Jak rozebrat šicí stroj Janome: 2 kroky

Pokud chcete vědět, jak rozebrat šicí stroj Janome, zvažte dva kroky. Obecně začněte šrouby a potom kryty. Diskutujeme také o opravě modelu Janome sami a o tom, jak jej můžete vyřešit kvůli rychlým opravám.

Pokud jde o údržbu, už víte, jak naolejovat šicí stroj Janome? Prospěje vám přečíst si také tento návod, aby váš Janome fungoval hladce.

Jak rozebrat šicí stroj Janome doma

Krok 1. Začněte šrouby

 • Přečtěte si příručku Janome konkrétní jednotky, kterou máte, a prostudujte si její anatomii, abyste věděli, které oblasti lze odstranit
 • Zkontrolujte, zda je stroj vypnutý
 • Odstraňte všechny ovládací knoflíky, poté šrouby na čelní desce a krytu opasku
 • Najděte šrouby v přední části jednotky a podle toho je povolte nebo odeberte
 • Vyšroubujte šroub v horní části šicího stroje
 • Vyšroubujte šrouby nad jehlou a pod jehlovou deskou

Krok 2. Odstraňte kryty

 • Sejměte přední kryt uvolněním a vyšroubováním šroubů na zadní a boční straně šicího stroje
 • Pokud jsou místa pro šrouby příliš obtížně dosažitelná, použijte vhodný nástroj, jako je křížový šroubovák
 • Odstraňte cívky a šrouby na různých místech šicího stroje a sejměte zadní kryty
 • V případě potřeby uvolněte západky

Jak mohu opravit svůj šicí stroj Janome?

S odstraněnými kryty na šicím stroji Janome jej můžete mnohem lépe zkontrolovat a provést nezbytné čištění a naolejování jeho částí. Nejprve si však pamatujte, kde jste sundali některé funkce a seskupte ty, které pocházely z podobné oblasti. Při manipulaci s rozebraným šicím strojem musíte být také opatrní, abyste zabránili náhodnému poškození nebo rozebrání křehkých částí.

 • Doporučené postupy údržby naleznete v příručce vašeho modelu Janome
 • Odstraňte části a kryty jednotky, abyste získali přístup do jejího vnitřku, a odstraňte nahromaděné nečistoty
 • Pomocí měkkého hadříku a kartáče jemně odstraňte nečistoty a chlupy
 • Zkontrolujte oblast cívky a také ji vyčistěte
 • Zkontrolujte, zda vaše jednotka z důvodu údržby vyžaduje olejování, a podle příručky zjistěte, které části vyžadují mazání
 • Naolejujte součásti, které to potřebují, například ty, u nichž dochází ke tření, ale nepoužívají příliš mnoho oleje a aplikují pouze správný produkt
 • Zkontrolujte, zda váš šicí stroj není poškozený nebo zda nevyžadují části, které je třeba znovu dotáhnout nebo vyměnit

Přečtěte si tento návod, jak provádět servis šicího stroje, kde najdete další tipy týkající se údržby a oprav, které můžete provádět doma.

Jak často bych měl servisovat svůj šicí stroj Janome?

Svůj šicí stroj Janome můžete opravovat doma tak, že jej po každém projektu vyčistíte a jehlu vyměníte každých 8 hodin nepřetržitého používání. Také jej chcete každoročně naolejovat, abyste zabránili opotřebení pohyblivých částí. Kromě toho si prostudujte pokyny k údržbě ve vaší příručce nebo se obraťte na svého prodejce Janome, zda nabízejí třídy údržby.

Kromě základní domácí údržby chcete každoročně provádět servis šicího stroje Janome u autorizovaného prodejce Janome. Znají správné postupy a mají správné nástroje pro bezpečné vyladění šicího stroje a jeho dlouhodobé dobré fungování. Nepokoušejte se se svým strojem experimentovat, pokud nejste obeznámeni s jeho částmi, aby nedošlo k jeho poškození.

Proč se můj šicí stroj Janome nesešívá?

Váš šicí stroj Janome nešívá nebo vynechává stehy z několika důvodů. Za prvé, jehla nemusí být správně zavedena nebo je jehla nesprávná nebo poškozená. Také byste chtěli zkontrolovat, zda je šicí stroj správně navlečen a nemá kolem podavače žádné nečistoty.

Proč se můj šicí stroj Janome nezapne?

Pokud se šicí stroj Janome nezapne, může to být stejně jednoduché jako chyba v zapojení nebo pokud jste zapomněli zapnout vypínač. Problémem mohou být také pojistky a dráty, pokud šicí stroj nepoběží. V případě poškození elektrických součástek přiveďte šicí stroj k odborníkovi.

Proč se můj šicí stroj Janome zasekává?

Ujistěte se, že je váš navíječ cívek ve správné poloze, abyste předešli problémům, jako je zaseknutí. Vlákna mohou být také zamotaná a je třeba je znovu navléknout na Janome. Kromě toho by na stroji neměly být žádné úlomky nebo nánosy, které by mohly způsobit ucpání a způsobit zamrznutí stroje.

Proč se ruční kolo na mém šicím stroji Janome neotáčí?

Ruční kolo na šicím stroji Janome může být zaseknuté, protože máte nesprávné nastavení napětí. Pokud je příliš volný, může být obtížné otáčet ručním kolem. Také chcete zkontrolovat, zda je stroj čistý, a poté cívku převinout zpět.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Právě jsme diskutovali o tom, jak rozebrat šicí stroj Janome, kde je proces stejně snadný jako určení šroubů, které je třeba sundat z krytu jednotky. Musíte si však přečíst svůj manuál, zejména při údržbě svého Janome.

Pokud jde o problémy se šicím strojem, můžete také procházet náš blog. A pokud máte další otázky, zanechte nám komentář níže.