Jak rychle vysušit olejovou barvu pomocí fénu? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Zajímá vás, jak rychle vysušit olejovou barvu pomocí fénu? Barvu můžete vysušit fénem zvýšením teploty schnoucí atmosféry pro malbu. Poté vyfoukejte směrem k zadní části plátna fénem.

Není dobrý nápad sušit přední stranu malby, protože praskliny vznikly přehřátím malby a ulpěl na ní prach.

Vždy je lepší nejprve vysušit spodní část obrazu a poté přejít k horní části, což pomůže zbavit se prachových částic na olejomalbě. Sušení olejové barvy je bezpochyby mnohem časově náročnější než akrylové barvy. . Proto je nejlepší možností sušit olejové barvy teplem jako fénem. Pojďme se tedy podívat, jak můžete své olejové barvy sušit fénem.

Jak olejové barvy schnou?

Pochopit, jak váš vysoušeč vlasů suší olejové barvy, je skvělý nápad, ale abyste to věděli, musíte vědět, jak barvy schnou. V tomto odstavci se dozvíte, jak rychle vysušit olejovou barvu fénem? Mějte na paměti, že u akrylových obrazů musíte vodu odpařit pouze z něj, aby správně zaschl, ale u olejomaleb olej v něm vyžaduje oxidaci, aby náležitě zaschl. Takovým olejovým barvám trvá zoxidování na olej na plátně více času než odpařování při malbě štětcem.

To je důvod, proč tolik lidí hledá techniky, jak rychle vysušit olejovou barvu, a v tomto článku jsme sepsali šest základních dovedností, jak rychle sušit olejovou barvu. Na rozdíl od akrylové barvy, která může těžit ze zahřívání, aby se vlhkost rychleji odpařila, zahřívání má na olej na plátně zanedbatelnější vliv. Zvýšení tepelného toku přes olejovou barvu je obvykle ten nejneuvěřitelnější způsob, jak ji přimět zoxidovat tak rychle a efektivně, jak chcete.

Jak rychle vysušit olejové barvy fénem?

Chcete-li k vysušení olejomalby použít vysoušeč vlasů, zapněte jej, držte jej zhruba 6 palců od povrchu malby a poté se snažte zajistit dostatečné množství vyfoukání přes malíře. To může podstatně minimalizovat dobu potřebnou k zaschnutí olejomalby, což jí umožní schnout podstatně rychleji, než by jinak mohlo. Na používání teplotních úrovní fénu prostě není co plýtvat, protože teplota vás nijak nezlepšila.

Cílem je dostat přes olejové barvy tolik proudění vzduchu, kolik je potřeba. I když se přístupy liší, dalším z nejpřímějších řešení by bylo umístit fén diagonálně olejovou špičkou na okraje olejomalby tak, aby se teplo tlačilo přes tolik krycích míst, kolik je potřeba. Pokud zjistíte, že všechny tyto kroky nepomáhají sušit olejové barvy, nejlepší možností je přímo zahřát barvy namířením sušičky na přední stranu. To pomáhá rychle vysušit olej v malbě. Ale mějte na paměti, že nadměrné zahřívání také poškozuje váš oblíbený obraz, takže je lepší mít trochu trpělivosti!

Jak rychleji fén vybarvuje suchý olej?

Není pochyb o tom, že váš fén nejvyšší kvality může celkově zkrátit dobu, po kterou bude olejomalba zcela zaschnout; je těžké říci, jak rychle váš obraz schne pomocí tepla fénu. To je způsobeno velkým množstvím faktorů, ale obvykle to může zkrátit dobu sušení o několik hodin. Tři klíčové prvky jsou množství oleje ve vašich olejových barvách, rychlost fénu, který používáte, a co je nejdůležitější, jaký typ oleje se ve vašich olejových barvách používá. Tyto faktory hrají roli, přičemž nejdůležitější roli obvykle hrají vámi preferovaná média. Protože média jsou oleje, vyžadují větší tepelný tok k urychlení teploty sušení; proto může vysoušeč vlasů pomoci mastným médiím a médiím souvisejícím s roztokem v olejové barvě. Například terpentýn by v obou případech schnul rychle, což umožnilo také rychlejší schnutí malby.

Jak udržet sušič v poloze během sušení barvy?

Udržet fén na místě je bolest hlavy, zvláště u rozsáhlých olejových barev s několika vrstvami, protože schnutí trvá dlouho. Většina jednotlivců zjistí, že umístění fénu diagonálně k obličeji obrazu, aby se dotýkalo co největší plochy pomocí proudění horkého vzduchu, je skutečně nejlepší volbou. Avšak stát tam spolu s fénem po delší dobu může být nepříjemné. Nepomáhá lépe schnout pro investici do levného stropního ventilátoru; hrací přístroj, který poskytuje stejné efekty jako fén na sušení olejů v barvě, může být fantastickou volbou.

Je to obal!

Doufáme, že vás tento článek bude bavit. Potěšilo nás, že se všichni naučíte rychle sušit olejovou barvu fénem? Výše uvedené kroky vám pomohou vysušit olejomalbu. Děkujeme, přátelé, že jste s námi na konci zůstali! Můžete si také přečíst o tom, jak roztavit pastelky fénem a jak dostat vosk z koberce fénem.