Jak připravit zvířata na ošetření proti škůdcům: 5 tipů

Primárním klíčem k tomu, abyste věděli, jak připravit zvířata na ošetření proti škůdcům, je mít včasnou přípravu před vaší domácí službou na hubení škůdců. I když zvířata nejsou tak výrazně postižena, je dobré vědět, že ošetření proti škůdcům je může do určité míry poškodit.

Proto musíte najít služby hubení škůdců přátelské k mazlíčkům, které mohou zajistit bezpečnost vašich mazlíčků.

Léčení proti škůdcům šetrné ke zvířatům

Zvířata, jako jsou domácí mazlíčci, mohou udělat domov krásným a úplným, protože domácí mazlíčci jsou pro některé součástí rodiny. Proto je pro jejich bezpečnost nutností mít příkladnou službu hubení škůdců.

Mnoho ošetření proti škůdcům nabízí péči o zdraví a služby přátelské k mazlíčkům.

5 tipů, jak udržet svá zvířata chráněná a bezpečná kvůli hubení škůdců

Jako majitel domácího mazlíčka se možná ptáte, jak udržet své milé, ať už velké nebo malé přátele, v bezpečí v den kontroly škůdců. Zde jsou některé ze základních věcí, které je třeba udělat, aby byly v bezpečí.

1. Informujte deratizátory

Zamoření škůdci může být frustrující a vyčerpávající. Někdy kvůli vaší dychtivosti je okamžitě vyhladit zapomenete zmínit deratizérům o vašich zvířatech, která jsou přátelská k lidem doma.

Předtím byste si měli promluvit s odborníkem na hubení škůdců o svých mazlíčcích a jejich druzích, abyste pro ně přijali zvláštní opatření.

2. Přeneste svá zvířata na bezpečnější místo

Jako nejlepší přátelé člověka budou domácí mazlíčci zvědaví, co se bude dít, a jako malé děti rádi doma zkoumají nové vůně a zvuky. Ujistěte se, že přemístíte svá zvířata na bezpečnější místo dostatečně daleko od materiálů na hubení škůdců.

3. Nezapomeňte na své rybí a opeřené mazlíčky

Domácí mazlíčci, jako jsou ptáci, plazi a ryby, mohou vyžadovat, abyste se speciálně připravili na ošetření škůdců ve vnitřních prostorách, jako jsou štěnice, blechy a termiti. Abyste zabránili vzdušné mlze, kapičkám nebo jakémukoli přestřiku, můžete jejich klece a nádrže zakrýt ručníkem nebo dekou, nebo je také můžete umístit alespoň ne příliš blízko domu.

4. Odstraňte jejich věci

Majitel domácího mazlíčka, zejména ti milovníci psů, rádi kupují osobní věci pro své mazlíčky, aby vypadali rozkošněji. Ujistěte se, že před dnem kontroly škůdců odstraníte nádoby s jídlem a vodou, hračky a podestýlku svých mazlíčků (zde je tip, jak umýt pelíšek pro domácí mazlíčky), abyste zabránili kontaminaci škodlivými chemikáliemi nebo spreji.

5. Vytvořte si plán na jeden den

Plán na jeden den může být dobrým nápadem, jak udržet vaše domácí mazlíčky, zejména psy (zde je přátelský průvodce, jak dlouho mohou psi jít dovnitř po kontrole škůdců) a kočky, z oblastí vašeho domova pomocí chemických postřiků. Můžete se zeptat techniků na hubení škůdců, jak dlouho bude trvat, než se chemikálie usadí a kdy je nejlepší, aby se domácí mazlíčci vrátili.

6 preventivních kroků k ochraně vašich mazlíčků

Jako majitel domácího mazlíčka si můžete myslet, že kontrola škůdců může být pro vaše mazlíčky bezpečná. V oblasti ochrany proti škůdcům existují služby pro hubení škůdců, které poskytují bezpečnou a účinnou kontrolu škůdců, kterou lze aplikovat v okolí vašeho domu s domácími mazlíčky, ale musíte provést některá preventivní opatření:

Krok č. 1. Zatímco vaši odborníci na hubení škůdců provádějí ošetření na hubení škůdců doma, musíte své domácí mazlíčky držet na místě nebo pryč od místa.

Krok č. 2. Před ošetřením se ujistěte, že jste odstranili terária obojživelníků, akvária a klece pro plazy, abyste zabránili kontaminaci chemikáliemi.

Krok č. 3. Přeneste krmivo pro vaše mazlíčky na jiné místo a ujistěte se, že je zavřete.

Krok č. 4. Nenechte je jíst zbytky jídla, které najdete po ošetření.

Krok č. 5. Dopřejte svým kožešinovým miminkům pořádnou koupel.

Krok č. 6. Pokud máte nějaké obavy, můžete je sdělit svému technikovi pro hubení škůdců, aby bylo jasno.

Může hubení škůdců ublížit vašim zvířatům?

Pokud se ptáte, zda veškerá kontrola škůdců může poškodit vaše zvířata, zejména domácí mazlíčky, ošetření proti škůdcům je prospěšné, ale může zvířatům ublížit, pokud není správně skladováno nebo používáno. Především domácí mazlíčci, jako jsou psi a kočky, jsou náchylnější k absorbování a požití pesticidů a vdechování zápachu chemikálií, pokud je necháte zůstat v oblasti kvůli ošetření.

Jak dlouho po postřiku pesticidy je bezpečný pro zvířata?

Po ošetření proti škůdcům je nejlepší nechat chemikálie sedět v oblasti vašeho domova a nechat je uschnout, než umožníte svým mazlíčkům projít ošetřené oblasti. Většinu času trvá hubení škůdců asi 30 minut až hodinu u venkovních ošetření, zatímco ošetření uvnitř škůdců trvá 2-3 hodiny.

Závěr

Většina majitelů domů má obvykle méně nápadů, jak připravit zvířata na ošetření proti škůdcům, protože jejich primární starost o bezpečnost spadá do malých dětí a dalších členů rodiny.

Správné znalosti a správné informace vám mohou pomoci ochránit vaši rodinu a vaše zvířata před možnými vedlejšími účinky ošetření proti škůdcům.