Jak říct žádné plusové na svatební pozvánce

Probereme, jak na svatební pozvánce říct žádná plusová, protože nechcete náhodou urazit některé hosty. Tento článek bude obsahovat různé formulace oznámení, abyste byli informováni a aby vaši hosté porozuměli zásadám „ne plus jedna“.

Doporučujeme také, abyste si přečetli, jak brzy je na svatební pozvánky příliš brzy, protože při zasílání těchto karet je také etiketa. Doufáme tedy, že můžete použít formulace, o kterých zde budeme diskutovat, než je odešlete.

Jak neříkat žádná plusová na svatební pozvánce, aniž byste urazili hosty

Nejpřímější, ale vkusný způsob, jak svým hostům sdělit, že na svatební pozvánce by neměly být žádné plusy, je napsat na obálku s pozvánkou pouze jméno konkrétního hosta. Pak většina lidí pochopí, že zvete pouze je, a nemohou předpokládat, že mohou přinést své plus jedna.

Tento přístup však může být některými hosty stále nepochopený. Možná budete také potřebovat samostatnou diskusi, jakmile vám zavolá host, pokud může přinést plus jedna.

Okamžitě můžete zmínit svou touhu po žádné plus jedna vložením řádku na kartu RSVP. V tomto řádku řekněte, že jste si na jejich počest zarezervovali pouze jedno místo, aby host pochopil, že zvete pouze jeho.

Jak odpovíte ne kladnému hodnocení jedna na svatební pozvánce?

Můžete také vyzkoušet tyto formulace a napsat je na svatební pozvánku nebo RSVP kartu:

  • Nemůžeme povolit další hosty kvůli našim rozpočtovým omezením
  • Omezte počet účastníků na toho, kdo je uveden na svatební pozvánce
  • Těšíme se na intimní svatbu s těmi, kteří jsou nám skutečně blízcí; doufáme, že chápete, že našim hostům nedovolíme, aby přivedli někoho, koho jsme nepozvali

Můžete také své hosty ujistit, že je usadíte s lidmi, které znají. Některé páry mohou také plánovat další oslavu, aby se oddělily s více lidmi.

Hosté by měli pochopit, že jste omezeni prostředky nebo chcete malou svatbu. Můžete také požádat své přátele a rodinu, aby to rozšířili a měli někoho, koho se hosté mohou zeptat, zda plánují přinést plus jedna.

Tímto způsobem nedojde k žádným nedorozuměním a nebudete riskovat, že někoho urazíte. Takže se nebojte a nemějte nátlak, abyste se přizpůsobili, i když vás jiní lidé přesvědčí, abyste uspořádali větší svatbu, aby ubytovali jejich další hosty.

Jak řeknete ne, když vás někdo požádá o Plus jedna?

Buďte pevní, ale ne agresivní

I když si můžete ujasnit, že ve svatební pozvánce neočekáváte plus jedna, může být nevyhnutelné diskutovat s ostatními hosty. Někteří vás mohou oslovit a požádat o plus jedna, takže byste měli vědět, co říct, aniž by to znělo příliš agresivně.

Správná slova by měla být pevná, ale ne tak, abyste zněli hrubě nebo přehlíželi některé lidi, kteří jsou součástí vaší svatby. Nebuďte konfrontační, ale držte se svých hranic.

Držte se svých hranic

Pokud dovolíte jednomu nebo dvěma hostům, aby přinesli plus jedna, riskujete, že ostatní lidé, kteří to nemohou udělat, budou mít pocit, že máte své oblíbené. Ale co když host trvá na tom a napíše plus jedna na svou RSVP kartu, aniž by se vás zeptal?

Nebojte se jim zavolat a vysvětlit, jak nemůžete ubytovat dalšího hosta. Vysvětlete svůj důvod a objasněte, že to platí pro všechny hosty.

Vztahy a lidé jsou však složité. Při zvažování schválení kladů některých hostů se proto řiďte svým nejlepším úsudkem.

Jak vysvětlíte, že na svatbě nejsou děti?

Kromě toho, že na svatbě nemají žádné plusy, některé páry dávají přednost svatbě pouze pro dospělé. Nedělejte si starosti, pokud na svatbě také nechcete mít děti, ale přesto byste měli znát etiketu pro formulaci tohoto přání, aby vám hosté rozuměli.

Vyzkoušejte tyto alternativní způsoby, jak říci „žádné děti na svatbě“ ve svatební pozvánce nebo na kartě RSVP:

  • Upozorňujeme, že toto je oslava pouze pro dospělé
  • Na recepci nepožadujeme žádné děti
  • Připojte se k nám na oslavu pouze pro dospělé
  • Bohužel tato oslava nemůže pojmout děti
  • Vzhledem k omezením je oslava pouze pro dospělé

Můžete také zmínit, že téma místa konání je vhodnější pouze pro dospělé. Můžete znít upřímněji, když řeknete, že byste rádi měli jejich děti, ale omezení místa nebo rozpočtu znamenají, že můžete uspořádat oslavu pouze pro dospělé.

Užitečným tipem, jak zajistit, aby si host vaši žádost se zlou vůlí nepřečetl, je napsat ji personalizovanějším způsobem. Můžete například uvést jména jejich dětí a rádi byste je tam měli, kdyby nebylo omezení.

Pokud máte velkou širší rodinu, můžete si přečíst, jak uspořádat malou svatbu s velkou rodinou, abyste se dostali k potenciálním konfrontacím.

Závěr

A to je vše! Doufáme, že jste se naučili, jak na svatební pozvánce říkat ne plusové jedničky vkusně a že zvládnete i rozhovory, pokud nějaké budou.

Klíčem je být přímočarý v pozvánkách a kartách RSVP. A pokud budete někdy požádáni, držte se svých hranic.