Jak si vybrat nejlepší matraci pro váš typ těla

Existují dva faktory, díky kterým se naučíte, jak vybrat nejlepší matraci pro svůj typ postavy. V tomto článku projdeme výběrem dokonalé postele podle hmotnosti a výšky spícího a dokonce podle jejich tvaru těla. Zajímá vás také, která matrace je nejlepší na spaní?

Tento samostatný průvodce nákupem matrace také zahrnuje váš typ těla jako jeden z faktorů, který zajistí, že dostanete nejlepší postel na spaní. Za diskusi však stojí i dva další faktory, proto si prosím zkontrolujte i tento článek.

Jaká je nejlepší matrace pro váš typ těla?

Hmotnost a výška

Hmotnost a výška pražce jsou klíčovými faktory při výběru matrace. Lehcí jedinci do 130 liber se například mohou cítit pohodlněji v měkké matraci, protože pevné postele se mohou cítit příliš tuhé pro své pohodlí. Naopak těžší jedinci s hmotností 130 liber a více musí na jejich podporu používat pevnou postel, protože měkké postele je mohou hluboce potopit.

Výška pražce také ovlivňuje znalost matrace, kterou by si měla pořídit, protože by měla být dostatečně dlouhá, aby byla pohodlná. Nechcete, aby se vaše nohy houpaly na okraji postele, což znamená, že je lepší pořídit si dlouhou matraci, jako je kalifornská královská postel. Pokud se tedy neustále ocitáte v matraci s nedostatečnou délkou, zde jsou nejlepší postele Cal King na trhu.

Tvar těla

Kupující jsou obvykle obeznámeni s tím, že během nákupu matrace zohledňují svou váhu a výšku. Věděli jste ale, že tvar těla je také klíčový pro získání nejlepší matrace? Svou postavu musíte znát nejen při nákupu nové postele, ale tvar těla také prozrazuje něco o vašem celkovém zdraví.

Identifikujte svůj tvar těla, ať už jde o přesýpací hodiny, trojúhelník, obrácený trojúhelník nebo čtverec, pokud jste žena, nebo kruh, obrácený trojúhelník nebo čtverec, pokud jste muž. Potom si můžete snadno představit, jaká podpora z materiálu a pevnosti matrace je ideální pro udržení celého těla pohodlného a bezbolestného. Některé oblasti těla však mohou vyžadovat větší úlevu od tlaku, zvláště když svou polohu spaní zohledňujete tvarem těla.

Jak poznáte, jaký druh matrace vaše tělo potřebuje?

Jaká je vaše spací pozice?

Poté, co znáte nejlepší matraci pro svůj typ těla, určete polohu svého spánku, ať už na zádech, na boku, na břiše, nebo kombinaci různých poloh. Spánek na zádech je nejvíce doporučovanou polohou, protože je pro páteř přirozený, a můžete se rozhodnout pro středně pevnou matraci, která zabrání mezerám v křivkách zad. Na druhou stranu se boční spánek může cítit pohodlněji, ale k uvolnění tlaku na ramena a boky potřebujete měkčí postele.

A pokud jde o spánek břicha, je mnohem lepší zkusit jinou polohu na spaní, protože to staví vaše tělo do nepříjemného úhlu. Můžete použít tenkou a velmi pevnou postel, ale stále riskujete namáhání různých tělesných bodů. Konečně, pokud si stále nejste jisti, jakou matraci si pořídit, většina poloh spaní by měla být kompatibilní se středně pevnou postelí.

Máte zdravotní potíže?

Naslouchejte svému tělu, pokud cítíte nepohodlí a bolest. Často se můžete probudit s bolestmi zad, takže musíte vědět, která matrace prospívá pacientům s bolestmi zad. Bylo by nejlepší poradit se s poskytovatelem zdravotní péče, protože některé zdravotní stavy vyžadují jedinečné lůžko.

Například lidé, kteří tráví delší dobu v posteli, by měli používat speciální matrace, které nepovedou k proleženinám. Dalším zdravotním stavem jsou alergie, proto musíte zajistit, aby vaše postel byla hypoalergenní, aby se předešlo podráždění a komplikacím. Podívejte se na nejzdravější materiály matrací, které nezpůsobí podráždění pokožky nebo astma.

Potřebují tlustí lidé speciální matrace?

Tlustí lidé nemohou používat žádnou matraci, protože riskují ztrátu dobré opory, pokud se postel snadno propadne nebo se rychle zhroutí pod tlakem. Když jsme hledali nejlepší matraci pro obézní lidi, zjistili jsme, že někteří výrobci speciálně navrhli postele, aby vydržely poptávku těžších jedinců. Obvykle jsou vyrobeny z pěny s vysokou hustotou a celková matrace se skládá z vrstev, které se nedají snadno deformovat.

Mají matrace váhový limit?

Matrace mají hmotnostní limit a většina postelí na trhu unese pouze 250 liber. To znamená, že pokud matraci používají dva lidé, jejich celková hmotnost by měla být pouze 250 liber. Také proto mají některé značky matrací takzvané plusové postele speciálně určené pro pražce s nadváhou.

Dalším důvodem, proč musíte znát hmotnostní limit své postele, je, pokud používáte nafukovací matraci. Pamatujte, že i ty nejtrvanlivější nafukovací postele jsou náchylné k úniku, pokud jsou používány přes hmotnostní limit. Vždy proto kontrolujte údaje výrobce, aby nedošlo k poškození vaší nafukovací matrace.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Odpověděli jsme, jak vybrat nejlepší matraci pro váš typ těla, a prozradili jsme, že musíte zvážit svoji váhu, výšku a tvar těla. Vaše poloha při spánku a zdravotní stav jsou také klíčovými faktory, abyste věděli, jakou matraci vaše tělo potřebuje.

Pokud máte další dotazy týkající se výběru nejlepší matrace, neváhejte si projít náš rozsáhlý seznam článků o matracích. Můžete nám také zanechat otázku v komentářích.