Jak recyklovat lednici? 6 úžasných nápadů!

Zajímá vás, jak recyklovat lednici různými způsoby? Shromáždili jsme asi šest kreativních a lstivých způsobů, jak vylepšit vaši starou lednici. A jsme nadšení, že se o ně s vámi můžeme podělit!

Díky velikosti a ploše jej můžete přeměnit na různý nábytek nebo jiné opakovaně použitelné materiály. Je také praktické zvážit změnu starých spotřebičů a jejich počet na skládkách můžete snížit.

Některé z těchto nápadů se snadno implementují a zabere jen několik minut. Některé však mohou být obtížné, vyžadující velké znalosti, zejména ve strojírenství a tesařství. Bez dalších okolků se pusťme do recyklace!

Kreativní nápady na recyklaci staré chladničky

Vaše lednice je různého stáří, velikostí a funkcí. Některé z nich mají jedinečné barvy a akcenty. A toho můžeme využít ve svůj prospěch a z těchto vlastností vytěžit maximum. Někteří z vás dávají přednost přeměně své lednice místo toho, aby ji dali do recyklátoru kovového šrotu nebo je prodali.

A někteří lidé řeknou, že ve své nefunkční ledničce vidí něco cenného. Pokud ale nevíte, kde začít a co dělat, možná to budete vědět po přečtení tohoto článku. Zde jsou naše návrhy, jak recyklovat lednici.

Nápad č. 1. Knihovna

Tuto myšlenku je nejjednodušší vytvořit. Když váš spotřebič přestane fungovat nebo už vaše jídlo nechladí, můžete z něj udělat knihovnu. A už má police a přihrádky.

Můžete ušetřit elektřinu tím, že nedonutíte chladničku usadit se, což spotřebovává hodně energie. Nebo můžete také ušetřit místo a peníze tím, že si nepořídíte novou knihovnu. Také máte možnost přidat do lednice další funkce, jako je barva a design. A dveře můžete odstranit nebo je nechat tak, jak jsou.

Nápad č. 2. Chladič

Duté funkce vnitřní strany vaší lednice můžete využít tak, že ji necháte ležet naplocho na zemi. Aby to však bylo v letní sezóně užitečné, musíte přidat několik konečných úprav. Pokud z něj uděláte chladič, přidáte trochu ledu a pár nápojů. Co se ale stane, když se roztaví a váš chladič není vodotěsný?

Voda bude odtékat. Uvnitř tedy musíte použít nějaké izolační materiály a desky. A aby váš ledový chladič vypadal rustikálně, můžete exteriér obložit dřevěnými panely. Vaše stará lednice také udrží nápoje chladné, protože má dveře, které se dají zavřít.

Nápad č. 3. Skříň spíž

Stejně jako vaše knihovna můžete svou starou lednici použít také jako úložný prostor pro kuchyňské zboží. Neskladujte však produkty, které je třeba zchladit. Příkladem jsou vaše masné výrobky.

Bude se také hodit do vaší kuchyně, protože zvenčí vypadá jako lednička. A police, boční koše a křupky jsou nezbytné pro uchování vašich potravin a dalších potravin. Nebo ho můžete použít k umístění pánví a hrnců.

Nápad č. 4. Vinný sklípek

Pokud na svých nástěnných zásuvkách nemáte dostatek místa pro svoji sbírku vína, neměli byste starou lednici vyhazovat. Je to velikost a pomůže vám uskladnit víno a přeměnit ho na sklep.

Aby však byl vhodnější pro lahve vína, musíme odstranit police a přeměnit je na panely, které mohou držet láhve na krku. Můžete použít dřevěné palety s otevřenými deskami a obrátit je vzhůru nohama.

A můžete použít dutou stranu k držení lahví. Nebo můžete přirozeně použít jiné dřevěné panely a vytvořit pro krk drážkovaný oblouk. Dřevěný prvek může také přispět k jeho rustikálnímu designu.

Nápad č. 5. Skladování rostlin

Stále existuje spousta způsobů, jak můžete udělat v chladničce jiné prostředky, například rostliny. První z nich je, že můžete vyjmout police a křupky, abyste získali více místa. A můžete oddělit dveře a zajistit tak dostatečné proudění vzduchu pro vaše rostliny.

Poté jej můžete usadit na zem a přidat do něj půdu a kompost. Zasaďte semena nebo klíčky a nechte je přirozeně rozkvést s dostatkem slunečního světla a vody. Druhá je, že ji můžete nechat tak, jak je, spolu s policemi a dalšími přihrádkami.

A lednici můžete použít jako mini skleník pro vaše rostoucí klíčky. Doporučujeme, abyste si pro lepší viditelnost svých sazenic proměnili dveře na skleněné. Poté můžete tyto dva nápady umístit do své zahrady a učinit z nich součást přírody.

Nápad č. 6. Pohovka nebo gauč

Slyšeli jste někdy o Fridgecouch? Kanadský designér Adrian Johnson to považoval za jedno ze svých nejlepších děl. Recykluje staré chladničky na pohodlný nábytek. Některé z nich mají dokonce boční stoly vyrobené ze dveří chladničky. Liší se také velikostí a barvou.

Tuto myšlenku je nejtěžší vytvořit, protože musíte přidat několik funkcí, jako je odpalování. Také musíte odstranit elektrické součásti, aby byly uživatelsky přívětivější.

Závěrečné myšlenky

A to jsou některé z kreativních nápadů, jak recyklovat lednici. Stále existuje široká perspektiva přeměny chladničky na opakovaně použitelné zařízení, které musíte objevit. Můžete například využít pouze jeho dveře, regál, křupky a mnoho dalších.

Nemusíte využívat celou jednotku. Jediné, co musíte udělat, je být kreativní a praktický. Doufáme, že vám tento článek poskytl inspiraci. Pro více nápadů klikněte sem! Hodně štěstí!