Jak resetovat ohřívač vody? 5 snadných kroků!

Chcete vědět, jak resetovat ohřívač vody? V takovém případě jste na správné adrese, protože jsme tu, abychom vám pomohli. Téměř všechny ohřívače vody mají resetovací tlačítko; vypnutím napájení ohřívače a stisknutím tohoto resetovacího tlačítka můžete ohřívač vody resetovat.

Ohřívač vody je fantastická investice, protože vám umožňuje sprchovat se s teplou vodou. Pochopení toho, jak resetovat ohřívač vody, vám poskytne svobodu mít teplou vodu hned, místo abyste čekali na příchod profesionála, což by způsobilo ještě více narušení.

Už se nemusíte bát, protože jsme se o vše postarali za vás. Postupy pro resetování ohřívače vody jsou uvedeny níže, včetně seznamu možných příčin selhání ohřívače vody. Pojďme se na to podívat do hloubky!

Postup resetování ohřívače vody

Existuje osm kroků, jak rychle resetovat ohřívač vody. Všechny jsou rychlé, takže je budete moci rychle projít. Pokud chcete ohřívač vody resetovat, musíte provést následující kroky:

Krok č. 1. Otevřete ohřívač vody

Prvním krokem je odpojení ohřívače vody po otevření. Vypněte napájení ohřívače vody. Když je ohřívač vody stále zapnutý, vyhněte se jeho manipulaci. Najděte výstup ohřívače vody, vypněte napájení a odpojte kabel ze zásuvky. Nyní je čas pracovat na ohřívači vody, jakmile se ujistíte, že jste do něj vypnuli veškerou elektřinu. Možná vás také budou zajímat běžné problémy s ohřívačem vody.

Krok č. 2. Detechujte krycí desky

Poté budete muset sundat krycí desky. Často jsou směrem k základně ohřívače vody. Najděte desku a šrouby, které ji drží na místě. Nyní odstraňte šrouby z desky pomocí nastavitelného klíče. Jakmile povolíte všechny šrouby, musíte být schopni vyjmout desku rukama. Musíte také sejmout druhou krycí desku. Použijte správný šroubovák pro desku. Pokud tak neučiníte, ohrožujete utržení šroubů, což může být značný problém.

Krok č. 3. Odstraňte izolaci

Je velká pravděpodobnost, že nějakou izolaci najdete, když odšroubujete krycí desku. Pokud by tomu tak bylo, také byste se toho chtěli zbavit. Skrytí tlačítka je řešeno izolační podložkou. K odstranění podložky použijte ruce a odložte ji. Jakmile izolační podložku sejmete, položte ji na stranu. To je něco, co možná nebudete chtít plýtvat, protože to budete potřebovat, až skončíte s ohřívačem vody. Může být problém s těsněním součásti, dokud není na podložce vlhkost. Před resetováním ohřívače vody se ujistěte, že je uzavřen uzávěr plynu.

Krok č. 4. Stiskněte a podržte tlačítko reset

Jakmile je kryt a izolace odstraněna, je čas stisknout resetovací tlačítko. Hledejte červené tlačítko. Po odstranění izolace musíte být schopni ji prohlížet. Tlačítko mohlo být označeno jako tlačítko reset. To znamená, že jste dorazili na správné místo.

Resetovací tlačítko musí být silně stisknuto. V určitých případech se může zaseknout, zvláště pokud jste ho dlouho nestlačili. Pokud se jedná o tuto situaci, měli byste ji před stisknutím otřít. Tlačítko musí být při stisknutí zatlačeno dovnitř. Ujistěte se, že držíte tlačítko stisknuté, dokud neuslyšíte cvaknutí. Pokud uslyšíte cvaknutí, uvědomíte si, že ohřívač vody zaznamenal pokles teploty. To se musí začít samo resetovat.

Pokud budete tlačítko stále mačkat a neslyšíte cvaknutí, věci v ohřívači vody mohou být uvolněné. To může být důvodem, proč resetujete ohřívač vody. Zkontrolujte, zda v kabeláži ohřívače vody nejsou nějaké známky zářezů. Zkontrolujte také visící matice drátu. Pokud máte nějaké problémy, musíte kabeláž změnit.

Krok č. 5. Znovu sestavit a zapnout

Nakonec musíte znovu zapnout ohřívač vody. Ohřívač vody znovu zapojte do zásuvky, pokud jste jej dříve museli odpojit. Je čas znovu zapnout ohřívač vody, pokud jej musíte vypnout jističem. Ohřívač vody nyní může normálně fungovat. Bude chvíli trvat, než se zjistí, zda to funguje nebo ne. Může to trvat několik hodin, v závislosti na kapacitě vašeho ohřívače vody. Poté, co váš ohřívač vody zacyklil, možná budete muset zkontrolovat některé vodovodní systémy vašeho bytu, abyste zjistili, zda fungují správně.

Je to obal!

Doufáme, že se vám tento článek líbí a že po jeho přečtení pochopíte, jak resetovat ohřívač vody. Výše bylo zvažováno pouze pět kroků. Jsme přesvědčeni, že pokud plně porozumíte všem těmto pokynům, budete moci svůj ohřívač vody resetovat. Děkujeme, že jste s námi zůstali až do konce. Nezapomeňte sdílet tento příspěvek se svými přáteli, pokud se vám to líbilo! Můžete si také přečíst o tom, jak vyčistit ohřívač vody a jak zvýšit teplo na ohřívači vody.