Jak rozebrat podložku Maytag? 7 snadných kroků!

Vykazuje vaše pračka nějaké chyby a nyní hledáte, jak rozebrat pračku Maytag? Nevadí, držíme ti záda. Provedeme vás tímto článkem, jak rozebrat vaši pračku Maytag.

Tělo pračky můžete snadno otevřít pomocí některých základních nástrojů, které jsou přítomny v každé domácnosti.

Pokud chcete znát některé použitelné metody pro rozebrání pračky Maytag, pokračujte ve čtení. Myčky Maytag otevřely svět nekonečných možností, jak udržet proces čištění rychlý. Pokud však někdy vaše pračka vykazuje chyby a přestává správně fungovat, musíte vadnou část rozebrat a opravit. Podělíme se o postup, jak rozebrat pračku Maytag pro přístup ke kompletnímu provoznímu mechanismu.

Kroky, jak rozebrat podložku Maytag

Pokud hledáte způsob, jak se dostat k celému mechanismu pračky Maytag, pak můžete začít rozebráním skříně vaší pračky. Pomůže vám nejen získat přístup ke kompletnímu mechanismu vaší pračky, ale také pomůže při odstraňování problémů a testování stroje. Navíc vám to ušetří spoustu času. Jak tedy rozebrat pračku Maytag? Pomocí níže uvedených kroků můžete pračku rychle a bez námahy rozebrat.

Krok č. 1. Odpojte pračku

Nejprve tedy musíte pračku vypnout a musíte ji odpojit ze zásuvky. Pak by pomohlo, kdybyste odpojili přívod vody z kohoutku. Po vypnutí přívodu vody:

  • Zatáhněte za podložku.
  • Mohli byste jej umístit do otevřeného prostoru?
  • Pod trubky přívodu vody umístěte kbelíky, protože z nich může po uvolnění kapat voda.

Krok č. 2. Vypněte přívod vody

Nyní vypněte přívod vody uvolněním hadic přívodu vody na zadní straně pračky. Vložte obě hadice do kbelíku a ponechte si kus hadru nebo ručníku, abyste vyčistili nepořádek vody, protože by tam mohla být nějaká zbytková voda, která by se mohla rozlít na podlahu.

Krok č. 3. Odšroubujte ovládací panel

Na horním zadním konci podložky jsou tři šrouby, které pomáhají připevnit ovládací panel k zadní části podložky. Najděte tyto šrouby a uvolněte je pomocí šroubováku. Poté oddělte západky na základně ovládací konzoly, připojené k otvorům v horní části pračky. Západky můžete odpojit otáčením ovládacího prvku konzoly ve směru hodinových ručiček.

Krok č. 4. Odpojte vodiče od ovládacího panelu konzoly

Nyní, po odpojení, je čas odstranit kabely z ovládací konzoly. Ovládací panel umožňuje přístup k ovládání teploty, tlaku, časovače a rychlosti. V ovládací konzole je mnoho vodičů připojených k jejich příslušným součástem, takže je nejprve bezpečně odstraňte, nalepte kolem vodičů maskovací pásku. Nyní vezměte tužku a označte vodiče, abyste si je zapamatovali a jejich součásti. Dále začněte odpojovat dráty od příslušných součástí tak, že je zatáhnete za konec.

Krok č. 5. Odstraňte spodní přístupový panel

Nyní potřebujete získat přístup k hnacímu řemenu, vodnímu čerpadlu ostřikovače a hnacímu motoru odstraněním přístupového panelu. Přístupový panel můžete odpojit odšroubováním dvou šroubů umístěných ve spodní části spodního přístupového panelu. Po oddělení dvou šroubů můžete snadno sejmout spodní přístupový panel.

Krok č. 6. Sejměte přední panel

Chcete-li sejmout přední panel pračky, musíte najít dvě matice, které drží spodní část předního panelu v rozích pračky. Pomocí šroubováku odšroubujte matice. Po odšroubování matic jemně otočte základnu předního panelu směrem k sobě a stáhněte jej dolů. Tímto způsobem můžete snadno odpojit horní část předního panelu.

Krok č. 7. Získejte plný přístup ke všem součástem pračky

Chcete-li získat úplný přístup ke zbývajícím součástem pračky, musíte otevřít horní panel. Horní panel pračky je zajištěn dvěma maticemi v rozích pračky. Odšroubujte obě matice pomocí šroubováku. Poté zvedněte přední část horního panelu stejně jako kapotu vozidla a získejte přístup k mycí vaně, ventilům přívodu vody a pohonné jednotce. Horní panel má také dva klouby, které mu pomáhají uvolnit se během provozu. Můžete si také přečíst o tom, jak používat pračku.

Je to obal!

Takže v tuto chvíli jste museli vědět, jak rozebrat pračku Maytag. Rozebrat pračku není snadný úkol, ale s pomocí našeho článku s průvodcem to můžete zkusit udělat sami. Oprava spotřebiče nebo zařízení vlastníma rukama nám dělá lépe a šťastněji. Ve volném čase se musíme učit novým věcem, abychom zvýšili svou fyzickou a duševní výkonnost. Než pračku rozeberete, dodržujte všechna preventivní opatření. Vždy můžete zavolat na pomoc techniky, pokud si myslíte, že nemůžete pračku rozebrat a opravit ji. Chcete-li to vědět, klikněte na tento odkaz
jak otevřít kryt pračky a jak resetovat pračku Maytag.