Jak se zbavit plísní na Beauty Blenderu: 2 snadné metody

Plíseň na kosmetických houbičkách je značný problém a online komunita byla nedávno zaplavena videi ukazujícími, jak se zbavit plísně na kosmetickém mixéru.

Kosmetická houbička je absolutní nutností pro každého milovníka kosmetiky. Můžete jej použít mimo jiné pro míchání podkladů a krémové konturování.

Na vaší kosmetické houbě však začnou růst plísně a houby, pokud se o ni dostatečně nestaráte. Proto jsme provedli rozsáhlý výzkum o nejlepších metodách odstraňování plísní z kosmetických houbiček a také si můžete přečíst tento článek o tom, jak zabránit plísním ve skříni, kde najdete tipy na prevenci.

Čištění plesnivého kosmetického mixéru

Určitě už víte, jak důležité je pravidelně čistit štětce na make-up, ale uvědomili jste si, že čištění houbiček na make-up je stejně důležité? Tyto produkty mohou obsahovat bakterie a nyní dokonce i plísně, pokud o ně není náležitě pečováno.

Naštěstí existuje několik rychlých a přímočarých metod, jak udržet váš milovaný kosmetický mixér čistý a funkční. Nyní, když víte, že vaše houba je náchylná k plísním, houbám a bakteriím, je čas promluvit si o několika praktických způsobech, jak se jich zbavit.

Metoda č. 1. Mikrovlnná technika

Tohle je opravdu, věřte nebo ne, přímý paprsek. Pravděpodobně nejlepší na tom je, že s několika minutami úsilí můžete odstranit až 99 procent choroboplodných zárodků.

Vyvarujte se však přehřátí kosmetické houby, protože by se mohla poškodit. Pak by to nebylo nic jiného než plýtvání.

K postupu existuje pouze několik jednoduchých kroků.

Krok č. 1. Namočte svůj beauty mixér do vlažné vody, dokud nebude úplně mokrý.

Krok č. 2. Do houbičky nakapejte deseticentníkovou kapku jemného čisticího prostředku a konečky prstů ji vmasírujte do kosmetického mixéru a rozetřete mýdlo do pěny.

Krok č. 3. Otřete a odrazte kosmetický mixér o podložku na čištění kosmetických štětců nebo podobně strukturovaný povrch, abyste vyčistili a odstranili veškeré nečistoty.

Krok #4. Důkladně opláchněte a poté vymačkejte veškerou přebytečnou vodu pomocí kosmetického mixéru. Před opětovným použitím nechte důkladně zaschnout.

Metoda č. 2. Roztok octa

Jablečný ocet je dalším fantastickým způsobem, jak se zbavit plísně na kosmetické houbě.

Ano, chápeme vaši skepsi v důsledku ohromujícího zápachu. Věřte nám, když říkáme, že po pár hodinách pečlivého skladování zmizí.

Naplňte misku nebo nádobu do poloviny octem plné síly a namočte svou kosmetickou houbu na 5 minut. I když nemusí úplně zlikvidovat všechny bakterie, určitě zlikviduje 97-98 procent z nich.

Je bezpečné používat kosmetický mixér s plísní?

Stručně řečeno, odpověď na vaši otázku je jednoznačně ano. To samozřejmě za předpokladu, že jste zkusili vše, co jste mohli, abyste se zbavili plísní a choroboplodných zárodků pomocí výše uvedených postupů.

Kromě toho, pokud nemáte v úmyslu vylepšit svou hru na ukládání, opětovné použití houby nebo nákup nové je zbytečné.

Tipy, jak pravidelně čistit kosmetické houbičky

Ať už používáte tekutý nebo pudrový základ, štětce nebo houbičky, budete chtít, aby vaše kosmetické vybavení bylo vždy čisté. Jak již bylo řečeno, je to zvláště důležité při práci s porézními nástroji, jako je mixér.

Zde je několik dalších kroků, které je třeba zvážit:

Krok č. 1. Měli byste začít zvlhčením kosmetického mixéru.

Krok č. 2. Poté byste měli do mixéru přidat buď čistič kosmetického mixéru, nebo mýdlo.

Krok č. 3. Nechte mixér nasáknout vodou a mýdlem, zatímco mýdlo hnětete do dobré pěny.

Krok č. 4. Nechcete, aby se kosmetický mixér zachytil nebo zničil, takže jej pečlivě otřete.

Krok č. 5. Po odstranění všech nečistot houbu opláchněte čistou vodou.

Krok č. 6. Před sušením na dobře větraném místě se ujistěte, že jste vytlačili co nejvíce vody.

Jak zabránit plísním na kosmetických mixérech?

Úplně prvním krokem, který byste měli udělat, je vyhnout se používání úložného sáčku na zip k uložení vaší kosmetické houby. Případně se ujistěte, že je při skladování řádně větráno.

Beauty blendery by se měly vyhýbat přímému slunečnímu záření, protože to může poškodit kvalitu houby a podpořit rozvoj plísní. Síťovaná taška je naše obzvláště oblíbená.

Nemluvě o tom, že byste měli houbu po každém použití očistit antibakteriálním čisticím prostředkem. Stačí použít čisticí prostředek, který je součástí dodávky nebo který jste zakoupili samostatně.

Poté, co to uděláte, se před vložením do síťového sáčku ujistěte, že je důkladně suchý. Jen tak se vyhnete ošklivým a plesnivým místům.

Zde je užitečný článek o tom, jak zabránit plísni na oblečení ve skříni pro skladování a tipy na prevenci plísní.

Závěr

Kosmetické houbičky napadené plísní se staly velkým problémem. V důsledku toho jsme si řekli, že si o tom promluvíme a poradíme vám s údržbou.

Vždy mějte na paměti, že tmavé skvrny na vaší houbičce na make-up nejsou nikdy dobrým znamením. Postupujte podle našich pokynů k čištění, jak se zbavit plísní na kosmetickém mixéru, abyste zůstali na bezpečné straně a předešli potížím a zdravotním rizikům.