Jak se stát svatebním plánovačem ve 4 krocích

Víte, že se můžete naučit, jak se stát svatebním plánovačem destinace ve čtyřech krocích? Toto je samozřejmě pouze rychlý průvodce a musíte prozkoumat dokonalý obchodní model a zákonnosti vhodné pro vaše zdroje a stát.

Tyto kroky by vám však měly pomoci pochopit, co je potřeba k tomu, abyste se stali plánovačem svateb v destinaci. A pro tuto konkrétní svatbu doporučujeme přečíst si o tom, co je považováno za cílovou svatbu.

Zde je nápad, jak se stát svatebním plánovačem v destinaci

Zvažte konkurenci v oblasti plánování svateb v destinaci

Chcete-li vytvořit dobrou strategii nebo obchodní plán, seznamte se s dalšími plánovači svateb v této oblasti. Můžete také pozorovat, proč se stávají v oboru známými.

Někteří lidé, kteří mají zájem stát se svatebními plánovači, kteří se specializují na svatby v destinacích, pracují nejprve pro zkušenější plánovače. Z těchto zkušeností zjistíte, co chcete a musíte udělat, abyste se odlišili.

Nenechte se odradit, pokud srovnání s jinými destinačními svatebními plánovači ukáže, že získávají více klientů než vy nebo že jejich podnikání prosperuje. Místo toho jej použijte jako motivaci k vytvoření strategie pro váš podnikatelský plán.

Určete svou cílovou svatební specializaci

Stát se svatebním plánovačem destinace znamená nejprve identifikovat místa, na která se chcete zaměřit. Při výběru míst buďte realističtí, protože se právě začínáte vyhýbat pocitům přetížení.

Zvažte tři místa svatby a proveďte průzkum. Nezaměřujte se pouze na svatební plánovače destinací v těchto místech, ale také na svatby v těchto místech.

Nemyslete si však, že se později nemůžete rozšířit. Omezujete se pouze proto, že chcete rozhýbat udržitelnou a ziskovou destinaci v oblasti plánování svateb.

Vědět, jak vyniknout jako svatební plánovač destinací

Jedním z klíčových prvků v seznamu důležitých věcí, které je třeba naplánovat v destinačním svatebním plánovači, je, jak budou vyčnívat z konkurence. Poté, co zjistíte, co dělají další svatební plánovači destinací ve vaší vybrané specializaci, a zároveň budete vědět, co chcete dělat, musíte využít své silné stránky.

Vymyslete strategii, o které si myslíte, že přiměje klienty, aby si vás zarezervovali přes jiné svatební plánovače. Můžete si také vymyslet, co chcete pro ideálního klienta.

Přemýšlením ze dvou úhlů pohledu byste si měli snadno vytvořit seznam toho, čím bude vaše podnikání v oblasti plánování svatby jedinečné. Nemělo by to však být příliš deviantní a stále byste měli nabízet svatby v destinacích, které by si přály masy.

Propojte a propagujte svou cílovou svatební firmu

Posledním krokem v tom, jak se stát plánovačem svateb v destinaci, je naučit se vytvářet sítě a marketing vašeho podnikání. Víc než poznávání podnikání v oblasti plánování svateb, stejně jako jiných svatebních počinů, je důležité vědět od jiných svatebních prodejců a potenciálních klientů.

Pomohlo by například, kdyby vás svatební místa znala, aby vás mohla doporučit potenciálním klientům. Můžete také získat nové přátele v destinacích nebo v samotném odvětví, abyste získali více doporučení.

Je dokonce možné, že se z plánovačů svateb stanou přátelé. Můžete se například vzájemně doporučit klientům, kteří možná uvažují o svatbě ve vašich specializovaných lokalitách.

Podobně by vám mohlo prospět, když si přečtete, jak se stát svatebním koordinátorem, protože svatební plánovači a koordinátoři mají někdy překrývající se role.

Kolik vydělává většina svatebních plánovačů v destinacích?

Pokud vás zajímá průměrný příjem svatebního plánovače destinace, uvědomte si, že závisí na mnoha faktorech. Pro představu se ale může pohybovat mezi 28 500 a více než 50 000 dolary.

Vysoce vydělávající svatební plánovači destinací mohou mít roční platy kolem 78 000 $, v závislosti na oblasti. A pokud jde o průměrnou mzdu, počítejte s asi 23 500 $ za svatební plánovač v destinaci.

Jak vydělávat jako svatební plánovač destinace

  • Zvažte práci pod cestovní kanceláří, abyste získali větší vliv v konkrétních destinacích, na které chcete cílit
  • Zaměřte se nejprve na svatby v místních destinacích v USA
  • Naplánujte si životaschopný svatební balíček, který bude realistický
  • Investujte do obchodních programů nebo najděte mentorství v oblasti plánování svateb pro větší důvěryhodnost, která může zvýšit vaše ceny
  • Získejte více zkušeností a snažte se získat dobré recenze od klientů

Kde dostávají svatební plánovači největší výplatu?

Konzultace při plánování svatby na míru je skvělý způsob, jak získat co nejvíce zaplaceno jako svatební plánovač. Pokud se specializujete na svatby v destinaci, můžete místo použít jako inspiraci pro navrhování svatby jedinečné pro vaše klienty.

Vězte však, že většinu práce uděláte vy, stejně jako vyhledávání klientů. Bez ohledu na to vyděláte více peněz s vlastními konzultacemi, protože obvykle dostanete kompenzaci po poskytnutí informací o svatbě, nikoli po svatbě.

Případně, proč nerozšířit své služby a nezkusit další svatební odvětví, jako je catering nebo dekorace? Tímto způsobem vám klient zarezervuje i tyto služby.

Závěr

Byl tento průvodce užitečný? Právě jste se ve čtyřech krocích naučili, jak se stát svatebním plánovačem destinace.

Začněte se seznamovat s konkurencí, identifikujte své speciality, stanovte strategii, jak vyniknout, a znáte správné marketingové a síťové techniky. Investujte do programů a kurzů, zvláště pokud nemáte žádné zkušenosti s plánováním svateb.