Jak sevřít skládané záclony? 8 rychlých a jednoduchých způsobů!

Ahoj všichni, budu s vámi diskutovat o tom, jak skřípnout řasené závěsy. Plisé záclony jsou krásné, když jsou úhledně a přiměřeně provedeny. Design, uspořádání a zavěšení dodají vašemu pokoji fantastický vzhled krásy a elegance.

Pokud jste někdy chtěli vyrobit tento typ závěsu sami, tento zápis je přímo pro vás. Provedu vás procesem, jak dosáhnout svého cíle. Pojďme tedy začít.

Průvodce krok za krokem, jak sevřít skládané záclony

Plisované záclony mohou na první pohled vypadat tak hrozivě, ale kdokoli je může rychle vyrobit se základními zkušenostmi se šitím podle následujících kroků:

Krok č. 1: Připravte si všechny potřebné materiály

Materiál, který k tomuto úkolu potřebujete, zahrnuje drapériovou látku, špendlíky, žehličku, řasící pásku, řasící háčky, krejčovský metr nebo pravítko, tužku, látkové pravítko nebo tužku, nit a šicí stroj.

Krok č. 2: Měření a řezání plisé

Další věcí, kterou musíte udělat po shromáždění materiálů, je měření a řezání látek. Při měření musíte vzít v úvahu dvě věci: množství materiálu, který záhyby zaberou, a vzdálenost mezi nimi.

Můžete se například rozhodnout použít 10 palců pro každý záhyb a poté mít mezi záhyby prostor 5 palců. Na plisovanou záclonu s pěti záhyby, které jsou od sebe 5 palců, budete potřebovat materiál o šířce asi 75 palců.

Před řezáním látek to musíte zjistit pomocí řasící pásky a háčku. Pomocí háčků držte každý záhyb pohromadě.

Krok č. 3: Měření a řezání závěsu

Dále budete muset ustřihnout látku na plisovanou záclonu. Změřte asi 3 palce od obou konců látek a poté použijte celkovou délku získanou v kroku 2 (v našem případě 75 palců) k odříznutí délky látek.

Pokud jde o délku závěsu, změřte délku svých oken a poté k ní přidejte 10 palců. Těchto 10 palců látek použijete na lem.

Krok č. 4: Šití stran panelu

Na okraji látek odměřte 3/4 palce, přehněte a pomocí žehličky přitlačte. Poté složte další 3/4 palce a znovu vyžehlete. Tento úkon vám dá celkem 1 a půl palce na přeložení. Pomocí šicího stroje vytvořte steh na konci přehybu. Tento postup opakujte pro druhý konec látek.

Krok č. 5: Šití horní a spodní části závěsu

Lem na knoflíky bude stejný jako na bocích. Opakujte postup v kroku 3 tak, že odměříte ¾ palce ode dna, přehnete a vyžehlíte. Poté změřte další ¾ palce, přehněte, vyžehlete a pokračujte k šicímu stroji, abyste vytvořili steh přes šířku materiálu.

Spodní lem můžete zvětšit než boční, ale musíte to vzít v úvahu při měření délky závěsu.

Když si nejste jisti, jak velký lem chcete mít, můžete lem knoflíku přišít jako poslední, abyste zkontrolovali délku závěsu a věděli hodně o délce, kterou můžete pro lem použít.

Pro horní část látek odměřte 4 palce, složte látky a přitlačte žehličkou. Přeložte další 4 palce a znovu vyžehlete. Řezte materiál s asi ¼ svazku na každé straně a poté po celé délce materiálu.

Krok č. 6: Připevněte pásku skládače a háček

Dalším krokem je položení řasící pásky na zadní stranu materiálu. Konce řasící pásky přehněte a poté pomocí špendlíku přidržte k materiálu.

Pomocí šicího stroje proveďte steh po stranách řasící pásky ana napříč, čímž připojíte řasící pásku k materiálu.

Po ušití:

 • Vezměte háček a připojte konec hrotů do kapes.
 • Zatlačte háček dovnitř a zajistěte jej spodní částí háčku.
 • Tento postup zopakujte pro další záhyby, každý je umístěn 5 palců od druhého.
 • Krok č. 7: Přichycení záhybu

  Chcete-li dát záhybu čistší vzhled, můžete se rozhodnout, že záhyb přišijete ručně k základně. Chcete-li to provést, držte obě strany jednoho záhybu pohromadě. Začnete zevnitř jednoho ze záhybů, abyste skryli uzel.

  Krok č. 8: Zavěste závěsy plisé

  Ano, vaše opona je připravena. Nyní je můžete zavěsit pomocí libovolné možnosti. Doufám, že jsem vám byl schopen poradit, jak sevřít řasené závěsy!

  Kolik látky potřebuji na záclony se svíracími záhyby?

  Kromě znalosti toho, jak sevřít řasené závěsy, je také důležité znát počet materiálů potřebných k výrobě sevřených záhybů.

  Pro začátek musíme zvážit to, čemu se říká plnost závěsu. Plnost záclony je jednoduše počet látek, které potřebujete k pokrytí šířky konkrétní záclonové tyče.

  Chcete-li vypočítat tuto plnost závěsu, musíte dodržovat následující základní pokyny.

  Celková plochá látka = záclona Délka dráhy + Plnost.

  Pokud je záclona dlouhá 200 cm s 50% plností,

  Celková velikost plochých látek bude 200 cm + 100 cm = 300 cm

  Závěr

  Jo, tento článek vás vybavil znalostmi, jak sevřít záhyby. Myslím, že nyní jste překvapeni, jak snadné je toho dosáhnout. Laskavě se podělte o své zkušenosti se záhyby, dotazy a návrhy v poli komentářů.