Jak si vyfoukat vlasy bez fénu? 4 užitečné tipy!

Chodit ven s mokrými vlasy vás může tížit, a proto chcete vědět, jak si vlasy vyfoukat bez fénu. Chcete se zbavit kil, ale zároveň chcete, aby tento proces zůstal zdravý, a proto nechcete zapínat fén. Co můžeš dělat?

Vezměte prosím na vědomí, že vlasy zeslábnou, když jsou mokré. Nedoporučuje se, abyste jej vystavovali extrémnímu teplu bezprostředně po koupání. S triky a výlety, které budou uvedeny níže, budete skutečně uvažovat o tom, že si vlasy znovu nevysušíte. Chcete-li vědět, kde začít, přejděte dolů!

Užitečné tipy pro fénování vlasů bez fénu

Pro vaše vlasy není zdravé fénovat každý den. Neustálé vystavení intenzivnímu teplu bude mít nepříznivé účinky. Níže vám poskytneme různé tipy a triky, jak si vyfoukat vlasy bez fénu. Zde jsou následující tipy:

Tip č. 1. Začněte sušit ve sprše

Vzhledem k tomu, že vlasy jsou vlhké, když jsou mokré, musíte zajistit pravidelnou hloubkovou úpravu. To pomůže vlasům odolat jakýmkoli stylingovým nástrojům, které budete používat. Kondicionéry obsahují silikon, který chrání vlasovou kutikulu. To je také dobré při odpuzování vody. Znamená to, že rychleji uschnou. Také se snažte vlasy vyklopit nebo protřepat, abyste odstranili značné množství vody, pokud je to možné. Proč si tedy nepohoupat vlasy ve sprše a nezatančit si svůj energický tanec, abyste ráno začali správně.

Tip č. 2. Sušení ručník

Začněte s kořeny. Při vysoušení vlasů vyžadují kořínky větší pozornost. Protože kořeny mají větší objem, může se k nim dostat méně vzduchu. I když už máte konečky vlasů vysušené, znovu zvlhnou. Je to proto, že musíte nejprve pohladit kořínky vlasů, abyste zabránili stékání kapek ke konečkům vlasů. Kořeny zůstávají vlhké nejdéle. Jejich první sušení je klíčem k urychlení sušení spodních partií.

I když je sušení ručníkem nejpoužívanější metodou, nemusí být ideální. Používání bavlněných ručníků může způsobit krepatění a poškození vlasů. Tento typ ručníku je drsný pro prameny vlasů. Ale s ručníkem z mikrovlákna můžete vlasy bezpečně vysušit.

Tento typ ručníku je vyroben z jemnější tkaniny ve srovnání s bavlnou. To také absorbuje více vody a nebude mít za následek poškození. Při sušení ručníků se tedy vyhněte bavlněným ručníkům a používejte raději ručníky z mikrovlákna. Zašpiněnou košili můžete dokonce použít jako ručník a udělat z ní turban. Tato technika je vhodná pro krásy s kudrnatými vlasy. Celé vlasy uschnou bez tření. Díky tomu získáte krotké kadeře bez krepatění.

Tip č. 3. Kartáčování

Při kartáčování vlasů do sucha je ideální použít kartáč z mikrovlákna. Zvažte investici do kartáče na vlasy, který je navržen s vnitřními částmi z mikrovlákna. Tento kartáč na vlasy má také štětiny, které lze bezpečně používat na mokré vlasy. Jemně setře vodu z vašich vlasů, což je dobré, když spěcháte ven. Pořiďte si také hřeben s širokými mezerami a mějte ho ve sprše. Použijte tento hřeben při aplikaci hloubkového kondicionéru. Pomůžete tím k rovnoměrnému rozložení kondicionéru. To rovněž napomůže k uvolnění spleti. Při opláchnutí si všimnete, že vaše vlasy jsou bez zacuchání a jemné.

Vzhledem k tomu, že zub hřebene má široké mezery, zajistí, že nebudete tolik tahat stojany. Zamotání bude jemně přichyceno. Tento štětec použijte také při nanášení produktu po setřesení vody nebo vysušení ručníkem. Tento kartáč by se měl používat pouze na suché vlasy, pokud jsou již na 30 procent suché.

Kromě kartáčování můžete vlasy také česat prsty. Při rozmotávání zámků můžete také setřást vodu pouze pomocí prstů. Začněte od konečků vlasů, uvolněte každý pramen a odstraňte zacuchané vlasy. Pak pracujte až nahoru. Vyvarujte se tahání a tahání vlasů. Znovu prosím nenuťte vlasy, aby začínaly od kořínků směrem dolů. Pokud začnete od kořínků, setkáte se s více spleti. Když se budete tlačit ke špičkám, zamotání jen zhoršíte.

Zjistěte, jak používat fén na vlasy a jak natáčet vlasy fénem.

Tip #4. Použití vhodného produktu

Nejprve budete muset požádat o určitou tepelnou ochranu. Získejte jakýkoli tepelně ochranný produkt, který obsahuje tepelně vodivé polymery. Tím se doba schnutí ještě více zkrátí. S tímto produktem naneseným na vlasy již nebudete muset používat žehličku ani fén. Vlasy rozčešte a setřeste a dosáhnete stejného výsledku jako při fénování.

It’s A Wrap!

Pomocí různých výše uvedených tipů a triků, jak si vyfoukat vlasy bez fénu, můžete udržet vlasy suché zdravým způsobem. Mějte na paměti tyto tipy a nebudete cítit potřebu znovu používat fén. Může být také dobrý nápad přečíst si o 6 nejlepších fénech na černé vlasy.