily proveďte každé 2 palce po jedné straně 4palcového listu o délce 12 palců dlouhý 12 palců hluboký a 11-34 palců dlouhý řez.

Řezy slepte lepidlem na dřevo. Ohněte list kolem přední křivky zadní opěrky, přičemž redukce směřují ven. Přibijte list překližky k zadní podložce pomocí křivky horní překližky a čtyř podpěr 2 po 4.

Pomocí řezací pily proveďte řez o délce 12 palců o délce 11-34 palců každé 2 palce po jedné straně z pěti listů o délce 12 stop. Každý řez přilepte lepidlem na dřevo. Ohněte list kolem zad, abyste podpořili vnější křivku, přičemž redukce směřují k podpoře.

Dokončete to tím, že je dáte dohromady. Přibijte list na křivku překližky v horní části zadní opěrky a 2 x 4 kusy uvnitř oblouku. Nyní slouží jako rám našeho sedátka.

Použití čalounění

Odřízněte čalounění o délce 11 stop a nastříkejte sprej na vnější stranu zakřivení pohovky. Dále potáhněte čalounění kolem gauče tak, aby se oba konce setkaly uprostřed zad. Zatímco sprejový držák schne, držte čalounění na místě, aby přilnulo k překližce.

Na obou stranách opěradla nakreslete čáru od horní části čalounění k horní části sedáku překližky. Odstraňte přebytečný materiál řezáním podél horní části předního sedadla. Surovou překližku nastříkejte na horní a přední část opěradla pomocí rozprašovače.

Sklopte další čalounění na opěradlo a odstraňte přebytečný materiál na každé straně. Zatímco lepidlo vytvrzuje, držte čalounění na místě. Na zadní stranu kusu čalounění nakreslete kruh o průměru 1/2 stopy. Poté kruh odřízněte.

Nastříkejte surovou překližku na sedadlo gauče pomocí rozprašovače. Položte čalounický kruh na sedačku a přebytečnou část ořízněte nůžkami. Udržujte čalounění na místě, dokud lepidlo vytvrzuje.

Závěr

S těmito jednoduchými kroky, jak vytvořit oválné sedátko, jistě dodáte svému prostoru nový rozměr. Buďte opatrní při stavbě rámu, protože to je základ vaší oválné sedačky. Do své sedačky můžete přidat různé designy, barvy nebo látky, abyste jí dodali nádech.