Jak rozmrazit lednici Samsung? 6 snadných kroků!

Zajímá vás, jak odmrazit lednici Samsung? Lednici Samsung je snadné odmrazit pomocí několika jednoduchých kroků. Příkladem může být vypnutí lednice, vypuštění jejího obsahu a ponechání otevřené, aby led rozmrzl.

Když přijde na to, jak můžete odmrazit ledničku Samsung, existuje několik alternativních možností, které je třeba zvážit. Tvorba námrazy v ledničce Samsung může být způsobena některými faktory, o kterých budeme diskutovat více v tomto příspěvku.

Když se vám však v lednici vytvoří námraza, musíte vědět, jak ji odstranit. Jejich uchovávání po delší dobu může vést k poškození. Podívejme se proto na to, co spouští tvorbu námrazy v lednici Samsung a jak ji rozmrazit, jakmile se na ní nahromadí silná vrstva ledu.

Kroky k rozmrazení lednice Samsung

Zde je několik jednoduchých kroků, které vám pomohou odmrazit lednici Samsung. Tak se přestaň víc divit. Pojďme k tomu, jak odmrazit lednici Samsung:

Krok č. 1. Odebrat

Před zahájením čištění se ujistěte, že je chladnička Samsung vypnutá. Pokud necháte chladničku zapnutou při pokusu o odmrazování, může dojít k ještě většímu hromadění námrazy. Pokud ji necháte a na police postavíte misky s převařenou vodou, můžete své lednici poškodit. Pára z převařené vody by se zachytila ​​na spirále výparníku při pokusu vytlačit studený vzduch – spirála zamrzne. Navíc riskujete poškození lednice. Mezitím mějte na paměti, že chladnička je elektrické zařízení, a pokud se věci vymknou kontrole, může dojít k úrazu elektrickým proudem.

Krok č. 2. Odebrat vše

Po vypnutí vyjměte z chladničky všechny věci. Pokud nemáte v lednici mnoho sladkostí, můžete je spotřebovat ještě před rozmražením. Pokud byste to snědli, všechno by trvalo příliš dlouho, pořiďte si velký chladič obsahující led. Všechno, co jste vytáhli z lednice, byste dali do tohoto chladiče. Když je chladnička prázdná, zabere odmrazování méně místa.

Krok č. 3. Sundání polic

Jak již bylo řečeno, odmrazování chladničky je skvělý způsob, jak ji umýt. Police vaší chladničky však mohou být zaseknuté. Pokud je námraza na vaší ledničce opravdu velmi hustá, pravděpodobně obklopila rohy vašich polic. V důsledku toho je jejich odstranění obtížné. Uchovávejte je v tomto případě, dokud nedokončíte rozmrazování. Jakmile uplyne nějaký čas, měli byste být schopni rozbít led, který je obklopuje.

Krok č. 4. Dveře by měly být otevřen

Ponechání otevřených dveří je jednoduchý způsob, jak odmrazit lednici Samsung. Protože je chladnička vypnutá, odemknutí dveří vpustí dovnitř horký vzduch. Tento teplý vzduch rozpouští led na stěnách. To může chvíli trvat, zvláště pokud má vaše lednice hodně ledu. Odstranění všeho může vyžadovat celý den (nebo déle). V důsledku toho jsme níže zahrnuli některé úkoly, které vám pomohou vše urychlit.

Krok č. 5. Vyčistit

Během odmrazování důkladně vyčistěte všechny součásti vaší chladničky. Jakmile police vytáhnete, vyčistěte je vodou, mýdlem a čistými hadry. Po rozmrazení vyčistěte cokoli uvnitř lednice Samsung čisticími roztoky.

Krok #6. Přemístěte ledničku Samsung

Před opětovným složením dílů se ujistěte, že je chladnička zcela suchá. Před uložením zboží zpět na zásuvky a police se ujistěte, že je na správném místě. Můžete se rozhodnout jej nejprve zapnout, aby se před vložením produktů zchladil, ale tento postup přinese přebytečné teplo do chladničky. Vyměňte vše v lednici, zavřete dveře a připojte ji ke zdroji napájení.

Co způsobuje tvorbu námrazy a jak odmrazit ledničku Samsung

Podívejme se na některé důvody, proč může být vaše lednička mrazivá.

#1. Teplý vzduch

Hlavním zdrojem námrazy ve vaší lednici Samsung je toto. Led se začne tvořit, když se v chladničce stočí výparník, který generuje chladný vzduch, přímo interaguje s vlhkostí nebo horkými plyny. Jak se tedy horký vzduch dostane do vaší lednice? Když otevřete ledničku, přizvete do ní cizí vzduch, abyste něco dostali ven.

Rychlé provedení tohoto úkolu samozřejmě neumožní proniknout veškerému teplému vzduchu, což povede k nadměrnému hromadění námrazy. Pokud však otevřete ledničku vícekrát během dne, riskujete, že dostanete žaludeční virus. Takže místo vytahování věcí z lednice každých pár sekund si dejte ven, co chcete na celý den. Tím zajistíte, že do lednice pronikne jen to nejmenší množství teplého vzduchu.

#2. Nízká hladina chladiva

Vývoj mrazu je dán také množstvím chladiva v lednici. Nízké hladiny chladiva způsobují špatnou kompresi chladiva uvnitř kompresoru chladniček. Spíše než studený plyn se uvolňuje horký plyn. Pokud máte příliš mnoho chladiva, může prosakovat jako kapalina do spirál vaší chladničky. V důsledku toho může dojít k námraze. Také by vás mohlo zajímat, zda moje lednička potřebuje chladivo.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jste se naučili odmrazovat lednici Samsung. Doporučuje se odmrazovat lednici Samsung minimálně jednou ročně. Správně odmrazujte a čistěte lednici, abyste ji udrželi ve vynikajícím funkčním stavu. Přestože je postup přímočarý, úplné odstranění ledu může trvat mnoho hodin. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, proč moje lednička mrzne a kolik ampérů lednička spotřebuje.