Jak se hubení škůdců zbaví termitů? 5 efektivních způsobů

Máte podezření na zamoření termity u vás? Chcete vědět, jak se hubení škůdců zbaví termitů?

Lze hubení škůdců provést svépomocí, nebo je lepší vyhledat pomoc odborníka? Jaké metody se používají k likvidaci těchto malých tvorů?

Pokud hledáte odpovědi na otázky týkající se termitů, pak je tento článek vhodný právě pro vás. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Identifikace termitů

Než začnete porozumět termitům, možná budete chtít vědět, co je součástí hubení škůdců.

Je složité zjistit, zda máte doma nebo na zahradě termity. Jsou malé a zřídka vyrůstají ze svého tunelu, který může být na dřevě nebo půdě.

V počáteční fázi je jich jen pár, ale jak čas plyne, jejich počet se postupně zvyšuje úžasnou rychlostí. Protože fungují způsobem, který není pro lidi viditelný, poškození by se mohlo rozšířit dříve, než si to uvědomíte.

Pokud jde o vzhled, je téměř nějak podobný mravencům, až na to, že jeho křídla jsou téměř stejně velká, má tlustý pas a jeho antény jsou rovné.

K okamžitému ošetření těchto termitů je zapotřebí hubení škůdců, protože mohou způsobit dlouhodobé poškození vašeho domova, ať už stěny, podlahy nebo stropu, pokud to může být jejich zdroj potravy.

Zde jsou některé známky toho, kdy již napadení termity začalo:

 • Sledování bahenních tunelů, které termiti vytvořili jako průchod.
 • Vidíte výkaly termitů, které vypadají jako malé a oválné pelety.
 • Po poklepání na dřevo slyšíte dutý zvuk.
 • Slyšíte jemné cvakání vycházející z vašich dřevěných stěn.
 • Příznakem může být i odlupování některých barev.
 • Další informace o termitech naleznete v tomto článku od Agentury pro ochranu životního prostředí Spojených států amerických.

  Metody používané proti termitům

  Některé metody, které pomáhají zbavit se termitů, lze provést nezávisle, ale některé je lepší nechat na profesionálech. Můžete se rozhodnout, zda to zvládnete nebo ne, a mít na to čas.

  Přesto zde jsou některé z osvědčených metod, jak pracovat proti termitům:

  Metoda č. 1. Hlístice

  K této metodě se využívá přirozený nepřítel termitů, kterým jsou prospěšní háďátka. Tyto škrkavky se zavrtají na svůj cíl a poté uvolní jed, který může zabít termity.

  Tyto háďátka můžete smíchat s půdou v květináči a studenou vodou a poté je aplikovat na postižená místa, nejlépe na zahradu nebo trávník.

  Metoda č. 2. Návnady na termity

  Tato metoda zahrnuje nastražení návnad, které mohou přilákat termity, aby šli ven. Je to pomalu působící, takže postižení měli čas vrátit se do své kolonie a ovlivnit ostatní termity.

  Metoda č. 3. Chemické bariéry proti termitům

  Tato metoda využívá kapalnou chemickou látku, která je pro termity toxická. Zbavuje se termitů tím, že je otráví.

  Tvrdí se, že je vhodný pro životní prostředí, bezpečný pro domácí mazlíčky a lidi a je účinný při likvidaci termitů. Dělají to především profesionálové.

  Metoda č. 4. Esenciální oleje

  Pro tuto metodu můžete použít buď pomerančový olej nebo neemový olej. Tuto metodu můžete provést sami.

  Použijte to smícháním dvou šálků vody s několika kapkami saponátu a alespoň deseti kapkami esenciálního oleje. Dobře promíchejte, umístěte na lahvičku s rozprašovačem pro snadnější přístup a poté přímo nastříkejte na infikovanou oblast.

  Metoda č. 5. Kyselina boritá

  Tato metoda funguje dehydratací termitů a uzavřením jejich nervového systému. Nezabije je okamžitě po konzumaci.

  Pudrem můžete přímo nastříkat venkovní postižená místa. Pro vnitřní použití smíchejte lžičku kyseliny borité s šálkem teplé vody na připravené lahvičce s rozprašovačem a před aplikací dobře protřepejte.

  Můžete to udělat sami, ale při provádění tohoto úkolu mějte na paměti svou bezpečnost. Možná se také budete chtít naučit známky toho, kdy volat kontrolu škůdců pro budoucí účely.

  Jak zabránit budoucímu napadení termity

  Prevence termitů zní jako těžká práce, ale vše bude stát za to, pokud můžete ušetřit peníze za nápravu škod, které by termiti mohli způsobit. Není třeba se příliš obávat, protože následující kroky jsou jednoduché:

 • Vyplňte a utěsněte praskliny na stěně, stropě nebo podlaze.
 • Opravte netěsnosti potrubí a vyčistěte rozlitou tekutinu. Vlhkost může přitahovat termity.
 • Pozor na své lesy; může to být jak jejich úkryt, tak zdroj potravy.
 • Ukliďte nepořádek ve svém domě, a to spíše od nepotřebných a zásobených papírů, časopisů, novin atd.
 • Předpokládejme, že jste si všimli raného stádia napadení termity na kusu nábytku, okamžitě jej oddělte od ostatních neinfikovaných. V takovém případě jej můžete také zkusit umístit na přímé sluneční světlo.
 • Pravidelně kontrolujte základy svého domu.
 • Udržujte ve svém místě správné větrání, zejména ve sklepě a na půdě.
 • Můžete použít repelentní termicid, abyste zabránili budoucímu zamoření těchto tvorů.
 • Další informace, které byste mohli chtít vědět, najdete v tomto článku o kontrole termitů: odpovědi pro majitele domů.

  Závěr

  Termiti se mohou rozšířit po celém vašem domě, pokud dostanou šanci, a dále škody. Proto je nejlepší vědět o těchto malých stvořeních vše, například způsoby, jak je odradit nebo jak se hubení škůdců zbavit termitů.

  Začít cestu poznáním a vzděláním je moudré rozhodnutí. Doufáme, že vám tento článek pomohl.