Jak rozpustit sediment v ohřívači vody? 7 nejlepších způsobů!

Při ohřívání vody se přírodní minerály lámou a shromažďují na základně ohřívače vody, ale jak rozpustit usazeniny v ohřívači vody? Postupem času se hromadí bahno, což snižuje kapacitu jednotky akumulující teplo a vodu a může způsobit poškození ohřívače.

Ačkoli k tomu dochází v každém ohřívači au jakékoli vody, děje se to rychleji u měkké vody díky většímu množství přírodních minerálů.

Vypouštění a čištění plynového horkovodního systému je nejsnazší způsob, jak odstranit usazeniny a udržet jej v chodu na špičkový výkon. Budete muset použít metodu proplachování. Přátelé, čtěte dále, abyste se naučili způsoby, jak rozpustit usazeniny ve vašem ohřívači vody.

Způsoby odstranění sedimentu v ohřívači vody

Nejúžasnější techniky vám mohou pomoci rozpustit sediment v ohřívači vody. Zde jsou způsoby, jak rozpustit sediment v ohřívači vody:

#1. Propláchnutí jednotky

Tento postup dodržujte jednou ročně, aby byl ohřívač vody čistý. Budete muset vyprázdnit jednotku, abyste mohli jít a zbavit se všech plovoucích odpadků. Než začnete s proplachováním, vypněte napájení (nebo benzín) ohřívače základní desky.

Poté vypněte ventil zásobní vody, abyste zajistili, že se do vašich nádrží nedostane žádná voda, když zahájíte proces čištění. Udržujte kohoutek s teplou vodou spuštěný v nedalekém umyvadle nebo vaně, abyste proces udrželi v chodu a vyhli se vytváření podtlaku z budovy při vypouštění. Připojte hadici k vypouštěcímu ventilu a zajistěte, aby byla bezpečně vyprázdněna. To bude pravděpodobně vroucí lázeň. Nalijte to do nádoby nebo co nejdříve vyjděte ven. Vypusťte a propláchněte, přičemž nechte ventil studené vody otevřený, dokud nebude proud čistý. Tím, že jej znovu nasadíte, jste právě vyčistili ohřívač vody!

#2. Namáčení octem

Ocet se často používá k vaření, ale nepodceňujte jeho schopnost rozpouštět usazeniny v ohřívači vody! Doporučujeme také nanášet pravidelně, aby se zabránilo skvrnám od vlhkosti a nahromadění. Toto je ideální okamžik nalít do nádrže litr bílého octa, jakmile ji vyprázdníte. Nejprve zavřete vypouštěcí ventil, aby měl ohřívač vody dostatek času na nasáknutí. Šest hodin by mělo stačit, i když by bylo vhodnější více práce. Před opětovným zapnutím napájení vašeho zařízení se ujistěte, že byl ocet vypuštěn pomocí drenážní hadice.

#3. Udržování teploty

Příliš vysoká teplota může pomoci hromadění vodního kamene. Doporučená teplota pro váš ohřívač vody je podle výrobců 120 stupňů Fahrenheita. Pokud jej zvednete výše, riskujete zvýšení akumulace bahna. Čím je voda teplejší, tím více tvrdých minerálů, jako je vápník a hořčík, zůstane pozadu, pokud jde o teplotu a tvorbu vodního kamene. Další strategií, jak chránit naši jednotku před hromaděním, je zabránit tomu, aby byla co nejchladnější.

#4. Instalace změkčovače vody

Můžeme hovořit o celodenním usazování usazenin v ohřívači vody, ale pokud chcete spolehlivé a dlouhodobé řešení, zvažte investici do systému změkčování vody. Funguje tak, že eliminuje ionty, které způsobují, že se vaše voda stává tvrdou (a tím ovlivňují vaše spotřebiče, vodovodní potrubí a dokonce mají zdravotní účinky). Rozpuštěné ionty vápníku a hořčíku se odfiltrují a vymění za rozpuštěné soli. Vodní a parní systémy jsou dražší řešení, která vyžadují instalaci a údržbu, ale dlouhodobě se vyplácejí.

Myslíme si, že kvalita vaší vody je základem zdravého domácího života ve společnosti Guardian Water Services. Naplánujte si s námi bezplatnou demonstraci kvality vody, abyste si ověřili, že váš ohřívač vody funguje co nejlépe při maximálním výkonu. Provedením preventivních opatření k zamezení usazování bahna ušetříte peníze na údržbu a zajistíte čistotu vaší vody. Zavolejte nám, pokud máte nějaké dotazy týkající se stavu vašeho ohřívače nebo nahromadění bahna.

#5. Vodovodní baterie

Pomůže to vyprázdnit nádrž. Pokud tento krok přeskočíte, ve vaší nádrži se vytvoří vakuum, které zachytí vodu uvnitř. Je to zvláštní fyzikální efekt, podobný tomu, jak voda ve brčku zůstane přilepená, když držíte prsty nahoře.

#6. Připojte hadici k nádrži

Vypouštěcí ventil by měl být umístěn na dně nádrže. Tato trubka by měla být buď poslána do velkého kbelíku, nebo (ještě lépe) být vedena venku a daleko od základů vašeho bytu. Pokud jeden kbelík není dostatečně velký, riskujete přetečení sklepů nebo místnosti, ve které je nádrž umístěna. Pokud mají vaše sklepy drenáž, můžete být schopni nasměrovat vodu umístěním druhého konce hadice do její blízkosti.

#7. Nechte nádrž vyprázdnit otevřením vypouštěcího ventilu

V závislosti na tom, kolik bahna se v ní nahromadilo, můžete vidět kusy vypouštěné z vaší nádrže. Budete schopni zjistit, zda jste dostatečně důslední, když budete nádrž čistit častěji, v závislosti na množství usazenin, které vytékají. Můžete si také přečíst o prevenci usazování sedimentů.

It’s A Wrap!!

Pokud máte zásobníkový systém teplé vody, měli byste věnovat pozornost usazeninám, i když jsou malé. Budování sedimentů není nebezpečné, pokud je voda měkká. Přesto, pokud je voda tvrdá a nějakou dobu zanedbávána, usazeniny mohou způsobit, že systém bude neúčinný, ventily se zablokují, kovová nádrž zreziví a nakonec prosakuje. Úplné informace o rozpouštění usazenin v ohřívači vody získáte krok za krokem.

Přečtením tohoto článku můžete také získat představu o vypouštění sedimentu z ohřívače vody. Přesto existuje několik technik pro ukončení vztahu mezi nahromaděním a odstraněním usazenin z nádrže; nejzákladnější a nejbezpečnější možností je udržovat jednotku pravidelně (prázdnou a proplachovanou). Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak dostat sediment z ohřívače vody a jak ohřívač vody odvzdušnit.