Jak rozžhavit topení do auta? 5 snadných kroků!

Pokud se zeptáte: jak zahřát topení v autě, můžete udělat několik věcí. Zahřátí motoru k rozmrazení nestačí. Musíte pochopit vhodný způsob nastavení systému regulace teploty. Více než to pomůže i vyhřívané sedadlo a volant.

Každé vozidlo je navrženo s topnými a chladicími systémy. Oba systémy jsou užitečné v extrémních povětrnostních podmínkách. Obojí spolu také souvisí. Topný systém vozu fouká horký vzduch ventilátorem směrem k vašemu sedadlu.

Kroky k vytvoření topení do auta

V zimě je potřeba extra teplo z topení auta. Občas také nemusí správně fungovat topný systém vozu. V každém případě je třeba hledat způsoby, jak situaci zlepšit. Zde jsou způsoby, jak zahřát topení v autě:

Krok č. 1. Vyčistěte topné jádro

Vaše topné jádro je srovnatelné s radiátorem a funguje jako výměník tepla. Má výstupní i vstupní ventily, které umožňují cirkulaci horké chladicí kapaliny skrz ně. Teplý vzduch je vháněn teplou vodou, která řídí úroveň tepla v sedadle řidiče. Aby byl topný systém auta efektivnější, musíte vyčistit jádro topení, protože se může ucpat nečistotami a prachem. Koroze může také způsobit zablokování těchto ventilů, a pokud je jádro rezavé, nebude to tak účinné. Vyčistěte ucpávku pro zlepšení účinnosti. Chcete-li to provést, musíte vyčistit jádro. Vědět, jak funguje topení v autě.

Krok č. 2. Kontrola jeho vzduchové rukojeti

Vzduchotechnické jednotky nebo motor ventilátoru směrují horký vzduch do kabiny. Pro foukání horkého vzduchu se používají různé ventilační otvory a dvířka. Čerstvý vzduch se mísí s teplým vzduchem, aby byla regulována teplota vháněná uvnitř kabiny. Pokud má nějaké problémy, musíte je vyměnit. Pokud jsou dvířka špinavá, proudění horkého vzduchu bude ohroženo, a pokud větrací otvor netěsní, výkon se zhorší. Někdy se ventilační otvory a dveře odpojí od motoru ventilátoru, takže dovnitř vozu bude vháněn nedostatečný horký vzduch.

Některá vozidla se dodávají s podtlakovými motory, které ovládají ventilační otvory a dveře uvnitř prostoru. Tato vakuová vedení musíte vyčistit nebo je v případě potřeby vyměnit. V některých případech není vzduch tak teplý. Je to proto, že když je vzduchový filtr nefunkční nebo znečištěný, dojde k problému, takže jej musíte vyměnit nebo vyčistit. Tentokrát do komory vstoupí čistší a teplejší vzduch.

Krok č. 3. Zvýšení teploty motoru

Motor produkuje teplo. Když zapnete motor, topení se zahřeje. Poté, co motor absorbuje teplo, přenese se na ostatní části. To znamená, že využíváte teplo motoru.

Krok č. 4. Pomocí blokového ohřívače

Blokový ohřívač je účinnější ve srovnání s jinými produkty. Toto zařízení se používá k ohřevu paliva a motoru před jízdou. Má vanu, která shromažďuje olej po vypnutí motoru. Blok je termín používaný k označení olejové vany. To je zodpovědné za zahřívání oleje uvnitř bloku motoru během zimy. Je výhodné mít tuto funkci během chladnějších měsíců, protože olej je stále hustší. Tím se zahřeje olej a zahřeje motor auta.

Kromě toho také chrání váš motor před poškozením a prodlužuje životnost vašeho vozu. Již výše jsme zmínili, že motor je zdrojem tepla chladicí kapaliny, která je následně přenášena směrem do kabiny. To znamená, že čím se váš motor zahřeje, tím teplejší bude uvnitř auta. Kromě zahřívání kabiny vozu také urychluje zahřívání motoru. Vše, co musíte udělat, je zapojit blokové topení před jízdou v autě. To ale bude nutné pouze za mrazivého počasí. Co je na tom dobré, je, že blokový ohřívač lze snadno nainstalovat.

Zjistěte, proč moje topení v autě fouká studený vzduch.

Krok č. 5. Upgrade termostatu

Termostat je malé zařízení, které pomáhá ohřívači udržovat správnou teplotu. Všechny motory pracují v určitém teplotním rozsahu. Termostat najdete mezi motorem a chladičem. To je zodpovědné za regulaci tepla proudícího z motoru vašeho auta směrem k ostatním částem.

Otevře se při určité teplotě motoru a poté začne proudit chladicí kapalina. Pokud dojde k poruše termostatu, nebudete mít dostatek tepla. Vadný termostat může zcela zablokovat proudění vzduchu a snížit výkon motoru. Pokud termostat nefunguje správně, bude to mít vliv i na výkon motoru. Kromě toho bude slabý výkon motoru produkovat méně tepla, které nestačí k udržení tepla. V takovém případě musíte termostat v případě potřeby vyměnit. Při modernizaci bude instalován termostat s vyšším teplotním rozsahem.

Je to obal!

Kromě výše uvedených technik, jak zahřát topení v autě, lze udělat mnoho dalších věcí. Ale nejlepší je na problém upozornit jako první, abyste mohli přijít na nejlepší způsob, jak zahřát auto.