Jak se zbavit vrásek ze zatemňovacích závěsů

Zatemňovací závěsy jsou ideální pro zachování soukromí a poskytují absolutní blokaci světla a snížení hluku, zejména v ložnicích. Naučte se, jak odstranit vrásky ze zatemňovacích závěsů a užijte si chytrý, elegantní a uklizený vzhled.

Naštěstí se těchto nepříjemných záhybů můžete zbavit buď napařováním, žehlením, nebo vložením do sušičky. Pro většinu lidí mohou být tyto vrásky na látce pěkně frustrující, protože ovlivňují přizpůsobený vzhled záclony.

Zatemňovací závěsy

Tyto těžké a silné závěsy mohou mít mnoho různých barev a vzorů a jsou obvykle vyrobeny z polyesteru nebo směsi polyesteru. Výrobci je obkládají pryžovými materiály, aby zlepšily jejich schopnost blokovat světlo, hluk a teplo.

Zatemňovací závěsy můžete použít kdekoli, nejen ve svých ložnicích. Některá média a fotografické firmy také využívají tuto elegantní látku jako krásnou kulisu pro svá natáčení.

Látka se dodává složená a zabalená v malých krabičkách. Nepříjemné a chaotické záhyby však mohou být v látce docela viditelné, zejména z nově otevřeného balení. Jindy se vrásky tvoří kvůli špatné manipulaci se záclonou.

Naštěstí není nemožné se jich zbavit. Zde je několik metod a postupů krok za krokem, jak se vypořádat s tím, jak odstranit vrásky ze zatemňovacích závěsů.

Napařování

Pomocí napařovače oděvů nebo běžné napařovací žehličky se můžete snadno zbavit těchto nepříjemných záhybů látky bez přílišné práce. Toto je pravděpodobně jedna z nejoblíbenějších metod, protože je nejjednodušší a nejrychlejší.

Krok 1: Zahřejte žehličku

Nastavte žehličku na 1400 až 1600 stupňů Fahrenheita a nechte ji zahřát na teplotu napařování. Pokud používáte napařovací žehličku, před zapnutím ji naplňte vodou. Pravděpodobně je lepší, když používáte napařovače oděvů, protože jsou bezpečnější pro použití na jakoukoli látku.

Krok 2: Natáhněte závěs

Až bude vaše napařovací žehlička připravena, požádejte někoho, kdo vám pomůže s natažením závěsu. Buďte opatrní, pokud roztahujete závěsy, když jsou na tyči. Může spadnout kvůli příliš velké hmotnosti. Jen se ujistěte, že jste látku přitáhli dostatečně, aby pára žehličky procházela materiálem a dalšími vrstvami.

Krok 3: Napařte látku

Vezměte si žehličku a postavte se vedle látky směrem k pěnové nebo gumové podšívce. Vystřelte páru přes žehličku nebo napařovač oděvů a jemně ji přejeďte po materiálu v jediném vertikálním nebo horizontálním směru. Při provádění tohoto kroku dbejte na to, aby byl závěs natažený.

Přejíždějte párou přes vrásky v dostatečné vzdálenosti od pryžové nebo pěnové výstelky. Vzhledem k materiálu vložky je náchylná k roztavení při relativně vysokých teplotách. Nedovolte, aby se žehlička dotýkala pryžového obložení.

Nechte hadřík chvíli vychladnout, než místo znovu napaříte, abyste se zbavili nepoddajných vrásek. Žehličkou můžete přejíždět po přetrvávajících záhybech opakovaně, ale dávejte pozor na přílišné vystavení teplu. Nikdy nenechávejte páru ohřívat jedno místo příliš dlouho.

Jakmile dokončíte jednu stranu záclony, nechte ji vychladnout a opakujte proces na zadní straně.

Metoda žehlení

Vzhledem k tomu, že napařování vytváří nepřímé teplo, možná budete chtít zvolit přímější metodu odstranění vrásek. V tomto případě můžete zatemňovací závěsy vyžehlit, abyste se zbavili nepoddajných záhybů a záhybů. Při používání žehličky na zatemňovacích závěsech buďte zvlášť opatrní.

Krok 1: Připravte závěs

Postavte žehlicí prkno nebo stůl a položte na něj hliníkovou fólii. Položte závěs gumovou podšívkou nebo izolovanou stranou směrem k fólii. Fólie vám pomůže rozvést teplo a zbavit se záhybů i přes nežehlit z druhé strany.

Krok 2: Ochrana tkaniny

Pořiďte si tenký kus látky, jako je prostěradlo nebo tenký ručník, který můžete položit na látku záclony. Látka bude sloužit jako dodatečná vrstva ochrany, aby se zabránilo roztavení závěsu teplem.

Pokud nemáte velké prostěradlo, můžete použít jakoukoli tenkou látku, jako je povlak na polštář. Při žehlení přes jiné plochy se ujistěte, že jej pohybujete podél závěsu.

Krok 3: Vyžehlete závěs

Nastavte teplotu na nejnižší stupeň a nechte zahřát. Vyžehlete závěs začněte shora a pohybujte se uspořádaným směrem. Ujistěte se, že nežehlite přímo přes látku záclony.

Při žehlení pamatujte, že jej nikdy nenechávejte na jednom místě příliš dlouho. Příliš mnoho tepla může záclonu roztavit nebo spálit a způsobit trvalé poškození. Udržujte žehličku v pohybu rovnoměrným tempem a pohybujte se pouze po oblastech pokrytých ochrannou vrstvou.

Alternativy sušičky

Některé zatemňovací závěsy jsou vhodné k umístění do sušičky. Při zvažování, zda je dát do sušičky nebo pračky, si přečtěte příručku výrobce záclon. Pokud je to doporučeno, nastavte pračku na nejnižší stupeň ohřevu a vyperte nebo vysušte jako obvykle. Při sušení nezapomeňte k závěsům použít vlhký ručník nebo žínku.

Celkově pomačkané závěsy působí neupraveně a neupraveně. Kazí to estetiku místnosti a nekřičí zrovna luxusem a extravagancí. Nejlepší je naučit se správné metody, jak odstranit vrásky ze zatemňovacích závěsů, abyste dosáhli nejlepších výsledků, aniž by došlo k poškození.