Jak se stát svatebním zpěvákem: Naučte se tyto 4 věci

Můžete se naučit, jak se stát svatebním zpěvákem, když zvážíte tyto čtyři procesy. Ale samozřejmě se nikdo nemůže stát profesionálem přes noc, takže toto jsou pouze průvodci, pokud vás toto odvětví zajímá.

Také by vás mohlo zajímat, jak se stát svatebním kameramanem. Ale opět, tito průvodci jsou pouze proto, aby vás seznámili s tím, jak se stát těmito svatebními profesionály.

Pokud si myslíte, že tyto kroky jsou proveditelné a stále zábavné, berte to jako znamení, že tato profese by mohla být pro vás.

Návod, jak se stát svatebním zpěvákem pro nezkušené

Znáte vybavení

Především se seznamte s vybavením, se kterým se můžete při zpívání na svatbě setkat. Nemusíte být technicky zdatní, ale měli byste jednoduše rozumět nástrojům a pomůckám, které se vás týkají jako zpěváka nebo člena svatební kapely.

Víte například, jak funguje PA systém? Měli byste také vědět, jak zlepšit svůj mikrofon pro zpěv.

A i když to není nutné, může vám pomoci, pokud víte, jak hrát na nástroj. Některé svatby mohou například najímat zpěváka, který také umí hrát na klavír nebo kytaru.

Vytvořte setlist

Dalším faktorem, který je třeba řešit, je váš setlist jako svatební zpěvačka. Pár vás může například požádat, abyste kromě DJ, který hraje předem určenou sadu písní a hudby, zazpívali nějaké písně pro konkrétní části svatby.

Jako svatební zpěvačka byste měla být všestranná, pokud jste žádáni o různé žánry. Musíte být také připraveni studovat další skladby, dokonce i ty, které neznáte, protože dostáváte rezervace od různých typů párů.

Aby byl zážitek poutavější, můžete také zkroutit některé oblíbené písně. Tento tip by byl užitečný, pokud si chcete, aby si vás dav zapamatoval a mohli vás doporučit pro další svatby.

Co nosit jako svatební zpěvák

Jako svatební zpěvačka byste měla znát etiketu, co se nosí. Považujte se za svatebního hosta a oblečte se pro formálnost této příležitosti.

Svatební zpěváci vystupují v oblecích, ale na některé svatby mohou fungovat i poloneformální košile a kalhoty s knoflíky. Zpěvačky se mohou rozhodnout pro šaty, pokud nevypadáte, jako byste předváděli nevěstu.

Tip je znát téma kapely a nosit oblečení, které je reprezentuje. Můžete také zvážit místo svatby, kde se svatebčané na plážových svatbách mohou rozhodnout například pro květinové košile a maxi šaty.

Jak získat rezervace jako svatební zpěvák

Nyní, když znáte základy, možná vás zajímá, jak získat rezervace jako svatební zpěvák. Začnete tím, že se budete propagovat online, protože je to nejrychlejší způsob, jak oslovit široké publikum.

Vytvořte webovou stránku nebo stránku sociálních médií, která bude zobrazovat vaše portfolio. Také chcete, aby se stránka snadno orientovala a byla srozumitelná, aby klienti věděli, jak vás kontaktovat.

Ústní podání je další osvědčený způsob, jak získat mnoho rezervací jako svatební zpěvák. Můžete být známější, pokud za vás ručí přátelé a rodina v případě, že znají páry, které hledají svatebního zpěváka.

Kolik písní zpívají svatební zpěváci?

Zpěvák nebude zpívat všechny písně na svatbu. Místo toho je zpěvák obvykle najat, aby zazpíval klíčové momenty obřadu a poskytl soubor nebo dva na recepci.

Ke svatebnímu obřadu zpěvák obvykle předvádí tři písně. Zpívají se při příchodu nevěsty, při podepisování snoubenců a při odchodu novomanželů z obřadu.

Na recepci pak svatebčané s párem proberou sady, které nabízejí. Některé kapely předvedou dva 45minutové sety, jiné mohou předvést více setů v kratším čase.

Také jste zavaleni snahou udělat playlist na recepci? Začněte tímto průvodcem, kolik písní na svatební hostinu.

Kolik dostává svatební zpěvák?

Nováček svatební zpěvák může dostat zaplaceno 400 $ nebo vyšší, jak získáte zkušenosti. Můžete také zvážit, zda poskytujete zvukový systém, kde si některé snubní kapely mohou vyžádat 1 000 $.

Dalším faktorem, který může zvýšit výplatu svatební zpěvačky, je cestování. Extra cestovní poplatek může být 200 $, ale může být vyšší nebo nižší v závislosti na vzdálenosti.

Kolik dáváte zpěvákovi spropitné na svatbě?

Můžete zvážit spropitné 20 až 25 dolarů pro svatebního zpěváka. Pokud jste s jejich výkonem extra spokojeni, můžete poskytnout i větší spropitné.

Potřebujete kvalifikaci, abyste se stali svatební zpěvačkou?

K tomu, abyste se stali svatební zpěvačkou, nepotřebujete konkrétní titul. Nicméně, mít titul založený na výkonu nebo titul v hudební teorii může být přínosem pro každého zpěváka.

Závěr

Byl tento průvodce užitečný? Dali jsme vám rychlý pohled na to, jak se stát svatebním zpěvákem, kde musíte znát své vybavení, být všestranní ve svém setlistu, vědět, co si obléknout, a získat rezervace.

Mohli byste se také cítit jistěji účtovat přiměřenou částku, pokud byste měli lekce dokazující, že jste profesionál v oboru zpěvu. Mít magisterský titul v oblasti vokálního výkonu je však zbytečné.