Jak si vyrobit knot ze svíčky doma

Můžete si koupit knoty na výrobu svíček, ale můžete si je také vyrobit sami. S vědomím, že knoty jsou vyrobeny z různých materiálů, můžete snadno improvizovat s materiály, které najdete doma. Proto vás naučíme, jak si vyrobit knot svíčky doma.

Jak si doma vyrobit knot ze svíčky

Výroba knotů ze svíčky Borax

Ohřejte vodu. Připravte si jeden šálek vody ohřáté v malém kastrolu nebo konvici. Nechte vodu mírně vařit, ale ne úplně vařit.

Borax a sůl společně rozpusťte. Naplňte džbánovou misku do poloviny teplou vodou. K rozpuštění smíchejte jednu lžíci soli a tři lžíce boraxu.

Tento roztok Borax použijete k vytvrzení materiálu základního knotu. Borax s knoty může pomoci svíčkám hořet jasněji a déle. Kromě toho může omezit množství popela a kouře vytvořeného procesem hoření.

Udržujte Borax daleko od dětí a domácích zvířat, protože může být riskantní, pokud se krmíte nebo dýcháte. Nejprve namočte drát uvnitř odpovědi na několik minut. Dále ponořte do odpovědi Borax kus silného bavlněného řeznického drátu.

Nechte drát nasáknout po dobu nejméně 24 hodin. Zajistěte, aby se lano, které si vyberete, nadnášelo, aby bylo delší než vrchol pole, které plánujete použít na svíčku. Pokud si nejste jisti, jak vysoká bude svíčka, vezměte do jedné stopy drátu a později ji zmenšete.

Řeznický drát je vynikající základní látkou na knoty svíček; mohl by však stačit jakýkoli tlustý bavlněný provaz. Můžete použít jakýkoli bavlněný materiál nebo čistou tkaničku, ale odstraňte plastovou čepici. Nejlepších výsledků dosáhnete namáčením provázku po dobu 24 hodin.

Přestože byste mohli drát odhodit po 20 minutách, výsledky mohou být mnohem horší než ideální. Nejprve tedy na několik minut namočte řetězec do odpovědi. Poté do odpovědi Borax ponořte tlustý bavlněný řeznický drát.

Vosk musíte změkčit – 1/4 až půl šálku vosku ze svíček, poškozený. Poté vosk roztavte nad dvojitým kotlem. Pokud nemáte dvojitý kotel, postačí vám jednoduchá ocelová krabička a malý rendlík.

Zahřejte 1 až 2 palce vody na střední teplotu v hrnci, nechte ji vařit a vařit v páře, aniž by se vařila. Vložte kov přesunout do vroucí vody. Nechte plechovku každou další minutu předem zahřát, včetně vosku.

Vzhledem k tomu, že roztavený vosk může způsobit extrémní popáleniny, pronajměte si nadměrné varování po dobu relaxace operace. Podšívané lano musíte ponořit. Suchý drát s boraxem opatrně ponořte do roztaveného vosku.

Natírejte přízi co možná nejvíce; technicky byste mohli použít boraxový drát, aniž byste jej chránili pryskyřicí. Vosk však ztuhne a manipulace s knotem je méně náročná. Navíc to může usnadnit zachycení plamene při vzdání se knotu.

Provázek je potřeba vysušit. Poté drát zavěste dříve a nechte jej několik hodin působit, aby vosk ztuhl. Nemělo by to trvat několik minut.

Umístěte list hliníkové fólie pod úderové lano, jako dříve, abyste zachytili další vynikající vosk, který odkapává. Opakovat. Ponořte a vysušte drát v několika vynikajících případech, abyste na něm získali silnou vrstvu vosku.

Drát musí mít zároveň smysl pro korporaci, ale zároveň si zachovat i několik pružností. Předpokládejme, že ne vždy zbývá dobrý vosk k opětovnému ponoření provázku, přiložte jej na list hliníkové fólie. Poté opatrně nalijte navrch poslední vosk.

Místo opětovného úderu nechte knot na fólii zaschnout. Poté podle potřeby použijte knot. Když drát zaschne, má najeté míle a je vybaven pro vložení přímo do svíčky.

Časté otázky o tom, jak si doma vyrobit knot ze svíčky

Kdy byste měli použít dvojitou zkaženou svíčku?

Svíčky o průměru 4 palce nebo více mohou vyžadovat dvojitý knot nebo trojitý knot, pokud je to preferováno. Druhým knotem u svíček s větším průměrem je získání úplného spalovacího bazénu. S jedním knotem to může být obtížné.

Jak poznám, že je můj knot příliš velký?

Knot, který je pro nádobu příliš velký, vytváří obrovský plamen, hodně bliká a vydává kouř a saze. Knot může také houba; když se to stane, hořící knot může začít připomínat houbu. Je to nahromadění přebytečného uhlíku, které produkuje toto houbování.

Co se stane, když neustřihnete knoty na svíčkách?

Zastřižením knotů zabráníte tvorbě černých sazí a prodloužíte dobu hoření vaší svíčky. K tomu dochází, když knoty nejsou správně zastřiženy. Když se knot příliš prodlouží, nemůže vytáhnout vosk na vršek knotu. V důsledku toho začne knot hořet.

Závěr o tom, jak si doma vyrobit knot ze svíčky

Výroba boraxových svíčkových knotů je jedním ze způsobů, jak si vyrobit knot svíčky doma. Ale buďte opatrní při zapalování svíčky poté, co byla úspěšně vyrobena. Nechtěli byste dát všechnu svou tvrdou práci za nic, že?