Jak si vybrat kamna na dřevo? 3 úžasné faktory!

Může být těžké najít kamna na dřevo, takže se ujistěte, že víte, jak vybrat kamna na dřevo, abyste mohli získat ten, který vyhovuje vašim požadavkům. Existuje mnoho typů kamen, stejně jako materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Každopádně tyto věci budete vědět dále, pokud budete pokračovat dále.

Když vezmeme v úvahu všechny nové a používané alternativy, jak by se měl člověk rozhodovat? Může to záviset na mnoha faktorech- vašich potřebách, účelu, velikosti a dalších!

Tento příspěvek bude sloužit jako průvodce nákupem při hledání nejlepších kamen na dřevo pro váš dům a ušetří čas i peníze. Budeme hovořit o typech kamen na dřevo a o faktorech, které je třeba zvážit. Druh kamen, které chcete použít, bude vaše první rozhodnutí. Takže bez dalších okolků pojďme do podrobností!

Druhy kamen na dřevo

Jak si tedy vybrat kamna na dřevo? Nekatalytická a katalytická kamna na dřevo jsou dva hlavní typy. Možnosti jedna a dvě jsou kombinovány v možnosti tři. Přečtěte si následující popisy a zjistěte, který z nich je pro vás ideální.

#1. Nekatalytická kamna na dřevo

Alternativou ke technologii katalytického spalování je recirkulační systém ozvučnice. Tato část může být umístěna uvnitř topeniště kamen, těsně pod digestoří. Baffle nutí kyslík do ohniště, aby mohl znovu hořet, než zhasne.

Teplo produkované těmito kamny na dřevo je rychlejší a intenzivnější než teplo z katalytického hořáku na dřevo. Jsou běžnější a levnější než katalytická kamna na dřevo. Nejen to, ale snadněji se udržují v čistotě než katalytická kamna. Vytváří se delší, teplejší trasa toku plynu, což zvyšuje účinnost.

#2. Katalytická kamna na dřevo

Tradiční kamna na dřevo jsou celkově levnější než katalytická kamna na dřevo. Jejich údržba je náročnější a čištění katalyzátoru je neustálé trápení. V průběhu času se voštinový katalyzátor uvnitř těchto zařízení degraduje, a proto je třeba jej vyměnit.

Nový se může pohybovat od 200 do 400 dolarů, v závislosti na modelu. Využití hořáku tohoto typu vyžaduje určité úsilí, protože musíte sledovat teplotu a měnit rukojeť, když překročí 500 ° F.

Aby se získal přístup k voštinovému katalyzátoru, musí být obtok přemístěn tímto způsobem. Kvůli nízkým teplotám je katalyzátor účinně skladován, dokud není potřeba. K potahování katalytických spalovacích zařízení se používají drahé kovy, jako je platina a palladium. Katalytický spalovač zvyšuje reakční rychlost a zvyšuje teplotu. Předpokládalo se, že jde o systémové turbodmychadlo.

Pro efektivnější generování tepla katalytické spalování dřevěných kamen převádí kouř na palivo ve spalovacím zařízení umístěném v proudu kouře. Většinu energie v kládě lze přeměnit na teplo v kamnech na dřevo, nikoli uvolnit do atmosféry jako znečištění. Poznejte rozdíl mezi katalytickými a nekatalytickými kamny na dřevo.

#3. Elektrická kamna na dřevo

K dispozici je také hybridní verze se spalovacím systémem a katalyzátorem pro zvýšení výkonu a nižší emise. To kombinuje vlastnosti dvou výše uvedených kamen na dřevo. Možná budete chtít vědět, jak vyčistit horní cívky elektrického sporáku.

Jaké jsou druhy materiálů použitých při stavbě kamen na dřevo?

Kamna na dřevo mohou být vyrobena z různých materiálů. Nejběžnější jsou vyrobeny z litiny, oceli nebo mastku. Pojďme diskutovat o každém z nich níže, abychom věděli, který z nich byste měli dostat.

#1. Litina

Litinová kamna z litiny mají více možností designu, protože se nalije do forem. Pokud si vyberete toto, budete moci vytvořit ohromující vzhled, který je zcela neobvyklý. Několik druhů kamen je vybaveno porcelánovým lesklým povrchem, díky kterému kamna vypadají hladká a lesklá. Úklid po použití kamen, které jsou z tohoto materiálu, je hračka.

#2. Ocel

Tato kamna na dřevo jsou prostá a přímočará a jsou vyrobena z ocelových desek zkroucených do tvaru ohniště. Protože jsou jednodušší na výrobu, jsou obecně levnější.

#3. Soapstone

Protože je mastek tak hustý, drží tento styl kamen hodně tepla. Pro některé je pevný mastek v těchto kamnech dělá vynikajícími, protože nadále poskytují teplo, i když oheň uhasil.

Co je třeba zvážit při výběru kamen na dřevo

Při výběru kamen na dřevo je třeba mít na paměti několik faktorů, kromě typu a použitého materiálu. Níže je uvádíme, proto si je při nákupu nezapomeňte zapamatovat.

#1. Estetika

V závislosti na modelu může být kamna na dřevo podepřena na čtyřech nohách nebo na podstavci. Nohy lze měnit v různých verzích. S nohami je mnohem snazší uklízet všude kolem a pod nimi. Vše závisí na vašem osobním vkusu.

#2. Tvar

V dnešní době si zákazníci mohou vybrat z celé řady stylových možností. Kromě čtvercových a kruhových jsou k dispozici také obdélníkové a dokonce svislé provedení.

#3. Funkčnost

Zkontrolujte jeho kapacitu pro uchovávání protokolů. Ujistěte se, že délka palivového dřeva, které hodláte použít, se vejde do vašich kamen. Pokud máte tlumič nebo větrací otvory, použijte je. Větrací otvor vašich kamen ovládá množství vzduchu, které dovnitř vstupuje. Klapka pro všechna kamna bude mít své vlastní umístění. Některé jsou zastrčené v potrubí, zatímco jiné jsou vystaveny.

Je to zábal!

Naštěstí najdete tento příspěvek o tom, jak vybrat kamna na dřevo. Použijte to jako vodítko, pokud plánujete pořídit si ho do svého domu. Tímto způsobem můžete zajistit, že můžete získat to, co potřebujete. Přečtěte si, jak postavit kamna na dřevo a jak nainstalovat kamna na dřevo v garáži.