Jak se správně starat o sedací soupravu z mikrovlákna

Může být snadné uvažovat o mikrovláknu jako o jiné tkanině, ale ve skutečnosti je to komplexní směs polyesteru a polyamidu, která byla zpracována tak, aby vytvořila malé, pevně tkané smyčky, které dodávají tkanině měkký, semišový vzhled. Díky těmto vlastnostem je mikrovlákno velmi vhodné pro potahové textilie, a když do směsi přidáte trvanlivost a odolnost proti skvrnám – máte na rukou jeden působivý kus nábytku. Většina lidí bohužel ke svému novému milostnému sedátku z mikrovlákna nechová téměř dostatečný respekt.

Pečlivě se starat o čalounění z mikrovlákna vyžaduje práci (i když zdaleka ne tolik práce, jako by to bylo nutné při jeho výměně!) Zde je tedy pár tipů, aby vaše sedačka z mikrovlákna vypadala skvěle.

Vodní skvrny a vodní značky

První věc, kterou budete potřebovat vědět, je zacházet s skvrnami od vody, které jsou jedním z nejčastějších problémů čalounění z mikrovlákna. Když sklenici položíte na loketní opěrku nebo zadní polštář, můžete zanechat malé mokré místo (nebo větší louže), pokud tam zůstane dostatečně dlouho. Naštěstí je lze velmi snadno odstranit trochou klubové sody – místo jednoduše potřete papírovým ručníkem nebo čistým hadrem navlhčeným některým ze šumivých nápojů a votřete do pomalých kruhů, dokud vlhkost nezmizí. Poté jej rychle vysušte dalším čistým papírovým ručníkem nebo bavlněným hadříkem, aby se plíseň ještě vlhká nevytvářela.

Můžete také použít šumivé nápoje k odstranění skvrn ze sedačky, ale uvědomte si, že některé tekutiny mohou zanechat změnu barvy. Zvládne to i voda, takže se budete chtít ujistit, že je úplně suchá, než na něj položíte nějaké předměty.

Tipy k čištění a údržbě

Nyní, když jsme se dostali z cesty, pojďme se podívat na další věci, které potřebujete vědět o péči o nábytek z mikrovlákna. V první řadě jde o špínu: aby jakákoli technika odstraňování skvrn dobře fungovala, musíte nejprve odstranit co nejvíce prachu a špíny pomocí vysavače nebo čisticí houby. A přestože tato tkanina nepřitahuje některé typy čalounění, přesto musí být pravidelně vysávána (alespoň jednou týdně) a často čištěna na místě.

Drsné chemikálie

Mikrovlákno je jednou z nejodolnějších potahových tkanin, které známe. To však také znamená, že je odolný vůči nečistotám a skvrnám – ale šetrný k vaší pokožce. To znamená, že se budete chtít vyhnout jakýmkoli čisticím prostředkům na čalounění, které obsahují bělidla nebo barviva, protože ty mohou časem poškodit vaši tkaninu lásky. Pokud si nejste jisti konkrétním produktem, podívejte se po něčem, co bylo speciálně vytvořeno pro nábytek z mikrovlákna; v opačném případě stačí přilepit mýdlo a vodu (pokud možno horkou).

Kromě toho nikdy nepoužívejte žádné leštidla nebo spreje na bázi vosku, protože mohou zanechat lepkavé zbytky, které časem přilákají ještě více nečistot. Pokud je pro vás ochrana důležitá, použijte ochrannou stříkací ochranu, jako je Scotchgard ™-ale znovu ji nejprve vyzkoušejte na nenápadném místě vašeho milostného sedátka, než ji všude použijete.

Větrání vašeho miláčku

Konečně nejlepší způsob, jak zabránit usazování prachu v sedadle z mikrovlákna, je zajistit mu dostatečné větrání vytažením středového polštáře a jeho vrácením zpět, když na něm nesedíte. To dělá zázraky pro osvěžující čalounění, které se stane zatuchlým nebo zatuchlým zápachem!

A pamatujte si: nikdy nepoužívejte žádné ostré předměty, jako jsou nože nebo nůžky, aniž byste chránili první polstrování povrchu nebo jiné měkké materiály. Pokud si nejste jisti, zda určitá položka poškodí vaši milostnou sedačku, udělejte chybu a opatrně najděte něco jiného, ​​co můžete použít.

Mikrovlákno může být drahá potahová tkanina, takže by vám nic nemělo překážet (doslova) v tom, aby ten váš zůstal čistý a krásný po mnoho dalších let!

Čištění sedadel z mikrovlákna: Čističe pohovek z tkanin

Případné skvrny ihned ošetřete. Vaše sedačka bude pravděpodobně opatřena pečovatelským štítkem, který bude obsahovat informace o vhodných čisticích prostředcích, ale v případě potřeby můžete také vyhledat čisticí prostředky na čalounění z mikrovlákna online. Nepoužívejte čisticí prostředky na bázi čpavku nebo bělidla a při čištění příliš nedrhněte- tyto věci mohou poškodit materiál.

Když se vaše sedačka zašpiní, skvrna jej před vypráním celé věci co nejvíce vyčistí. Pokud používáte konvenční pračku a sušičku, použijte pouze studenou vodu, aby se vyblednutí stalo problémem. Vždy používejte nízké bubnové nastavení nebo sušte na vzduchu – vysoká teplota může poškodit vlákna látky.

Sejmutí protiskluzové pokrývky na sezení za účelem praní je dobrý nápad, pokud ji budete často čistit (to byste měli dělat pouze každých několik měsíců, v závislosti na tom, jak často nábytek používáte), ale pokud je to příliš mnoho problémů, pak alespoň nezapomeňte pokrýt všechny holé polštáře ochrannými podložkami. Ochrana před domácími mazlíčky a malými dětmi je také důležitá, protože čalounění z mikrovlákna není zdaleka tak odolné jako některé jiné druhy tkanin.

Sedadla z mikrovlákna: Užitečné rady při vyřazování kusů nábytku

Bez ohledu na to, jak opatrní jste se svým milostným sedadlem, začne nakonec vykazovat známky opotřebení a bude třeba odejít do důchodu. Až přijde ten čas, promluvte si s lakýrníkem na nábytek o tom, že sejmete kryt z mikrovlákna a v případě potřeby ho vyměníte za nový. Je to drahý proces, ale stojí za to, jak dobře bude vaše sedačka vypadat, až budete hotovi!