Jak replastovat strop poškozený vodou: 6 nejlepších kroků pro kutily

Obvyklá situace opotřebení vám nezbude, než ji renovovat, takže zůstaňte naladěni, abyste věděli, jak replastovat strop poškozený vodou.

Podle mnoha majitelů domů může stará dobrá voda způsobit více škody než výhod. Stropy jsou vydány na milost bouřím, hurikánům, prachu a špíně. Nějakou dobu bude padat kvůli dříve zmíněným škodám.

Proč byste měli replaster znovu?

Sádrové stropy nebo falešné stropy mají při instalaci do vašeho okouzlujícího domova skutečný rozdíl. Poskytují dodatečnou izolaci než obvyklé kombinace dřeva a kovu. Také dává příjemnější atmosféru pro estetický design interiéru.

Omítání zajišťují také omítnuté stropy. Dráty, instalatérské trubky a další elektrické součástky jsou po odhalení úplnou ranou. Má za úkol je skrývat a zároveň mít krásnou část domu na pohled.

Tento stavební materiál je vyroben z licího prášku v kombinaci s vlákny pro pevnější povrch. Pokud tedy plánujete přidat moderní vzhled, například řadu světel, budete překvapeni, jak krásné to bude.

Uniklý strop představuje hrozbu strukturální integrity a nejedná se pouze o jednoduchý tesařský problém. Diamanty jsou věčné, ale budovy nikoli.

6 kroků k replasterům stropu poškozeného vodou

Krok č. 1. Proveďte primární viditelné vyšetření

Mnoho příznaků poškození způsobeného vodou je třeba brát vážně. Vědět o nevýhodě vaší polohy je heads-up. Pokud například žijete v Cincinnati v Ohiu, srážky jsou mnohem horší než v jiných oblastech.

Zkontrolujte viditelné znaky, jako je výkvět. V důsledku odpařování se mohou na povrchu vytvářet usazeniny soli, které mohou potenciálně zničit majetek. Na vině může být i zamoření houbami.

Prohlédněte si celý obvod stropu, abyste mohli posoudit náklady na opravu. Je také důležité si všimnout všech skvrn na vodě, které vidíte.

Krok č. 2. Odstraňte nepotřebné nečistoty

Nevyléčitelné nečistoty by měly být vhodně zlikvidovány. Podle příručky Whole Building Design Guide je zodpovědné nakládání s odpady nutností. I když je oprava stropu jen jednodenní práce, měli byste cvičit odstraňování odpadu.

Důvodem je, že se v průběhu let zvyšoval objem stavebního odpadu. Vaše komunita není jediná, kdo z toho má prospěch. Zbytečné nečistoty se mohou dostat do vašeho oka a budou katastrofou.

Někdy termiti a jiní škůdci začnou žvýkat dřevo, čímž je struktura slabá. Určitě to všechno vyčistěte.

Krok č. 3. Opravte otvory a praskliny

Před samotnou prací si oblast připravte. Představte si, že budete muset balancovat na žebříku a přitom namáhat krk ve snaze vyvrtat díru do stropu. Na podlahu položte noviny nebo staré časopisy.

Čisté pracoviště je váš cíl; nechcete, aby se zdvojnásobily hodiny smetením prachu z nábytku. Budete potřebovat nůž na tmel, stěrku, abyste zakryli ty ošklivé díry a praskliny.

Nespokojte se jen s levným průmyslovým lepidlem. Vyberte si ten, který bude trvat dlouho, takže se dostanete pryč od předělávání stropu.

Krok č. 4. Vyvrtejte výztužné otvory

Doporučili jsme vám opravit tyto vodní praskliny, ale tato část je pro krok replastování. Ujistěte se, že jsou mezi každým otvorem alespoň 1-3 palce od sebe. Najděte dřevěné trámy, tímto způsobem můžete dostatečně zpevnit strop.

Je na čase přinést si s vrtačkou své praktické karbidové vrtáky. Díky tomu budou otvory vypadat jednotněji než obvyklé nastavení společnosti Philips. Doporučuje se také zakřivené vrtání uvnitř.

Krok č. 5. Vyplňte nově vyvrtané otvory lepidlem

Nejprve vysajte barvu a dřevěný prach. Nezapomeňte si nasadit ochranný oděv proti prachu a třískám.

Ze starší sádry se stává prášek, takže vdechnutí bude obtížný scénář. Protože pracujete na omítnutém stropu, doporučená lepidla by měla obsahovat přísady ze silikonu RTV, kontaktního cementu nebo akrylátu.

Krok č. 6. Naneste omítku

Sádru a vodu smíchejte dohromady v kbelíku s barvou pomocí míchací tyčinky. Při tom nepoužívejte ruce. Po promíchání nalijte trochu na stěrku a nejprve zapracujte otvory.

Pokračujte v práci na oblasti, která obklopuje otvory. Ujistěte se, že je váš žebřík na rovném povrchu, aby práce nebyla nebezpečná. Přicházejí také bezpečnostní důvody.

Mezera mezi starým stropem a „falešným stropem“ by měla být alespoň 35 centimetrů. Ponechává prostor pro vodovodní potrubí a elektrické dráty.

Pamatujte si, že náklady můžete uhradit, když se obrátíte na pojišťovací agenturu svého majitele domu, pokud je kryta. Služba mizerných oprav není často pojištěna. Je dobré poznamenat, že většina nekontrolovaných opatření, jako je silný déšť, je kryta pojištěním.

Závěr

Kvantifikaci poškození ve vašem stropu často provádějí profesionálové. Pokud potřebujete ruku k dalšímu vyšetřování, zavolejte svého dodavatele.

V každém případě, pokud je strop opravitelný, můžete to udělat sami. Pokud si všimnete viditelných známek prověšení sádry, okamžitě postupujte. Převezměte rekonstrukci přečtením této příručky o tom, jak replastovat strop poškozený vodou.