Jak roztavit vosk ze svíček k opětovnému použití

Pokud chcete využít aroma k vytvoření relaxační atmosféry ve vašem domě, pálení svíčky je způsob, jak jít. Všichni víme, že nikdo nechce vyhazovat svíčky, na kterých je ještě nějaký vosk, že? Proto vás naučíme, jak roztavit vosk ze svíček, abyste jej mohli znovu použít.

Je prakticky těžké spálit knot, když se vůně vosku nerozpustí rovnoměrně. Je tedy možné zachránit vosk před silně vyčerpanými svíčkami? Jednoduchá odpověď je ano.

Jak znovu rozpustit vosk ze svíček

Nejprve roztavte svíčky v malém hrnci, který umístíte na velký hrnec s horkou vodou. Různé vosky mají body tání v rozmezí 100 až 145 stupňů. Jakmile se vosk roztaví, odstraňte staré knoty kleštěmi a vyhoďte je.

Krok 1:

Odřízněte dva palce vysoký kus knotu, aby se vešel do votivního držáku. Jeden konec svažte k sobě a provlékněte poutkem knotu. Volný konec obtočte kolem dřevěné špejle.

Krok 2:

Potřete knot a poutko rozehřátým voskem. Odstraňte jazýček a poté jej zatlačte na spodní část držáku. Umístěte špejli na okraj votivky.

Krok 3:

Naplňte votivní nádobu do poloviny roztaveným voskem a skončete půl palce pod okrajem. Nechte ho stát asi hodinu nebo dokud neztuhne. Nalijte extra vosk do středu, dokud nebude jedna čtvrtina palce pod okrajem, aby se jamka vyhladila.

Protože ne všechny svíčky jsou vytvořeny se stejnými komponentami, ne všechny svíčky mají stejné hodnoty bodu varu. Pamatujte na to při kombinování různých vosků (nebo jakéhokoli vosku na to přijde) k výrobě svíčky. Alkohol, který se používá v některých svíčkách, má potenciál vznítit.

Nikdy nenechávejte bez dozoru plotýnku, hořák nebo lepicí pistoli. Zjistěte, kolik vosku máte po ruce. Ponořte svíčky, pokud je jich dost na naplnění misky nebo plechovky od kávy do hloubky 6 palců.

Krok 4:

Nalijte svíčky do nádoby, pokud je množství malé nebo pokud dáváte přednost jednoduššímu přístupu. Naplňte velkou pánev do poloviny vodou. Přiveďte k varu.

Krok 5:

Do větší pánve umístěte kastrol, kovovou misku nebo plechovku od kávy. Přidejte své staré svíčky a dávejte pozor, abyste nemíchali vosky, jako je včelí vosk, parafín a sójový vosk. I když mají svíčky různé barvy nebo vůně, je v pořádku smíchat dvě svíčky vytvořené ze stejného typu vosku.

Krok 6:

Připevněte cukrářský teploměr na stranu pánve s detekčním koncem ve vosku. Váš vosk je připraven k použití, když teplota dosáhne 185 stupňů F. Pomocí lžíce nebo vidličky odstraňte spálené úlomky, nepoužitý knot a další nečistoty z roztaveného vosku.

Krok 7:

Pokud chcete, aby vaše svíčky hezky voněly, přidejte 1/2 až 1 unci esenciálního oleje, jako je geraniový olej. Než budete pokračovat, dobře to promíchejte. Sklenici nebo šálek vyrobený ze skla nebo keramiky očistěte a osušte.

Krok 8:

Odřízněte délku nitě nebo knotu o 2 palce delší, než je výška vaší nádoby. Omotejte svůj knot kolem vidličky nebo lžíce. Krátce jej ponořte do vosku, aby se obalil.

Krok 9:

Umístěte náčiní na vršek nádoby a nechte knot viset dolů do středu. Upravte knot tak, aby se sotva dotýkal dna nádoby. Nalijte malý kousek vosku na dno nádoby a upravte knot tak, aby zůstal uprostřed.

Krok 10:

Nádobu naplňte pokaždé asi 1/4 palce pod okraj. Před řezáním knotu nechte hodinu zatuhnout. Je to tak, že asi 1/4 palce vyčnívá z horní části vaší nové svíčky.

Krok 11:

Roztavený vosk složte do hluboké tenké nádoby. Váš ponorný vosk by měl být v ideálním případě hluboký alespoň 6 palců. Navlékněte prádelní šňůru nebo umístěte násadu od koštěte přes opěradla dvou židlí nebo jiné stabilní podpěry.

Krok 12:

Zde se budou zavěšovat máčené svíčky, aby uschly. Zkraťte si provázek nebo knot na délku alespoň 16 palců. Na oba konce přivažte rybářské závaží, kovovou matici nebo pár mincí.

Držte nit uprostřed a ponořte oba konce do vosku, dokud svíčka nedosáhne požadované délky. Vyjměte a nechte čtyři sekundy vychladnout. Opakujte tento postup a nechte svíčky mezi namáčením několik sekund vychladnout, dokud nedosáhnou požadované velikosti.

Krok 13:

Zavěste svíčky na vlasec nebo násadu od koštěte. Dávejte pozor, aby se navzájem nedotýkaly. Před odstraněním závaží a oříznutím knotu na přibližně 1/4 palce je nechte stát celý den.

Krok 14:

Při prvním zapálení nové svíčky nechte knot hořet dvě hodiny. Příště to usnadní osvětlení. Teploty tání různých druhů vosku se liší.

Když rozpouštíte vosk, sledujte ho. Pokud začne kouřit, je příliš horký. Pro dosažení nejlepších výsledků snižte teplotu na 165 stupňů Fahrenheita. To shrnuje, jak roztavit svíčkový vosk pro opětovné použití.

Závěr o tom, jak roztavit vosk ze svíček k opětovnému použití

Už nemusíte mít špatný pocit z házení vosku na vonnou svíčku, protože je již nefunkční. Zde jsou jednoduché kroky, jak roztavit svíčkový vosk a znovu jej použít. Postupujte podle tohoto návodu a můžete mít pohodlí své vonné svíčky.