Jak se zbavit zápachu plísní pod dřezem: Snadný průvodce ve 3 krocích

Vědět, jak se zbavit zápachu plísní pod dřezem, zahrnuje kontrolu poškození vodou a opravy a odstranění plísní. Odstranění zápachu plísní je na posledním místě v seznamu procesů, které musíte v této situaci provést.

Co je plíseň?

Je to druh hub, které se živí organickými zbytky, jako jsou částice jídla, listí a prach nebo špína. Následující příklady jsou hlavními příčinami růstu plísní.

Kromě toho však může vlivem vlhkosti růst i plíseň. Ve skutečnosti je vlhkost často poslední podmínkou, kterou spory plísní potřebují, než se z nich vyvine houba, kterou vidíte ve své domácnosti.

Pro růst plísní pod dřezem je hlavní příčinou netěsnost potrubí. K tomu může dojít, když neprovádíte pravidelnou údržbu potrubního systému, zejména po dlouhé době, kdy se v něm usadila rez.

Plíseň a plíseň jsou obecně používány zaměnitelně kvůli společným příčinám; jsou však různé. Plíseň je intenzivnější než plíseň, protože proniká a rozbíjí povrchy, na kterých spočívá, což vede k většímu počtu oprav.

V tomto smyslu je plíseň druh plísně, protože nezpůsobuje tolik škody jako plíseň. I se zdravotními účinky mají tyto látky intenzivnější důsledky než ty první.

Jak mohu zjistit růst plísní?

Kromě příčin můžete stejným způsobem odhalit plíseň a plíseň. Existenci obou hub můžete identifikovat podobným způsobem, například zatuchlou vůní, růstem a úrovní vlhkosti.

První na seznamu příznaků růstu padlí je zápach, na který se článek také zaměřuje. Vůně začíná jako mírný zápach vlhkých ponožek, který najdete pod umyvadlem.

Navzdory tomu, že je mírný, omezený prostor způsobí, že zápach bude nasycený, a proto lepší důvod k poplachu. Ve srovnání s tím, když zápach zaznamenáte v rozlehlé místnosti, zatuchlá vůně zpod dřezu by vás měla varovat před výskytem plísní.

Zde jsou články o tom, jak dostat zápach plísní ze sklepa a jak dostat zápach plísní z koberce, abyste měli představu, jak se zachází s různými předměty nebo místy kontaminovanými plísní.

Dalším způsobem, jak zjistit růst plísně, je prohlídka místa, kde zaznamenáte zápach, a hledání samotné plísně. Existují dva druhy padlí, moučnivka a plíseň.

Chcete-li zkontrolovat, zda pod dřezem neroste plíseň, hledejte místa poškozená vodou a zjistěte, zda neroste padlí nebo plíseň. Kromě míst s vysokou vlhkostí zkontrolujte oblast, zda se v ní nehromadí prach, organické zbytky, např.

Toto jsou obecně podmínky, které plíseň potřebuje k růstu na konkrétním povrchu; pokud tedy uvidíte nahromadění těchto látek, pravděpodobně vám narostou houby.

Kroky při odstraňování zápachu plísně z pod dřezem

Chcete-li odstranit zápach plísně, musíte se nejprve postarat o poškození vodou. Před konečným odstraněním nepříjemného zápachu musíte také odstranit růst plísní.

Existuje několik způsobů, jak odstranit plíseň; jedním z nejznámějších je použití bělidla. Pro některé majitele domů použití silné látky, jako je bělidlo, snižuje šance na budoucí růst plísní, což je pravda.

Vaše řešení pro odstraňování plísní se však neomezují pouze na bělidlo. Můžete také použít ocet, jedlou sodu, borax a tea tree olej.

Můžete také použít komerční produkty speciálně vyrobené k odstranění hub, jako je CLR odstraňovač plísní a plísní. Po odstranění plísně můžete nyní odstranit nepříjemný zápach.

Krok č. 1. Použijte ocet

Ocet je jedním z nejúčinnějších řešení pro hubení plísní a odstraňování zápachu, které můžete ve své domácnosti najít. I když má tu nevýhodu, že má sama o sobě silnou vůni, lze ji snadno upravit.

Nejprve dejte nedestilovaný bílý ocet do nádoby s rozprašovačem. Poté nastříkejte roztok na problémová místa nebo tam, kde je zápach plísní nejsilnější.

Nechte ocet působit asi 10 až 15 minut, poté ocet otřete vlhkým ručníkem nebo houbičkou. Získejte jinou nádobu, vložte do ní peroxid vodíku a poté nastříkejte na stejné problémové oblasti.

Nechte ho sedět a poté povrch otřete dalším vlhkým hadříkem. Pokud to považujete za nutné, můžete provést druhou aplikaci.

Krok č. 2. Absorbovat

Po aplikaci octa a peroxidu vodíku na místa kontaminovaná plísní můžete nechat misku naplněnou jedlou sodou, aby absorbovala zbývající zápach. To může být také užitečné při pohlcování budoucích pachů, pokud jej vyměňujete každých třicet dní.

Krok č. 3. Proveďte preventivní opatření

Kromě nápravy poškození vodou a odstranění růstu plísní a zápachu by vám pomohlo, kdybyste také přijali preventivní opatření, abyste v budoucnu neřešili stejné problémy. Jedním ze způsobů, jak zabránit budoucímu růstu plísní, je udržovat potrubní systémy, aby se zabránilo poškození vodou.

Závěr

Celkově vzato tento proces zahrnuje kroky daleko nad rámec pokynů, jak se zbavit zápachu plísní pod dřezem. Více prospějete, když budete dodržovat vše, od oprav poškození vodou až po odstranění zápachu plísní.