Jak rozebrat čerpadlo tlakové myčky? 4 snadné kroky!

Víte, jak rozebrat čerpadlo tlakové myčky? Čerpadlo sejmete pouze povolením šroubů tlakové myčky. Tlaková myčka se skládá z několika různých částí. Jedním z nejdůležitějších je čerpadlo, které může selhat z různých faktorů.

Existují desítky důvodů, proč čerpadlo nemusí fungovat efektivně, včetně tlaku, netěsností, kavitace a teploty. Kdykoli tlaková myčka nefunguje správně, můžeme vyměnit čerpadlo za nové místo výměny stávající tlakové myčky.

Možná budete muset provést údržbu tlakové myčky, která bude vyžadovat odstranění čerpadla. Víte však, jak demontovat čerpadlo tlakové myčky? I když pokud jste to nepochopili, teď pochopíte. Pojďme se na to podívat do hloubky!

Kroky, jak rozebrat čerpadlo tlakové myčky

Kdykoli vaše čerpadlo tlakové myčky nepracuje správně, budete jej muset rozebrat, abyste jej mohli opravit nebo vyměnit. Naštěstí to není těžké. K dokončení tohoto úkolu budete potřebovat pouze několik nástrojů a základní znalosti o demontáži čerpadla tlakového mycího zařízení. V tomto krátkém článku projdeme konkrétní vybavení, které budete potřebovat, a způsob, jak čerpadlo tlakového mycího zařízení rozebrat.

Krok č. 1. Připravte se

V první řadě bezpečnost. Jelikož máme co do činění s masivní ocelí, je dobré, když každý nosí pár objemných rukavic. Doporučuje se také pracovní obuv, protože vaše noha musí být chráněna, pokud něco spadne. Dále doporučujeme pracovat ve sterilním prostředí, protože tam jsou maličkosti, jako je nastavovací matice a zámek, které vypadnou pouze při demontáži čerpadel, a ani si nepředstavujeme, že je necháte ve bahně.

Kliknutím na tento odkaz zjistíte, jak spustit plynovou tlakovou myčku.

Krok č. 2. Povolte matice a šrouby

Pomocí plochého šroubováku odšroubujte čtyři primární šrouby, které připevňují čerpadlo k tlakové myčce. V prvním kroku nesmíte žádnou z položek smazat úplně. Případně vyjměte každý jednotlivě, pokud je nelze zcela oddělit a odstranit rukama. Jakmile za sebou vytáhnete tři šrouby, druhý vám může způsobit problémy, protože jeden drží všechno pohromadě. Ať už máte potíže s jeho vytažením, zvedněte čerpadlo, včetně jedné ruky, když zatahujete šroub pomocí druhé ruky.

Krok č. 3. Vyjměte stavěcí šroub

Většina lidí tento krok pokazí, protože si neuvědomují, že druhý stavěcí šroub zajišťuje takové čerpadlo k tlakové myčce. Ačkoli ne všechny tlakové myčky tuto funkci mají, většina z nás ji má. Vytáhněte čerpadlo ven a pokuste se ho vyjmout. Pokud se uvolní, není tam žádný stavěcí šroub. Pokud něco nedělá, už na to netlačte silou, protože pak budete muset povolit jiné stavěcí šrouby.

Stavěcí šroub je nyní zastrčený tak, že si ho málokdy začneme všímat. Posuňte čerpadlo směrem ke straně, abyste vytvořili otvor, kterým uvidíte hřídel uvnitř a hledejte stavěcí šroub. Během toho najdete tajný stavěcí šroub.

Poté, co jste našli stavěcí šroub, použijte imbusový klíč k odšroubování. Pomocí klíče je nepravděpodobné, že se vám podaří vytáhnout šroub z hřídele. To je ale v pořádku. Bude to fungovat, když ho odšroubujete a vyjmete mimo drážku. Můžete si také přečíst o tom, jak opravit hadici tlakové myčky.

Krok č. 4. Vyjměte čerpadlo

Posledním krokem je vyjmutí čerpadla z tlakové myčky. Jakmile efektivně zvládnete stavěcí šroub, už nic jiného nemůže bránit vašemu čerpadlu v připojení k podložce. Nyní musíte vytáhnout čerpadlo ven, které by mělo snadno spadnout. Když se tak nestane, přineste těžší, protože neexistuje nic jiného, ​​co by mohlo čerpadlo udržet. Teď to bylo všechno o svalové síle.

A pokud hrubá síla nestačí, neobtěžujte se; Mám v rukávu další triky. Vložte velký, výkonný plochý šroubovák do těla čerpadla a ostřikovače. K demontáži čerpadla byste měli použít ovladač pouze jako opěrný bod (drapák) a vyvinout tlak. Nakonec to dokončí práci.

Stavěcí šroub a pero, které zůstane v drážce hřídele, vypadnou z pumpy, jakmile ji stáhnete. Nechtěli byste je upustit, tak je chyťte a odložte na bezpečné místo, abyste je po opravě mohli znovu použít. Po provedení všech těchto kroků můžete nyní oddělit čerpadlo od tlakové myčky. Namísto opravy pumpy ji zkuste vyměnit za novou. Zde je návod, jak vyměnit olej čerpadla tlakového ostřikovače.

It’s A Wrap!

Doufali jsme, že se z tohoto článku všichni dozvíte, jak rozebrat čerpadlo tlakové myčky. Sundání čerpadla z ostřikovače není obtížné, pokud znáte všechny kroky. Doufáme, že tento článek strávíte všichni na jeden zátah. Při rozebírání pumpy buďte opatrní a první věc, kterou musíte udělat, je učinit preventivní opatření a speciálně odpojit tlak elektrické energie ze zásuvky. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Myslím, že přečíst si o olejovém čerpadle je pro vás užitečné!