Jak recyklovat sklenice na svíčky

Pokud jste milovníky svíček, určitě budete mít někde schovanou velkou sbírku doutnajících svíček. Po náležitém vychutnání každé svíčky zůstane na dně staré sklenice jen malé množství vosku. Jak tedy svíčky recyklovat?

Vyhazovat skleněné dózy po rychlém prohoření vašich oblíbených vonných svíček je zbytečné. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak upcyklovat sklenice na svíčky, ať už z nich chcete vyrábět čerstvé svíčky, skladovat je nebo je vystavovat jako dekoraci.

Jakmile na dně nádoby zůstane 1/2 palce vosku, je čas rozloučit se se svíčkou. Prodlužování doby hoření svíčky může poškodit nádobu nebo dokonce povrch, na kterém sedí. Nejprve však musíte odstranit vosk z láhve.

Vyhazovat skleněné dózy po rychlém prohoření vašich oblíbených vonných svíček je zbytečné. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak upcyklovat sklenice na svíčky, ať už z nich chcete vyrábět čerstvé svíčky, skladovat je nebo je vystavovat jako dekoraci.

Jak recyklovat sklenice na svíčky

Vyjmutí vosku z nádobky na svíčku

Naberte co nejvíce vosku. Nejprve se pokuste ručně odstranit co nejvíce starého vosku z nádoby. Protože většina obalových svíček koupených v obchodě používá měkké voskové směsi.

Spoustu toho byste měli být schopni vytáhnout pouze lžící. K jemnému odštípnutí vosku z tvrdších částí lze použít nůž na máslo. Sklenici svíčky můžete také zmrazit asi na hodinu, abyste pomohli uvolnit vosk z nádoby.

Opakujte tuto techniku ​​pro každou nádobu na svíčku, kterou čistíte. Nádoby na svíčky položte na plech. Plech na pečení nebo cukroví vyložte jedním až dvěma listy pečícího papíru, aby nasákl vosk.

Poté na pergamenový papír položte všechny nádoby se svíčkami, které čistíte, dnem vzhůru. Vložte držáky svíček do trouby. Předehřejte troubu na 180 až 190 stupňů Fahrenheita a umístěte pekáč s nádobami na svíčky dovnitř.

Pečte je 10 až 15 minut při 350 °F. Pokud jste do nádob na svíčky použili vonný vosk, vychutnejte si vůně, které pocházejí z vaší trouby. Poté za použití chňapek opatrně vyjměte pekáč z trouby a prohlédněte vnitřky nádob.

Pokud je stále nějaký vosk, který se nerozpustil, vložte nádoby zpět na několik minut do trouby. Vyjměte nádoby se svíčkami z trouby. Jakmile se téměř všechen vosk roztaví, vyjměte nádoby se svíčkami z trouby a spusťte je na pergamenový papír.

V rukavicích umístěte pekáč na tepelně bezpečný povrch. Vyprázdněte nádoby na svíčky. Vyčistěte veškerý zbytkový vosk, dokud jsou nádoby na svíčky ještě teplé.

Otřete vnitřek každé nádoby papírovými utěrkami, abyste odstranili vosk, saze a připálené úlomky knotu. Otřete vnější a spodní část nádoby, abyste odstranili všechny kapky vosku nebo nečistoty. Při otírání řádně zkontrolujte nádobu na svíčku, zda na ní nejsou třísky, praskliny nebo jiné vady.

Když se nádoba zahřeje, mohou se objevit drobné vlasové zlomeniny. Pokud si všimnete praskliny, bohužel to znamená, že nádoba nestojí za opětovné použití. Je to proto, že by to mohlo být nebezpečné se zapálenou svíčkou uvnitř.

Co dělat se starými sklenicemi na svíčky

Vaše oblíbená vonná svíčka se blíží ke konci své životnosti. Veškerý jeho jemně vonící vosk se během mnoha hodin pohodlného užívání odpařil a vám zůstala jen prázdná nádoba. Skvěle navržená, atraktivní nádoba, kterou zbožňujete téměř stejně jako aroma, které dříve vydávala.

Samozřejmě, není třeba mít obavy. Existuje několik vynikajících metod, jak recyklovat sklenice na svíčky a kanystry s vonnými svíčkami. Podle našich výše uvedených čisticích postupů budete moci svícny znovu použít.

Přeměňte sklenice na svíčky na květináče

Staré kanystry na vonné svíčky mají ideální velikost pro umístění vašeho nejnovějšího zeleného přírůstku. Protože je vyžadována hnědá půda, většina lidí dává přednost jantarovým nebo barevným skleněným svíčkám pro výsadbu; přesto jsou průhledné sklenice ideální pro pěstování ve vodě.

Uspořádejte si toaletní prostor

Jaký lepší způsob, jak uspořádat svůj salon krásy, než předělat své oblíbené dózy na vonné svíčky? Větší svíčky jsou ideální pro uchycení štětců na make-up, očních linek a tužek. Zatímco malé nádobky na svíčky jsou ideální pro ukládání vatových tamponů nebo sponky.

Vytvořit novou svíčku

Kombinace zbylého vosku do čerstvých svíček je v pořádku, pokud vůně nejsou příliš v rozporu. Je to jeden způsob, jak spotřebovat všechen zbylý vosk ve svíčkách, stejně jako samotné sklenice. Jedním jednoduchým způsobem čištění sklenic od svíček je sbírat vosk na pečicí desce po jejich upečení.

Příprava a skladování potravin

Skleněné sklenice na svíčky se široce používají k ukládání zbytků, jako jsou saláty a ovesné vločky. Uchovávejte tekutiny, jako je salátový dresink, na spodní vrstvě sklenice. Aby se zbývající potraviny nezmokly v době, kdy je budete konzumovat.

Závěr o tom, jak recyklovat sklenice na svíčky

Nemusíte se zbavovat sklenic na svíčky jen proto, že jste spotřebovali všechen vosk ze svíček. Pokud nevíte, co dělat se svíčkami, existuje spousta možností. Vyzkoušejte tyto nápady, jak recyklovat sklenice se svíčkami.