Jak si vybrat svatební téma: 4 důležité tipy

Ti, kteří chtějí vědět, jak vybrat svatební téma, by měli vždy zvážit čtyři zásadní faktory. Tematické svatby nejsou tak náročné na plánování, jak by se dalo předpokládat, pokud si vytvoříte kritéria pro výběr témat.

Svatby jsou také sentimentálnější, pokud se pár dokáže vyjádřit zvoleným tématem. A jako další reference si můžete přečíst o tom, jaký typ svatby bych měl mít.

Svatební motivy 101: Jak si vybrat svatební motiv

Jaký je váš osobní styl a přání?

 • Zvažte barvy, motivy a styly, které osobně chcete; rozhodně si sedněte se svým partnerem a podělte se o nápady
 • Je také užitečné poradit se s partnerem, protože si pravděpodobně všiml konkrétního tématu z vašeho osobního vkusu, výběru šatníku, oblíbených položek nebo dokonce vaší osobnosti obecně
 • Vytvořte si barevnou paletu s odstíny a tóny, které vy a váš partner máte rádi
 • Spojte téma a osobnost vás dvou
 • Použijte svůj domov, oblečení a preference jako další nápady

Jaké svatební téma doplní místo konání?

 • Jednou z prvních věcí, které si při plánování svatby zajistíte, je místo; i když páry ještě nemají představu o svém svatebním tématu, mohou si místo svatby rezervovat předem, protože většina stránek je univerzální pro různá svatební témata
 • Přesto můžete místo svatby použít jako inspiraci; například venkovní svatby umožňují bohémská a rustikální témata, zatímco vnitřní svatební prostory jsou ideální pro romantická a moderní témata
 • Místo, které jste vybrali, může být také známé pořádáním svateb se společným tématem
 • Zvažte brainstorming s koordinátorem místa konání
 • Posuďte, jaké dekorace se budou hodit k místu svatby

Kdy máte datum svatby?

 • Kromě motivu svatby si jako inspiraci pro výběr motivu pro svůj velký den můžete zkontrolovat datum svatby
 • Měsíc, roční období nebo počasí vaší svatby mohou být vhodné pro konkrétní svatební téma; například étericky vypadající obřad pro zimní svatbu nebo jarní svatbu pro estetiku podobnou cottagecore
 • Měli byste si také vybrat svatební téma, které je nejlepší pro sezónu vaší svatby, aby bylo snadné a pohodlné
 • Barvy patrné během vašeho svatebního data, svátků a toho, co je v tomto období trendy, mohou být vaší inspirací pro vaše svatební téma
 • Zvažte výběr motivu, ve kterém je váš svatební dress code ideální pro vaše datum svatby; například poloformální by byla pohodlná pro svatbu v horkém létě, zatímco podzimní večerní svatby jsou fantastické pro formální událost nebo dokonce událost v černé kravatě

Jaké svatební téma by pro vás bylo nejvíce sentimentální?

 • I když můžete jako inspiraci pro výběr tématu použít různé svatby, je nejlepší vybrat něco sentimentálního a osobního
 • Měli byste se rozhodnout pro téma svatby, o kterém si myslíte, že vás nejlépe vystihuje, než abyste si vybrali krásnou, ale ne ve skutečnosti vaši vrozenou osobnost
 • Svatba by měla být spíše odrazem vašich společných zálib a vkusu než obecným a trendy tématem, které je vidět online
 • Můžete také uplatnit svou kulturu a tradice, aby byla svatba jedinečnější

Jaká jsou běžná svatební témata?

Klasický svatební motiv

Jedním z nejoblíbenějších svatebních témat je klasický styl. Co ale znamená klasika?

Klasické svatební téma vypadá nadčasově a pravděpodobně ve stylu, který si představíte, když přemýšlíte o tradiční a formální svatbě. Můžete to popsat bílými květy, čistou estetikou a klidnou atmosférou uvnitř.

Romantický svatební motiv

Pokud nechcete velmi tradiční atmosféru klasického svatebního tématu, můžete vy a váš partner dát přednost romantickému tématu. Je stále jemný a klidný, ale zavádí se více barev, jako jsou pastely.

Když si představujete romantický film nebo rande, na romantických svatbách se objeví estetika, která vás napadne. Pokud se cítíte hřejivě a zamilovaně, je to romantické téma.

Rustikální svatební téma

Páry, které milují farmy a přírodu, si obvykle vybírají rustikální svatební téma. Můžete jej odlišit prvky, jako je dřevo, kámen, papír a cokoli, co křičí organicky.

Samozřejmě se bude konat ve stodole nebo na ranči s barvami jako hnědá a zelená. Pytlovina je také oblíbeným svatebním dekorem pro toto téma.

Přečtěte si prosím o tom, co je svatba Boho, protože je často zaměňována s rustikální svatbou.

Okouzlující svatební téma

Pokud chcete plesové šaty, smokingy, ohňostroje, velké schodiště a extravagantní hostinu, měli byste mít okouzlující svatební téma. Je lesklý a přepychový a samozřejmě bude vyžadovat velký rozpočet.

Není nic špatného na tom, chtít luxusní svatbu s jiskrami a drahými materiály. Jen se ujistěte, že si toto téma opravdu přejete a ne jen proto, že bude vypadat dobře na sociálních sítích.

Moderní svatební téma

Páry, které milují umění nebo chtějí městský design a jednoduchou estetiku, si vyberou moderní svatební téma. Přemýšlejte o slovech elegantní a moderní k popisu této svatby.

Metalíza, monogramy a efektivní barevná paleta dělají z této svatby moderní oproti tradičním. Obvykle to budete mít na střeše nebo na místě, které se hodí k elegantnímu, ale sofistikovanému svatebnímu tématu.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili, jak si vybrat svatební téma podle vašich preferencí, místa, data a sentimentality.

Celkově byste měli vybrat téma, které nejlépe vyjadřuje vaši osobnost a osobnost vašeho partnera. Poté zvažte pohodlí a rozpočet, abyste zajistili, že můžete mít svatbu, která bude v souladu s vašimi očekáváními.