Jak se nadýchaná matrace porovnává s matrací na polštáři

Odpověď na to, jak je Puffy matrace ve srovnání s matrací na polštáři, bude snadněji pochopitelná, když si všimnete jejich struktury. Tento článek projde funkcemi a vrstvami obou postelí, abyste věděli, co je pro vás lepší. Porovnáme také hybridní modely od Puffy s polštářem.

Zajímá vás také srovnání Puffy s konkrétní značkou? Rozdíl mezi Dreamcloud a Puffy jsme například probrali v samostatném článku. Neváhejte si také prohlédnout náš blog pro jiné značky a Puffy.

Jaký je rozdíl mezi nadýchanou matrací a matrací na polštáři?

Nadýchaná matrace

Vrstvy

První vrstvou matrace Puffy je chladicí pěna značky Cooling Cloud, v podstatě dvoupalcová paměťová pěna naplněná gelem. Pod ním jsou další dva palce chladicí pěny a základna je šest palců pěny s vysokou hustotou. Proto si nemusíte dělat starosti s tím, jak z matrace Puffy udělat chladnější, protože její vrstvy chladicí pěny jsou ve srovnání s tradiční postelí z paměťové pěny.

Pevnost

Puffy matrace je středně pevná, takže je ideální pro všechny polohy spaní. Pokud však chcete specifický pocit, tato postel má hodnocení 6 až 8 na stupnici pevnosti. Takže pro ty, kteří si nejsou jisti, jakou pevnost matrace vyzkoušet, by získání matrace Puffy bylo bezpečnou volbou.

Podpora

Jako středně pevná matrace můžete s matrací Puffy snadno udržovat neutrální páteř. Není příliš měkké, že se zaboříte do postele a podpoříte nepřirozené zakřivení na zádech. Pěnové vrstvy matrace Puffy Cooling Cloud a Firm Core Support se také přizpůsobí vašemu pohybu po celou noc, aby si udržely podporu.

Odlehčení tlaku

Puffy matrace má stále nějaké odpružení, které pomáhá zmírnit napětí ve vašem těle. Tím se zabrání nepohodlí a bolesti těla v tlakových bodech, obvykle na zádech, ramenou a kyčli. Kromě toho je druhá pěnová vrstva zodpovědná za udržování chladné postele a kolébá vaše tělo pro uvolnění tlaku.

Matrace na polštář

Vrstvy

Polštářová matrace je takzvaná kvůli polstrování nahoře. Ve srovnání s Puffy matrací bez viditelného přídavného materiálu nahoře má matrace s polštářem polstrovanou vrstvu, což znamená, že mezi ní a povrchem matrace uvidíte mezeru. Kromě toho matrace Puffy používá pouze paměťovou pěnu, zatímco matrace s vrchním polštářem může na své plyšové vrstvě používat nejen paměťovou pěnu, ale také latexovou pěnu, peří, chlad, bavlnu nebo dokonce výplň z vláken.

Pokud vás zajímá dlouhá životnost této postele, diskutovali jsme o tom, jak dlouho vydrží matrace s vrchním polštářem, v samostatném článku.

Pevnost

Polštářová matrace patří mezi nejměkčí typy na trhu, protože má nahoře přidanou polstrovanou vrstvu. Puffy matrace se proto bude cítit pevnější a bude ideální pro osoby spící záda nebo žaludek. Na druhé straně se boční pražce a lehcí jedinci budou cítit pohodlně v plyšovém pocitu matrace s polštářem.

Podpora

Účinnost podpory polštáře závisí na jeho základní vrstvě. Typicky výrobci kombinují povlak na polštář s vrstvou cívky nebo vnitřní vrstvou pružiny, takže můžete očekávat podporu polštáře podobné těmto matracím. Stále může udržet vaše tělo na úrovni, ale dávejte si pozor na samotnou vrchní vrstvu polštáře, která je náchylná k prohýbání.

Zjistěte více o tom, co je dobrá matrace s vrchním polštářem, která vám pomůže najít tu nejlepší.

Odlehčení tlaku

Jeden z nejlepších typů matrací pro odlehčení tlaku je povlak na polštář kvůli polstrované vrstvě nahoře. Je také účinný při přizpůsobování se tělu, podobně jako Puffy matrace. A pokud je to vaše prioritní funkce pro postel, můžete si pořídit polštář, který jako vrchní vrstvu používá paměťovou pěnu.

Matrace na polštář vs Puffy Lux

Nejoblíbenější matrace Puffy je Puffy Lux a je také měkčí než matrace Puffy, protože je to středně plyšová postel. Přestože Puffy Lux nemá znatelnou vrchní vrstvu polštáře jako povlak na polštář, je poněkud srovnatelná díky pěně Plush Dual Comfort. Může být také tlustý jako typický polštář na 12 palců.

Matrace na polštář vs Puffy Royal

Dalším hybridem značky je Puffy Royal a měl by být blíže polštářové matraci, protože je to nejměkčí matrace Puffy. Jelikož se jedná o hybrid, používá Puffyho jedinečnou základnu cívky přizpůsobující se konturám ve srovnání s matracemi s vrchními polštáři, které obvykle používají kapesní cívky místo pružin. Nicméně obě matrace budou vynikající pro postranní pražce nebo pro kohokoli, kdo upřednostňuje měkkou postel, aniž by ztratil dobré držení těla.

Závěr

A to je vše! Abychom rekapitulovali, jak je Puffy matrace ve srovnání s matrací na polštáři, Puffy se bude cítit pevnější, protože je středně pevná a povlak na polštář bude vždy lepší, protože má extra vrchní odpružení. Obě lůžka by však měla udržovat vaše tělo dobře podepřená a zmírňovat tlakové body, především pokud jste vybrali vysoce kvalitní povlak na polštář, který se nebude snadno prohýbat.

Doufáme, že to bylo užitečné čtení, a pokud máte zájem o nákup od této značky, zjistěte, jak dlouho probíhá prodej na matraci Puffy.