Jak propláchnout elektrický ohřívač vody? 5 nejlepších způsobů!

Zajímá vás, jak propláchnout elektrický ohřívač vody? V několika krocích můžete nejprve odpojit hlavní elektrický panel a zabránit zaplavení, když zavřete žaluzie v koupelně a dostupný měřič. Vyprázdněte vodovodní potrubí v koupelně, když otevřete sanitární nožky, jako je vana, umyvadlo a další.

Sejměte kryt zespodu a odšroubujte všechny tyto šrouby pomocí klíče. Odstraňte plastový kryt a odpojte elektrické vodiče pomocí šroubováku.

Zkontrolujte jeho odolnost i pokrytou vápencem. Vyčistěte jej a vyměňte jej, pokud je poškozený. Toto je jen přehled, přátelé, takže si přečtěte článek dále, abyste jej řádně vyčistili a prodloužili životnost nádrže ohřívače.

Průvodce čištěním elektrického ohřívače vody a nádrže

Čištění elektrického ohřívače vody není nikdy snadný proces. Rozebrání technologie vyžaduje určité dovednosti. Nejprve si připravte ohřívač vody a další základní nástroje, jako je klíč, drážkový a křížový šroubovák, šroubovák, brusný papír a čisticí prostředek. Prohlédněte si pouzdro a zjistěte, zda se kontaminace hromadí vedle ohřívače.

Umyjte odpadky v kohoutku a vypusťte špinavou vodu. S nečistotami na stěnách vyjměte tělo a rozeberte jej a očistěte ostatní prvky. Odstraňte těleso elektrického ohřívače vody a odstraňte znečištění ve sprše. Pomocí houbičky otřete malý plak a hlen. Nepoužívejte abrazivní prostředky a tvrdé kartáče, které by mohly poškodit smalt pouzdra. Odstraňte značný plak pomocí octové esence, citrónové kyseliny a octa. Poté na každý litr vody naneste 50 gramů kyseliny citronové. Připravte si ocet ze dvou lžiček a pět lžic octa na každý litr.

Umístěte produkt na nádrž a nechte jej tam zůstat přes noc. Poté smíchejte obsah a omyjte stěny teplou vodou. Nechte 1/3 vody uvnitř zařízení a přeneste roztok. Poté nastavte teplotu od 90 do 95 stupňů teploty ohřevu, nechte asi pět až sedm hodin a vypusťte, aby se nádrž důkladně propláchla.

Průvodce čištěním elektrického ohřívače vody od nepříjemných zápachů

Nepříjemný zápach ve vodě z elektrického ohřívače vody vyžaduje vyčištění. Stává se to s následujícím:

  • Voda obsahuje mnoho síranových přísad, které přicházejí do styku s hořčíkovou anodou; tak se uvolňuje sirovodík. Odstraňte reakci tím, že odstraníte i hořčíkovou tyčinku.
  • Stojatá voda hromadí více bakterií, což z ní dělá živnou půdu. Pokud jste nikdy nepoužívali elektrický ohřívač vody několik měsíců, nastavte vysokou teplotu. Poté obsah zcela zahřejte.
  • Zkontrolujte vodu v SES pro další analýzu, která zná skutečnou příčinu problému.

Způsoby propláchnutí elektrického ohřívače vody

Postupujte podle níže uvedených tipů, jak vypustit vodu v rámci proplachování elektrického ohřívače vody:

#1. Vypnutí zařízení

Vypněte zařízení přicházející do sítě. Otočte TEN, pokud ho uvidíte nad koupelnou, abyste ho poté vyprázdnili. Okamžitě uvolněte nádrž, pokud se z ní TEN vytáhne.

#2. Zakrytí bytu a vody v něm

Zakryjte byt a vodu v něm.

#3. Zakrytí studeného ventilu

Zakryjte jeho studený ventil vedle kotle a nechte horký zůstat otevřený a počkejte, až kapalina vyteče, takže nádobu nastavte předem.

#4. Zapojení hadice ohřívače vody

Zapojte hadici ohřívače vody skrz výběr, když ji spouštíte do odtokové jímky. Možná vás také budou zajímat známky vadné hadice ohřívače.

#5. Vypouštění vody

Vypusťte vodu, pokud nejste spokojeni se situací až do pojistného ventilu. Vyjměte ji, aby mohla voda vytéct.

Průvodce montáží zařízení po vyčištění

Zde je váš průvodce při montáži zařízení po jeho vyčištění.

#1. Instalace pryžového těsnění

Pokud se již opotřebuje, nainstalujte nové pryžové těsnění. Namažte povrch pryžového těsnění a zbytek pryžových prvků pomocí tmelu.

#2. Při pohledu na TEN

Podívejte se na TEN a sledujte, zda není opotřebovaný nebo poškozený.

#3. Výměna hořčíkové anody

Vyměňte tzv. hořčíkovou anodu, která chrání tělo proti korozi.

#4. Zajištění šroubů

Zajistěte šrouby a nainstalujte bok a připojte jej k potrubí.

#5. Zásobování vodou

Nejprve zajistěte přívod horké a studené vody a počkejte, až bude zařízení kompletní, než jej zapnete.

#6. Umístění zařízení na správnou teplotu

Po nastavení termoregulátoru a již připojení k síti se podívejte, zda nedochází k úniku na povrchu a umístěte zařízení na správnou teplotu.

Správný provoz po vyčištění elektrického ohřívače vody

Prodlužte životnost elektrického ohřívače vody i přes pravidelné čištění. Použijte níže uvedená doporučení.

#1. Instalace reagenčního filtru

Nainstalujte reagenční filtry s kazetami obsahujícími látky ke změkčení vody. Vyměňte kazety, abyste zlepšili kvalitu vody co nejlépe. Sodíkové filtry jsou zatím účinnější než uvolnění reagenčních filtrů. Vydávají částice soli a pevné magnetické pole, aniž by se usazovaly na povrchu. Produkty jsou opravdu dražší.

#2. Zaměření na materiál RNA

Při nákupu reagenčních filtrů se zaměřte na materiál RNA. Černý a pozinkovaný kov zatím nejrychleji rezaví.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak propláchnout elektrický ohřívač vody pomocí uvedených kroků. Mějte na paměti, jak vyčistit nádrž, vypustit vodu a po vyčištění ji sestavit. To vše má za následek správnou funkci zařízení! Můžete si také přečíst o tom, jak vyčistit ohřívač vody a proč ohřívač vody propláchnout.