Jak se zbavit plísně ve vlasech: Snadný průvodce ve 4 krocích

Nikdo nechce, aby jeho vlasy byly plesnivé nebo plesnivé. Abyste se této situaci vyhnuli, zde je návod, jak se plísně ve vlasech zbavit.

Bohužel, pohodlí mít vlasy vlhké a zakryté nebo upravené na dlouhou dobu může vést ke katastrofě s plesnivými vlasy. Zatuchlé vlasy páchnoucí plísní jsou časté u těch, kteří nosí dredy, paruky, tkaní, copánky, drdoly, culíky nebo jakýkoli jiný styl, který brání proudění vzduchu do srsti, dokud je ještě vlhká.

Nesprávné mytí, oplachování a sušení vlasů po mytí a nedostatečná frekvence mytí šamponem jsou běžnými příčinami plísní nebo plísní. Zde je několik užitečných článků o tom, jak zacházet s plísní usazenou sazemi a co může plíseň udělat s dítětem pro další opatření.

Smývání plísní z vlasů

Krok č. 1. Důrazně doporučujeme, abyste k odstranění plísní z vlasů použili čistící šampon. Vyberte si čistící šampon, který obsahuje sulfáty.

Detergenty, jako je amonium a laurylsulfát sodný, pomohou odstranit a odstranit nahromaděné produkty z vlasů.

Krok č. 2. Pro přípravu vlasů na šamponování je řádně opláchněte pod teplou vodou a poté hydratačním hloubkovým kondicionérem.

Tip: Před stylingem vlasy opláchněte a nechte je důkladně uschnout na vzduchu. Na druhé straně se ukázalo, že plíseň reaguje na ošetření esenciálním olejem ve spreji.

Tato ošetření jsou šetrná k vlasům. Oleje proti plísním zahrnují olej z čajovníku, poměrně drahý a páchnoucí esenciální olej, a olej z grapefruitových jadérek, který je bez zápachu a je levnější.

Krok č. 3. V mixovací nádobě zřeďte 2 šálky vody, 20 kapek grapefruitového oleje a 2 lžíce tea tree oleje.

Krok č. 4. Přeneste roztok do čisté stříkací lahvičky a aplikujte roztok na místa, kde je vidět plíseň. Ředění vodou by mělo pomoci maskovat štiplavý zápach tea tree oleje a každá směs potřebuje jen malé množství k vyřešení většiny problémů s plísněmi.

Poznámka: Ocet je další typickou terapií pro odstranění plísní, kterou po zředění lze na vlasy bezpečně aplikovat.

Je možné, aby se na vlhkých vlasech vytvořila plíseň nebo plíseň?

Plíseň je způsobena vlhkostí, která zůstává zachycena uvnitř vlasu po jeho vysušení. Spóry plísní budou přitahovány k vašim vlhkým vlasům a vytvoří si svůj domov ve vašem culíku, drdolu nebo stylu, pokud je nenecháte sušit teplým vzduchem, nikoli vzduchem.

Je možné odstranit plíseň z dredů?

Pokud vaše dredy páchnou plísní, plísní, propocenou taškou z tělocvičny, mokrým psem nebo čímkoli jiným, s největší pravděpodobností máte ve vašich zámcích hrozivou hnilobu nebo plíseň. Zatímco mnoho/většina plísní, které jsou živé a rostou v dredech, lze teoreticky zabít, lze je odstranit pouze mechanicky řezáním nebo česáním.

Proč mi vlasy stále smrdí, i když je umyji?

Vaše pokožka hlavy páchne, protože jste si neumyli vlasy. Mnoho jedinců věří, že suchá pokožka hlavy způsobuje lupy, takže si vlasy myjí méně často.

To je však omyl. Nedostatek koupání v kombinaci se zánětlivou pokožkou hlavy vytváří prostředí pro rozmnožování bakterií a v důsledku toho i zápach.

Je pravda, že namáčení vlasů způsobuje plísně?

Zatímco spánek s vlhkými vlasy vám ani nenastydne, zvyšuje vaše šance na plísňovou infekci pokožky hlavy. Plísně jako Malassezia mohou způsobit lupy nebo dermatitidu a odborníci doporučují spát se suchými vlasy, kdykoli je to možné.

Je pravda, že ocet zabíjí plísně?

Bílý ocet je slabá kyselina, u které bylo prokázáno, že zabíjí 82 % odrůd plísní a odvrací jejich propuknutí.

Naplňte lahvičku s rozprašovačem do poloviny bílým destilovaným octem. Ocet je nejlepší neředit, protože plíseň je taková tvrdohlavá síla.

V mnoha podobách může kyselost octa pomoci eliminovat růst bakterií a plísní na pokožce hlavy a smýt veškeré usazeniny z produktů péče o vlasy, zatímco šampony mají nadměrně zásadité pH. Smíchejte jablečný ocet a vodu v poměru 1:3 (přičemž voda tvoří většinu kombinace).

Naneste ocet na pokožku hlavy na začátku sprchování a poté jej na konci opláchněte. Tento postup opakujte, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

Závěr

Není nic nepříjemnějšího, než se po dlouhém dni cítit špinavý, ušpiněný nebo „zárodečný“. Zvažte toto: často sdílíte omezené oblasti s velkým počtem lidí.

Sotva něco překoná relaxační sprchu po pobytu v těchto prostředích, ať už je to v práci, tělocvičně, škole, v letadle nebo v pronajatém autě.

Ať už tedy pracujete ve stavebnictví, v ordinaci, v letadle, ve staré škole, ve vlhkých nebo vlhkých podmínkách nebo musíte trávit čas v přeplněných oblastech, existuje řešení. Pokud budete postupovat podle výše uvedených technik, budete moci vědět, jak se zbavit plísně ve vlasech.