Jak prodloužit závěsy pouhým mrknutím

Najít ideální délku je frustrující podnik. Buď si koupíte pár, který je o palec příliš dlouhý nebo příliš krátký podle vašich představ. Naštěstí máme v rukávu několik triků, které vás naučí, jak prodloužit závěsy.

Ve většině případů pravděpodobně můžete vrátit záclonu standardní velikosti do obchodu, jakmile si uvědomíte, že délka není úplně taková, jaká by byla. Prodejci vám dají jinou délku závěsu pro stejný design.

Zní to dostatečně rozumně. Na výběr však máte pouze z délek standardních délek záclon již dostupných na prodejně. Je pravděpodobné, že nezískáte přesně takovou délku, kterou hledáte.

Naštěstí vám můžeme pomoci vyhnout se utrácení nadměrných peněz za krejčovské služby a problematické cesty do obchodu. Zde je návod, jak můžete záclony prodloužit pouhým mžikem.

Klipové kroužky

Klipové kroužky na záclony jsou fantastickým způsobem, jak přidat pár centimetrů do vašich závěsů. Můžete je snadno najít v každém železářství. Můžete je použít k zavěšení jakýchkoli závěsů, od zadních závěsů po kapsy na tyče a dokonce i běžné závěsy.

Krok 1: Připravte si materiály.

Kupte si sadu klipsů v místním obchodě. Můžete je nastříkat na zlatou, stříbrnou, bronzovou, černou nebo jakoukoli konkrétní barvu, kterou si přejete. Vzhledem k tomu, že vaše záclonové kroužky jsou viditelné, když závěs zavěsíte, chcete, aby splývaly a vypadaly jako další dekorativní ozdoba.

Krok 2: Připojte klipsy.

Pokud používáte závěsy do kapsy na tyč, vyjměte pravítko nebo metr a označte si intervaly každého skluzu. To vám pomůže připevnit kroužky ve stejné délce po celé drapérii.

Získejte klipsy a připevněte je podél horního okraje závěsu. Pokud používáte závěsy se zadními poutky, nemusíte skutečně měřit a označovat konkrétní umístění prstenů. Stačí jej umístit doprostřed každé záložky.

Poznámka: Experimentujte s velikostí prstenů

Větší kroužky dodají vaší zácloně přidanou délku alespoň dva palce. Ale můžete upravit délku, kterou přidá vašemu závěsu, posunutím spony připevněné k látce. Připněte jej v nižší poloze, chcete-li přidat palec, a připněte na vyšší nebo horní okraj, pokud chcete maximalizovat celou délku prstenu.

Krok 3: Zavěste závěsy

Jakmile budete mít všechny klipy připevněné, nasuňte kroužky na tyč. Umístěte tyč na držák a proveďte tolik úprav, kolik chcete. Můžete si vytvořit své vlastní záhyby tak, že závěsy uspořádáte a pomocí klipů je přidržíte na místě.

DIY textilní šití

Standardní výška záclony pro závěsy v délce podlahy je kolem 84 nebo 96 palců. Pokud budete mít štěstí, měl by krásně viset přes vaše okna. Ale nebuďte příliš frustrovaní, pokud ne. Pomocí několika šicích materiálů a několika základních dovedností při šití můžete najít další způsob, jak prodloužit záclony.

Krok 1: Připravte látku.

Změřte si okno a rozhodněte konečnou výšku záclony. Nezapomeňte si poznamenat počáteční délku tkaniny. Vezměte si jinou látku, kterou použijete k prodloužení délky záclony. Nemusí to být stejné jako ty na vašem závěsovém panelu.

Tip: Slaďte látky bez námahy

Zkuste se poohlédnout po jednoduché látce, která bude s vaší záclonou splývat. Pokud máte například vzorovaný závěs, můžete přidat pevnou bílou látku, která bude vypadat, jako by tam byla odjakživa. Zkuste si představit typ výstupu, který chcete vytvořit.

Další látku můžete obvykle přidat mezi závěsy nebo na spodní část. Při výběru materiálu se ujistěte, že už víte, kam je umístíte. Například, pokud ji chcete dole, můžete se rozhodnout pro průhlednou nebo krajkovou látku, která se bude lehce snášet po podlaze.

Krok 2: Šití

Pořiďte si látku, kterou byste si měli ustřihnout na požadovanou délku. Pokud chcete k závěsu přidat pět palců, měl by mít výšku pět palců a stejnou šířku jako váš panel. Nezapomeňte přidat pár centimetrů na švy.

Pro tento postup jej připevníme na spodní část závěsu. Pomocí trhače švů sejměte spodní lem závěsu. Udělejte lemy na všech stranách látky, včetně základny a vyjma vrchní části. Látku připevníte na závěsový panel a přišijete na místo.

Krok 3: Zavěste závěsy

Vezměte záclonu a nasuňte ji na tyč. Zavěste tyč na držák. Proveďte tolik manuálních úprav, kolik chcete. Můžete se pokusit vytvořit na záclonách záhyby, abyste jim dodali více přizpůsobený vzhled.

Shrnutí

Přidání další délky vaší zácloně, aby se lehce snášela po podlaze, může být mnohem jednodušší, než si myslíte. Můžete se rozhodnout pro možnost bez šití pomocí klipsových kroužků nebo se pokusit zdokonalit své schopnosti šití přidáním dalšího kusu látky na samotný závěs.

Celkově je důležité naučit se prodlužovat záclony, zvláště pokud rádi upravujete věci podle svého vkusu. Někdy standardní velikosti nejsou tak uspokojivé, jak je obchody vykreslují. Naštěstí můžeme provést vlastní drobné úpravy v několika jednoduchých krocích.