Jak se zbavit plísně na okurkách: 2 snadné kroky

Máte problém dostat z okurek plísně? Tento článek vás naučí, jak se zbavit padlí na okurkách!

Teď se nemusíte bát, protože vám držíme záda.

Jak rozpoznat moučnivku

Pěstování biopotravin vyžaduje být vybíravý při řešení škůdců a chorob. Na horní i spodní straně listů se mohou objevit bílé práškovité skvrny, které se rychle rozšíří do obrovských skvrn.

Padlí rostlinu vadne, což způsobuje, že plody dozrávají příliš brzy. Infikované rostliny produkují méně a menší plody.

Nové spory rostou v teplém a suchém prostředí, takže se nemoc snadno šíří. Příznaky padlí se poprvé objevují v Minnesotě uprostřed až pozdního léta.

Udržujte přiměřenou cirkulaci vzduchu kolem rostlin jejich správným rozmístěním, vytyčováním a kontrolou plevele. Pokud se citlivé druhy pěstují na místě, kde již padlí způsobilo ztrátu výnosu, může být vyžadován fungicid.

Na povrchu listu se objevují bílé nebo šedé práškovité skvrny, které obvykle pokrývají většinu, ne-li všechny. Plíseň najdete na stoncích rostlin, květin a dokonce i na ovoci.

Naštěstí jsou příznaky padlí často závažnější než samotné poškození. Jen výjimečně je pro rostlinu fatální.

Listy rostlin mohou v pokročilých stádiích žloutnout, kroutit se nebo zhnědnout, což způsobuje předčasné odlistění rostliny. Houba může způsobit předčasné opadávání pupenů nebo špatnou kvalitu květů na kvetoucích rostlinách a stromech.

Padlí je houba, která může infikovat širokou škálu rostlin. Padlí se vyskytuje v různých druzích, z nichž každý se zaměřuje na určitý typ rostliny.

Dýně (tykve, dýně, okurky, melouny), lilek (rajčata, lilek, paprika), růže a luštěniny jsou na zahradě pravidelně napadeny.

Vrstva plísně složená z mnoha spór roste na vršku listů, když houba začne přebírat jednu z vašich rostlin. Vítr pak tyto spory přenáší do sousedních rostlin.

Padlí může potlačit růst vaší rostliny a zhoršit výnos a kvalitu ovoce, pokud je infekce dostatečně závažná. Můžete kliknout na tento související průvodce, jak identifikovat padlí.

Jak se zbavit plísně na okurkách

Včasné odhalení je nejúčinnějším prostředkem k omezení a případnému odstranění problému. Mnoho komerčních produktů úspěšně brání šíření nemoci.

Není však zaručeno, že vyřeší aktuální problém. Plíseň můžete ošetřit pomocí různých maloobchodních, běžně dostupných fungicidních přípravků.

„Chlorothalonil“ je jednou z nejčastěji používaných aktivních složek pro kontrolu. Přestože je účinný, zanechává na extrémně průhledném povrchu listu mléčně bílý film.

Padlí se vyskytuje v různých formách, které poškozují různé rostliny. Sphaerotheca fuliginea a Erysiphe cichoracearum jsou nejběžnější druhy okurek, tykví a dalších tykvovitých.

Běžnější z těchto dvou, fuliginea, působí a je s ním zacházeno stejným způsobem, takže se nemusíte starat o to, který z nich poškozuje vaše rostliny.

Houba se objevuje na listech okurky jako několik bílých skvrn, pak se rychle šíří jako práškovité skvrny vynikající, nitkovité plísně. Protože se plíseň chová jako upír z cukrové vaty a krade rostlině živiny, významné napadení může způsobit, že vaše rostliny uschnou, pokud se neléčí.

I když přežijí, vaše úroda utrpí.

Zde jsou dva jednoduché kroky k odstranění padlí na okurkách:

Krok č. 1. Pokud jste si právě všimli plísně na listech okurky nebo jste měli v minulosti problémy a chcete snížit nebezpečí padlí, mléko je jednoduchou, zcela přírodní prevencí. Mléko nastříkejte na rostliny brzy během dne v poměru 10 dílů vody k 1 dílu mléka, aby měly dostatek času na zaschnutí před setměním.

Plnotučné mléko inhibuje padlí, obsahuje také živiny, které by mohly stimulovat další hmyz, takže použití příliš bohaté směsi může způsobit další problémy. Aplikujte jednou týdně nebo dvakrát týdně.

Krok č. 2. Jedlá soda má v domácnosti dlouhý seznam účelů a jedním z nich je léčba padlí.

Roztok 1 polévkové lžíce sody v galonu vody je dostačující, ale budete muset přidat povrchově aktivní látku, jako je přírodní mýdlo nebo mýdlo, aby to fungovalo. Někteří zahrádkáři také používají olej, ať už neemový nebo běžný kuchyňský olej.

Směs nastříkejte znovu brzy ráno, aby stihla do večera zaschnout. V kyselém prostředí se daří padlí a jedlá soda je dostatečně žíravá, aby se listy staly neobyvatelnými.

Jedlá soda se hromadí ve vaší půdě, ale je v tak malém množství, že to obvykle není problém, zvláště pokud střídáte mléko na týdenní, týdenní dovolené.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jaká teplota zabíjí spory plísní v potravinách, podívejte se nebo klikněte na tento odkaz. Na podobné téma se zkuste podívat, proč jahody plesniví.

Závěr

Tady máš! Doufáme, že jsme vám mohli pomoci, když jsme se naučili, jak se zbavit plísně na okurkách.

Ujistěte se, že příště uložíte ovoce a zeleninu na správné místo, abyste předešli problémům s plísní.