Jak Sestavit Svatební Baldachýn

Naučíme vás postavit svatební baldachýn z PVC trubek. Abychom však zajistili, že budete vyrábět baldachýn vhodný pro konkrétní svatbu, kterou pořádáte, podělíme se o jednoduché nápady na zdobení pro různé typy svateb.

Pomůžeme vám také připevnit vrchlík na Chuppah. A pokud ho ještě nemáte připravený, proč si nepřečíst, jak postavit svatební oltář?

Udělej si sám baldachýny pro různé svatby: Jak postavit svatební baldachýn

 • Připravte a uřízněte čtyři PVC trubky pro základní svatební baldachýn; určete, kam ji umístíte, ale obvykle by měly být dlouhé alespoň 7 stop, pokud se pod nimi pár bude brát
 • Natřete dýmky podle tématu svatebního místa a nechte je zaschnout
 • Jako základ vašeho základního DIY svatebního baldachýnu si také připravíte čtyři květináče naplněné pískem; tyto květináče by měly být vysoké a dostatečně velké vzhledem k výšce vašich PVC trubek
 • Přitiskněte jednu trubku na každý hrnec uprostřed, abyste zajistili, že se nebude pohybovat; manipulujte s pískem podle potřeby a přidávejte další písek, dokud nebude trubka zajištěna
 • Pokryjte základnu dýmky mechem nebo jiným materiálem, který se hodí k tématu svatby
 • Ozdobte dýmku květinovými girlandami nebo světly, podle toho, jaké nastavení chcete pro svatební baldachýn
 • Na místě svatby rozprostřete látku nebo vámi vybraný materiál přes vršek PVC trubek, které jste uspořádali, abyste vytvořili základ pro baldachýn
 • Označte místo, kde materiál dopadne na horní část každé trubky, a vyřízněte ji do štěrbiny
 • Na každou štěrbinu nasuňte kliku, abyste ji mohli později zatlačit do otvoru v PVC trubce
 • Ozdobte podle potřeby a použijte tento základní svatební baldachýn jako základ pro následující typy svateb
 • Tradiční svatba

  Pokud pořádáte tradiční vnitřní svatbu nebo formální recepci, musíte mít na paměti místo nebo typ svatebních pravidel. Pokud například nahrazujete svatební oltář baldachýnem, uvědomte si velikost, kterou by měl mít, aby pokryl tuto plochu při svatebním obřadu.

  Nikdy neuděláte chybu, když v horní části svatebního baldachýnu umístíte bílé květinové aranžmá. Pokud však chcete přidat barvu, lze kolem základny omotat i zeleň.

  Klasický obřad

  Poté, co se naučíte, jak postavit základní DIY svatební baldachýn vyrobený z PVC trubek, rozhodněte se, kam ho na svatbě umístíte. Určete, jakou atmosféru vytváříte, abyste věděli, jaké dekory se k baldachýnu hodí.

  Baldachýn můžete proměnit ve svatební stan pro klasickou i romantickou svatbu. Zahalte látky jako tyl a hedvábí, abyste dodali tomuto svatebnímu pozadí texturu a pohyb, a zakryjte záda zavěšenými květinovými prameny pro elegantní dotek.

  Svatba pod širým nebem

  Pokud máte svatbu venku, pak by váš svatební baldachýn DIY měl odolat potenciálním prvkům v místě konání. Místo konání můžete také použít jako inspiraci, jaké materiály přidat k základnímu PVC baldachýnu, o kterém jsme hovořili dříve.

  Můžete například použít původní rostliny kolem místa konání přes baldachýn. Na zadní panel lze přidat korálkové prameny nebo závěsy, pokud se jedná o venkovní boho svatbu.

  Svatba na pláži

  Proč si místo svatebního oblouku nepostavit svatební baldachýn nebo stan pro svůj „oltář“ na svatbě na pláži? Ale samozřejmě buďte realističtí při nastavení vrchlíku pro vaše pohodlí.

  Zvažte výměnu PVC trubek za bambusové a buďte velkorysí s látkovým závěsem, když jím fouká vítr na pláži. Můžete také použít různé barvy květinových aranžmá, abyste přidali na zajímavosti obvyklému tématu svatby na pláži v neutrálních barvách.

  Ale pokud dáváte přednost altánu, přečtěte si prosím, jak postavit svatební oblouk, aby byl stabilní.

  Večerní svatba

  Pokud se jedná o intimní večerní svatbu, můžete zvážit vytvoření baldachýnu u uličky nebo zakrytí hostů baldachýnem. Stejně jako při výrobě stanu experimentujte s provázkovými světly nebo lucernami na stropě stanu pro kutily nebo na bočních panelech namísto látkových kulis.

  Nad každým stolem můžete také nastavit baldachýny pro romantickou atmosféru na večerní svatbě. Mějte na paměti, že barva vašich světel může navodit náladu na místě konání.

  Recepce

  Baldachýny, které můžete vyrobit, se neomezují pouze na svatební obřad. Můžete je také použít u vchodu do recepce, nad stolkem u hlavy nebo nad dortovým stolem.

  Při měření toho, jak vysoký by měl být váš baldachýn, mějte na paměti tato místa. Designovými panely můžete dokonce ozdobit strop DIY svatebního stanu.

  Jak připevníte baldachýn k Chuppah?

  Chuppah odkazuje na svatební baldachýn v židovském obřadu. Ujistěte se, že jste připevnili stříšku nebo látku v horní části čtyř tyčí namísto jejich stran.

  K upevnění látky na tyčích použijte úvazy, smyčky nebo vyztužení otvorů.

  Závěr

  A to je vše! Právě jste se naučili, jak postavit svatební baldachýn pomocí PVC trubek s květináči jako základ.

  Stejně jako svatební stan můžete přes něj přehodit látku nebo použít provázková světla a květinové prameny na panelech. Jen nezapomeňte zvážit, kam baldachýn umístíte, zda na oltář, vchod nebo jiné prostory v místě konání.