Jak si vybrat dětskou matraci: 4 důležité faktory

Pokud si nejste jisti, jak vybrat dětskou matraci, zvažte prosím čtyři faktory. Mluvíme také o správném typu matrace, pevnosti a tloušťce pro dětskou postel. Na konci tohoto článku byste měli být připraveni s ideální a nejbezpečnější matrací pro vaše dítě.

Doporučujeme také přečíst si tuto příručku, jak vybrat matraci pro dítě. Potom můžete zkombinovat tipy z tohoto článku s těmi, které se dozvíte níže.

Jak poznám, jaká matrace je pro mé dítě nejlepší?

Velikost postýlky

Dětská matrace by měla přesně odpovídat velikosti vaší postýlky. Pokud jste si již koupili postýlku, využijte při výběru postele její rozměry. Naopak rozměry matrace využijte při nákupu postýlky, pokud jste ji koupili jako první.

Existují různé velikosti a tvary dětských postýlek, ale vybrat perfektně padnoucí matraci by mělo být snadné. Můžete otestovat postel do postýlky, aby po stranách nebyla žádná mezera, jak je vidět v tomto testu, jak by měla sedací matrace sedět. Můžete si také zkontrolovat tento seznam tří nejlepších značek matrací do postýlky, abyste si usnadnili nakupování.

Bezpečnost

Podle Americké pediatrické akademie by dětská matrace měla být velmi pevná. Je to proto, že měkká postel představuje riziko udušení dítěte. Měkká matrace se navíc může prohýbat, když nad ní dítě leží, což znamená, že může změnit celkové přizpůsobení prostěradla.

Kromě pevnosti matrace nezapomeňte, že děti jsou citlivější na materiály a chemikálie. Zkontrolujte, zda je dětská matrace hypoalergenní a zda má také antibakteriální vlastnosti. Zvažte přírodní dětské matrace, požádejte svého pediatra o doporučený materiál nebo se rozhodněte pro renomovanou značku matrací do postýlky, která prošla několika standardy a testy.

Pohodlí

Vyberte dětskou matraci, která neudrží teplo, protože přehřátí během spánku může zvýšit riziko syndromu náhlého úmrtí kojence. Materiál matrace by měl být prodyšný a používat materiály, které podporují cirkulaci. Kromě toho nechcete, aby se vaše dítě cítilo nepříjemně se svým potem, když se shromažďuje na matraci.

Pamatujte, že děti jsou snadno náchylné k vyrážkám, takže chcete dětskou matraci, která zůstane suchá. Vyberte prodyšnou matraci, která odvádí vlhkost od vašeho dítěte. Tato vlastnost matrace také udrží povrch suchý, i když se vaše dítě potí.

Snadné čištění

Konečným kritériem při výběru dětské matrace je snadné čištění. Nechcete, aby vaše dítě spalo na znečištěném povrchu z několika zdravotních důvodů. Postel by proto měla mít vodotěsnou stranu a snímatelný potah, který můžete snadno čistit nebo prát.

Většina dětských matrací na trhu má funkce, které usnadňují čištění. Mají například povrchy, které stačí pro rychlé čištění setřít nebo vysát. Nezapomeňte zkontrolovat jejich materiály, pokud jsou také bezpečné pro vaše dítě.

Jaký typ matrace je pro dítě nejlepší?

Nejlepší typ matrace pro vaše dítě bude záviset na tom, jak zvážíte výhody a nevýhody každého produktu. Obecně jsou třemi nejběžnějšími matracemi pro dítě pěnová, standardní pružina a kapesní pružina. Při výběru mezi nimi musíte také použít čtyři faktory, o nichž se diskutuje.

Co je lepší pro dětskou pěnu nebo pružinovou matraci?

Dětská pěnová matrace je relativně cenově dostupná a ty nejlepší jsou dokonce trvanlivé. Chcete však zkontrolovat materiály a chemikálie v tomto typu matrace. Na druhou stranu dražší pružinová dětská matrace nabízí ve srovnání s některými pěnovými postelemi fantastickou oporu a prodyšnost.

Je paměťová pěna pro děti špatná?

Matrace z paměťové pěny nejsou vhodné pro kojence kvůli jejich konturovacím vlastnostem. Nechcete, aby vaše dítě klesalo na matraci, protože to představuje riziko udušení. Paměťová pěna je navíc jedním z nejžhavějších materiálů v postelích, takže je bezpečnější získat něco prodyšného s dobrou cirkulací vzduchu pro vaše dítě.

Měli by děti spát na pevné nebo měkké matraci?

Děti by měly vždy spát na pevné matraci ze dvou důvodů. Za prvé, měkké lůžko se může potopit, když na něm vaše dítě leží, což ho vystavuje riziku udušení. Potápějící se povrch může také změnit uložení listů, které by měly být vždy těsné a přiléhavé kvůli riziku udušení.

Druhým důvodem, proč musí být dětská matrace pevná, je správná podpora vyvíjejícího se těla vašeho dítěte. Pamatujte, že kosti dítěte jsou stále měkké a rostou, takže by mělo ležet na povrchu, který by jim pomohl udržet je opřené. Nikdy nepoužívejte matraci, která odpovídá tělu vašeho malého dítěte.

Jak silná by měla být matrace pro dítě?

Dětská matrace by měla mít tloušťku přibližně 6 palců, protože získání něčeho silnějšího také představuje riziko udušení. Tato tloušťka je navíc nízká a bezpečná s výškou kolejnice. Pokud potřebujete lepšího průvodce velikostí, zde je článek o tom, jak vybrat správnou velikost matrace do postýlky.

Závěr

A to je vše! Abychom si zrekapitulovali, jak vybrat dětskou matraci, musíte vzít v úvahu čtyři faktory. Jedná se o velikost postýlky, bezpečnost matrace, pohodlí a snadné čištění.

Nakonec si vždy pořiďte pevnou, prodyšnou dětskou matraci. Tím se zabrání riziku udušení a dokonce i SIDS.