Jak propláchnout topné jádro ve stylu dělníka? 4 snadné kroky!

Chcete se naučit, jak propláchnout topné jádro ve stylu redneck? Proveďte tento typ propláchnutí jádra ohřívače rychle a snadno pomocí níže uvedených jednoduchých kroků. Pokračujte ve čtení a zjistěte několik dalších tipů, které vám pomohou odstranit ucpané nečistoty nebo nečistoty na topném jádru vašeho auta.

Některé věci vám pomohou určit, zda je vaše topné jádro ucpané, jako by vaše auto neprodukovalo teplo v kabině, i když vaše vozidlo jelo několik minut.

Proplachování vodou vám to může pomoci určit, protože splachujete a z vašich hadic vytéká jen malé množství vody, spíše než velikost vody přitékající do jádra ohřívače. Jste připraveni dozvědět se více, příteli? Pojďme se ponořit!

Kroky propláchnutí topného jádra ve stylu Redneck

Pokud máte problémy s jádrem ohřívače, jeho propláchnutí pomůže určit, zda je jádro ucpané nebo zda vaše auto čelí závažnějším problémům. Proplachování je způsob, jak v průběhu času odstranit všechny možné ucpané nečistoty nebo nečistoty a dostat chladicí kapalinu z vašeho systému. Je to také jedna ze základních údržby automobilů, aby se zabránilo ucpání, a když se naučíte, jak jej správně propláchnout, pomůže vám to v budoucnu.

Propláchnutí topného jádra zvládnete rychle a snadno, i když nemáte zkušenosti. Postupujte prosím a pečlivě si přečtěte kroky, abyste jim porozuměli, zvláště pokud je to vaše poprvé a vaše auto potřebuje propláchnout. Pokud se cítíte zmateni z níže uvedených kroků, můžete také požádat o pomoc nebo další pokyny odborníka. Pokud jste připraveni vědět, jak spravovat, a kroky, jak propláchnout topné jádro, pokračujte ve čtení!

Krok č. 1. Najděte jádro ohřívače

Chcete-li začít, musíte najít topné jádro ve svém autě. Pokud je to poprvé, co otevíráte nebo nacházíte topné jádro, může to chvíli trvat, ale je to v pořádku. Je hlavně připojen k bráně firewall a mimo motor vašeho auta. Jádro ohřívače má dvě hadice, vstupní a výstupní, procházející studenou a horkou chladicí kapalinou. Teplo ze vstupní hadice putuje do topného tělesa a vyrábí teplo pro kabinu auta. Pokud máte potíže s nalezením topného tělesa k protipožární stěně, najděte nádrž chladicí kapaliny a sledujte potrubí, protože tyto hadice vedou k topnému tělesu.

Krok č. 2. Odřízněte hadice

Po umístění topného tělesa a jeho hadic musíte hadice přeříznout, ale předtím položte pod vůz prázdnou nádobu, aby přebytečná chladicí kapalina nevytekla nebo nevystříkla na povrch. Pamatujte, že musíte být opatrní, abyste je nezlomili nebo nestrhli při řezání hadic, protože je budete muset opravit, což pro vás může být časově náročné.

Nejprve odřízněte přívodní hadici pomocí řezačky hadice. Nechte zbývající chladicí kapalinu zaseknutou v hadici vytéct do nádoby. Raději můžete ke vstupu připojit další hadici, která vede chladicí kapalinu do nádoby. Po úspěšném odříznutí přívodní hadice proveďte stejný postup jako u výstupní hadice. Možná vás také budou zajímat známky vadné hadice topení.

Krok č. 3. Proplachování a zpětné proplachování

Po odříznutí hadic můžete nyní přistoupit k jejich propláchnutí. V tomto kroku můžete použít 5galonovou nádobu, abyste viděli množství nečistot, které se nahromadily v hadicích nebo jádru ohřívače. Použijte zahradní hadici, připojte její konec k hadici jádra vstupního ohřívače a nechte vodu několik minut téci. Během prvních několika minut vytékají nečistoty z výstupních hadic ohřívače.

Po propláchnutí vody ze vstupní a výstupní hadice jej musíte zpětně propláchnout. Vložte přívod vody z výstupní hadice a voda vyteče do přívodní hadice. Odstraňte hadici z přívodní hadice a připojte ji k výstupní hadici. Nechte vodu opět několik minut téci. Při zpětném proplachu se můžete rozhodnout, zda vodu zadržíte nebo ji necháte odtékat do kanalizace.

Krok č. 4. Vzduchový kompresor

Po propláchnutí jádra ohřívače použijte vzduchový kompresor k odstranění všech možných nečistot nebo nečistot zablokovaných v hadicích. Při použití vzduchového kompresoru potřebujete pouze trochu vzduchu, protože vysoký tlak může způsobit vážné poškození ohřívače, takže většina lidí preferuje pouze proplachování vodou a nepoužívá vzduchové kompresory. Pokud si nejste jisti používáním kompresoru, přeskočte jej nebo se zeptejte licencovaného mechanika. Připojte hadice zpět k sobě spolu s hadicovými svorkami. Pokud zjistíte, že vaše hadice netěsní, nezapomeňte je mezitím vyměnit nebo obejít.

It’s A Wrap!

Nyní, když jste v tomto článku zjistili, jak propláchnout topné jádro ve stylu dělníka, můžete vypláchnout topné jádro a odstranit případné ucpání, které způsobuje, že se vaše kabina nebo auto nezahřívají. Doufám, že vám tento článek pomohl vysvětlit, co potřebujete k propláchnutí jádra ohřívače. Můžete si také přečíst o tom, za kolik vyměnit jádro topení a jak opravit ucpané jádro topení.