Jak se stát svatebním kameramanem: 3 kroky

Pokud vás zajímá, jak se stát svatebním kameramanem, můžete začít třemi kroky. U této profese samozřejmě existuje mnoho procesů, které je třeba podstoupit, ale čtení o těchto třech krocích by vám mělo poskytnout rychlou představu.

Doporučujeme také procházet náš blog po dalších profesích souvisejících se svatbou. Můžete mít například talent na veřejné řečnictví, tak proč si nepřečíst, jak uspořádat svatbu?

Jak se stanete svatebním kameramanem?

Krok 1. Naplánujte si značku

Pokud chcete být svatební kameraman, první úvahou je naplánovat si branding. Nejprve si připravte představu, jak se chcete svým klientům prezentovat.

Některé příklady rozhodují o vašem logu a dokonce i o marketingových nápadech, takže budete mít jedinečnou identitu v oboru svatebních videí. Můžete také přemýšlet o tom, proč se chcete stát svatebním kameramanem, abyste vytvořili lepší značku.

Při vytváření své značky musíte být upřímní, protože se to projeví vaší prací. Kromě toho je autenticita vždy pozitivní vlastností, protože vaši klienti uvidí vaši vášeň pro svatební natáčení, díky čemuž budete v porovnání s konkurencí lákavější.

Krok 2. Prostudujte si různé typy vybavení

Svatební natáčení je více než jen pořizování videozáznamů páru během jejich svatebního dne a jejich sestavení. Musíte mít také znalosti o různých typech zařízení, protože vám pomohou vytvořit vaši vizi a realizovat váš styl jako kameramana.

Pokud nemáte to správné vybavení nebo se v něm nevyznáte, může se stát, že vaše práce bude zdrcující a klienti by vám ve svůj výjimečný den nevěřili. Chcete-li začít jako svatební kameraman, budete potřebovat spolehlivou kameru, stabilizátory, jako jsou gimbals, a mikrofony, abychom jmenovali alespoň některé.

Protože právě začínáte, nemusíte si pořizovat to nejdražší zařízení. Místo toho se někteří nováčci rozhodnou pro fotoaparát DSLR, dokud si nezvyknou na svatební video a nevyvinou svůj vlastní styl.

Krok 3. Vyberte styl

S různými svatebními kameramany dostupnými na trhu potřebujete styl, díky kterému vyniknete. To není omezeno na to, jak se označíte, ale na práci, kterou vydáte.

Ujistěte se, že vaše práce obsahuje téma, které může kdokoli zjistit a určit, které je pro vás jedinečné. Poté se jako začátečník můžete zaměřit na konkrétní styl úprav nebo dokonce barevnou paletu svých děl.

Není třeba na sebe tlačit, pokud vám chvíli trvá, než objevíte svůj styl. Místo toho si uvědomte, že k tomu, abyste se naučili své rýhy, jsou potřeba zkušenosti v jakékoli profesi.

Potřebujete titul, abyste mohli být svatebním kameramanem?

K tomu, abyste se mohli stát svatebním kameramanem, není vyžadován žádný konkrétní vysokoškolský titul. Většina tvůrců svatebních videí je pro toto řemeslo nadšená, protože studují různé vybavení a styly, aby byli v takové profesi dobří.

Ale protože svatební kameramani jsou obvykle samostatně výdělečně činní, musíte být důvěryhodnější, abyste snadno přilákali klienty. I když pro tuto specifickou profesi neexistuje vysokoškolské vzdělání, existují školení, kurzy nebo dokonce semináře týkající se videografie.

Můžete také absolvovat obchodní kurz, abyste dobře provozovali své podnikání v oblasti videografie. A konečně, pokud znáte nějaké profesionální svatební kameramany, zvažte možnost být stážistou nebo asistentem pro ně, abyste získali zkušenosti v oboru.

Co dělají svatební kameramani?

Svatební kameraman je zodpovědný za natáčení obřadu a různých momentů svatebního dne páru. Proto je důležité setkat se a probrat s párem jejich očekávání, protože film, který budete dělat, zachycuje jejich zvláštní den.

Můžete být přítomni od svatby až po recepci, podobně jako svatební fotograf. To je důvod, proč by bylo nejlepší promluvit si s místním personálem o vašem vybavení a vybavení, zejména objemných, které mohou být rušivé, pokud umístění není předem naplánováno.

Po zachycení různých momentů události bude svatební kameraman také tím, kdo video sestříhá. V dnešní době je dokonce běžné nabízet sestřih ve stejný den, aby si hosté mohli video prohlédnout na recepci.

Kolik vydělávají tvůrci svatebních videí?

Střední roční plat pro rok 2021 pro videografy je asi 45 000 $. Pamatujte však, že očekávaný výdělek svatebního kameramana může ovlivnit mnoho faktorů.

Například, pokud má pár konkrétní požadavky, mohou být účtovány další poplatky, takže odměna bude vyšší. Na druhou stranu můžete být pod někým zaměstnavatelem, zvláště jako začátečník, takže výplata nebude pouze vaše.

Kolik to stojí mít na svatbě kameramana?

Pokud si na svatbu najmete kameramana, přidělte si od tisíce dolarů až po trojnásobek této částky. Náklady samozřejmě budou záviset na vašem očekávaném pokrytí a dalších požadavcích a někteří tvůrci videa dokonce dostávají zaplaceno za hodinu.

Stojí za to tvůrci svatebních videí?

Vyplatí se mít svatebního kameramana, protože film může působit zvláštněji než fotografie, protože vidíte pohyby v reálném čase. A pokud se obáváte o rozpočet, proč neudělat nějaké další svatební pozice, jako je naučit se DJovat svou vlastní svatbu?

Závěr

A to je vše! Právě jsme mluvili o tom, jak se stát svatebním kameramanem, a zjistili jsme, že nebudete potřebovat konkrétní titul.

Samozřejmě můžete absolvovat kurzy a stáž, abyste získali zkušenosti. Můžete však začít budováním značky, studiem vybavení a vytvořením stylu.