Jak sestavit knoty svíček?

Svíčkové knoty jsou zásadní součástí svíčky, bez nich by svíčky nemohly správně hořet a nevytvářely by jasné světlo. Pokud chcete, aby vaše svíčky vypadaly dobře a dopadly podle očekávání, knoty jsou docela důležité.

Kroky, jak sestavit svíčkové knoty

1. Vrchní část knotu seřízněte pod úhlem

Chcete-li odříznout horní část knotu pod úhlem, musíte určit, jak vysoko na svíčce chcete, aby byl. V případě potřeby si to můžete změřit nebo jen odhadnout. Jakmile se rozhodnete, uřízněte 2 stejně vysoké knoty a jeden odložte pro pozdější použití. Umístěte jeden kus vodorovně naproti místu, kde jej budete připevňovat, a další kus zarovnejte svisle nad ním. Nůžkami seřízněte konce šikmo, abyste vytvořili ostrý hrot.

2. Připevněte knot pomocí gumiček

Vezměte oba kusy, které jste předtím nastříhali, a svažte je k sobě pomocí gumičky nebo gumičky do vlasů. Ujistěte se, že je pěkně těsný, aby se nedal snadno uvolnit, když knot připevníte na svíčku. Chcete, aby po připevnění dobře seděl na svém místě, jinak to způsobí problémy později, když se pokusíte knot zapálit a použít k jeho účelu.

3. Ořízněte přebytečný knot

Jakmile jsou gumičky pevně zajištěny a uchyceny kolem obou konců, musíte odstřihnout přebytečný knot, který ulpí na místě, kde se kříží, protože neprodukuje žádné světlo. Použijte k tomu nůžky nebo to můžete udělat ručně pomocí prstů, pokud chcete zachovat ostré hroty na knotu neporušené.

4. Připevněte knot ke svíčce pomocí horkého lepidla

Nyní můžete knot připevnit na svíčku pomocí horké lepicí pistole, ujistěte se, že lepidlo nanášíte v oblasti, která je širší než místo, kde je gumička svázána, aby se nezachytila ​​při provlékání.

Po připevnění pevně utáhněte a přebytečný přebytek ještě jednou odstřihněte nůžkami nebo jej odlomte prsty stejně jako předtím. Knot by měl sedět na vršku svíčky dostatečně dobře, aby při pozdějším zapalování nevypadl z místa, ale dávejte pozor, abyste nenechali žádný přebytečný knot odkrytý, protože by se mohl vznítit.

5. Před použitím počkejte, až horké lepidlo zaschne

Až budete hotovi, počkejte před použitím svíčky asi 15 minut, aby horké lepidlo stihlo vychladnout a úplně zaschnout natolik, že se při používání nebude moci snadno uvolnit. Pokud to zkusíte zapálit příliš brzy, riskujete, že budete mít problémy s vypadnutím knotu nebo vznícení.

Podle těchto kroků budete úspěšně vědět, jak bez problémů sestavit knoty svíček! Poté, co si to několikrát procvičíte, se v tom rychle zdokonalíte

Jak vyrobit ručně vyráběné svíčkové knoty

Existuje mnoho způsobů, jak vyrobit domácí knoty svíček. Můžete si vybrat z různých druhů materiálu a bavlněný provázek je jedním z nejlepších materiálů pro výrobu vlastních knotů!

Materiály:

  • Bavlněný provázek (vyberte si velikost, která se vám líbí)
  • Nůžky (dostatečně velké, aby se vešly asi 5–6 palců)
  • Zapalovač nebo krabička od zápalek k zapálení knotu svíčky po dokončení montáže.

Kroky, jak vyrobit ručně vyráběné svíčkové knoty

1. Délka střihu motouz

Začněte tím, že si vezmete nůžky a nařežete bavlněný provázek na nejméně 6palcové kousky. Pokud jde o to, jak dlouhé nebo krátké je chcete, můžete si vybrat libovolnou délku nebo velikost, která se vám líbí. Ale mějte na paměti, že čím delší je knot, bude to trvat trochu déle, než úplně shoří.

Pokud se vám zdá, že vám ze střihu zbylo příliš mnoho materiálu, jednoduše jej svažte zpět gumičkou a uschovejte pro pozdější použití v případě potřeby. Vždy je dobré mít po ruce další materiály, aby vám nikdy nečekaně nedošly, zejména při práci s malým množstvím nebo omezeným materiálem.

2. Uvažte si motouz kolem prstu

Chcete svázat všechny své kousky motouzu dohromady jednoduchým uzlem kolem oblasti na prstu. Nejlepší je vybrat místo, které není příliš blízko špičky nebo v blízkosti žádné spáry. Tímto způsobem se při dostatečně pevném svazování náhodně nezraníte. Buďte opatrní a ujistěte se, že si nepoškodíte kůži, pokud tam máte řez nebo ránu, protože se z provázku rozšíří bakterie a způsobí infekci.

3. Hold Knot Against Candle Wax

Vezměte jednu ze svých svíček a přidržte zauzlovaný konec u jejího povrchu co nejtěsněji, aniž byste se jí dotkli, poté pevně zatlačte do vosku, dokud se nezajistí na základně svíčky, aniž by se dal snadno uvolnit. To může trvat několik pokusů, než se dostanete správně, v závislosti na tom, jak velká nebo malá je vaše svíčka. Pokud používáte vonný uzel, bude obtížnější zajistit uzel kvůli olejům, které jsou v nich použity. Ale pokud se to stane, jednoduše naneste trochu dalšího vosku na motouz, kde je uzel umístěn, a znovu zatlačte, dokud se bezpečnost nezvýší, takže se neuvolní.

4. Držte motouz proti základně vonné svíčky

Dále vezměte další kousek provázku a uvažte jej kolem místa, kde jste zajistili svůj první knot, ale ujistěte se, že není příliš těsný, protože chcete trochu dávat, aby při zapalování nedocházelo k velkému napětí. Můžete také nechat pár centimetrů za sebou, kde se kříží.

Pokud se chcete dozvědět více o svíčkách a svíčkových knotech, podívejte se na naše stránky, kde najdete další články. Hodně štěstí při výrobě svíček!