Jak připojit tlakovou mycí pistoli k zahradní hadici? 4 snadné kroky!

Zajímá vás, jak připojit tlakovou mycí pistoli k zahradní hadici? Dorazili jste na správné místo, takže se nebojte. K připojení zahradní hadice k tlakové myčce můžete použít domácí zdroj vody, ale k připojení tlakové myčky k tlakovému stříkacímu dělu budete potřebovat druhou hadici.

Druhá hadice by měla být dimenzována jako hadice tlakové myčky, schopná zvládnout tlak alespoň 2700 PSI. Na druhou stranu většina zahradních hadic stěží odolá tlaku 300 až 500 PSI. V závislosti na tlakové myčce se tento tlak může pohybovat od 1000 do 6000 PSI. K připojení tlakové mycí pistole k zahradní hadici budete potřebovat hadici vyrobenou hlavně pro vysoké PSI. Pojďme se na to blíže podívat. Začněme číst tento článek!

Jak to funguje?

Instalace a demontáž vaší tlakové mycí pistole bude s těmito konektory hračkou. Jediná sada spojů propojí váš nástavec a zahradní hadici. Třetí sada spojů spojuje vaši vysokotlakou hadici s čerpadlem tlakové myčky a čtvrtá dvojice spojuje vaši zahradní hadici s tlakovou myčkou. Stahovací pásek pro připojení vaší stříkací pistole k vaší vysokotlaké hadici je součástí některých sad.

Postup připojení tlakové mycí pistole k zahradní hadici

Ačkoli se připojení hadice na zahradu k tlakové myčce může zdát jako jednoduchý postup, může to být někdy obtížné a nepříjemné. Se správným vybavením se však můžete během okamžiku naučit připojit tlakovou mycí pistoli k zahradní hadici. Jak toho přesně dosáhnout, vás naučíme v tomto článku. Zapojme toto publikum.

Krok č. 1. Změřte galony za minutu (GPM) vaší zásoby vody

Typ spojení mezi tlakovou a zahradní hadicí závisí na tom, k čemu ji budete používat a jak často ji budete používat. Prvním krokem je výpočet rychlosti, jakou voda protéká vaším kohoutkem. Lze jej vypočítat v galonech za minutu. Protože většina tlakových myček vyžaduje dodávku vody 3 galony za minutu, váš zdroj vody by měl být schopen vyrobit tři až pět galonů za jedinou minutu. Dejte pod kohoutek 3galonovou nádobu a určete, jak dlouho trvá její naplnění, abyste určili GPM vaší zásoby vody.

Opakujte postup ještě třikrát, abyste určili průměrnou dobu, za kterou vaše zásoba vody naplní 3galonový kbelík. 3galonové vědro lze použít k dodání vody do myčky, pokud její naplnění po okraj trvá méně než 60 sekund.

Nízký přívod vody GPM může poškodit tlakové myčky. Většina tlakových myček vyžaduje průtok 2-3 galony za minutu. Naplňte 3galonový kbelík a čas, jak dlouho trvá jeho naplnění, abyste určili svůj průtok.

Tento přívod vody můžete použít pro tlakovou myčku, pokud se naplní za méně než minutu. Tento krok nezanedbávejte, protože nedostatek průtoku může způsobit poruchu tlakové myčky.

Krok č. 2. Připojte rozbočovač

Splitter může být pro vás vynikajícím nástrojem, pokud plánujete pravidelně využívat svůj tlak. Šetří vám čas odhánět zahradní hadici po každém použití. Zatímco při provozu tlakové myčky můžete otevřít druhý ventil rozdělovače, čímž omezíte GPM vody proudící do vaší tlakové myčky. Pokud nechcete odpojovat svou běžnou zahradní hadici od přívodu vody pokaždé, když používáte tlakovou myčku .

I když můžete zahradní hadici a tlakovou myčku pouštět současně s tímto děleným ventilem, měli byste se tomu vyhnout, protože vaše GPM klesne pod 2-3 GPM nezbytné pro spuštění tlakové myčky. Ať už použijete dělený ventil nebo ne, budete muset připojit přívod vody a zahradní hadici pomocí konektoru pro rychlé připojení. To vám umožní rychle odpojit vaši tlakovou myčku od přívodu vody, což umožňuje jednodušší vnitřní skladování.

Krok č. 3. Připojte přívod vody zahradní hadicí

Dalším krokem je připojení zahradní hadice k přívodu vody na tlakové myčce. Ujistěte se, že připojení je bezpečné a že nedochází k únikům. Poté připojte druhou stranu vaší zahradní hadice ke zdroji vody. Zkontrolujte případné netěsnosti a znovu zkontrolujte připojení. Pokud dojde k netěsnostem v místech připojení, musíte najít armaturu, která únik zastaví. Můžete také chtít vědět, kolik vody spotřebuje tlaková myčka.

Krok č. 4. Připojte hůlku tlakové myčky k zahradnímu postřikovači

Hadici tlakového čističe pak musíte připojit k tyči nebo stříkací pistoli. Poté připojte druhou stranu tlakové hadice k výstupu vody vaší pračky. Kratší hadice zajistí vyšší PSI při zachování průtoku potřebného pro správné napájení myčky.

Je to obal!

Po přečtení tohoto článku jsme byli u vytržení, když jsme zjistili, že všichni rozumíte tomu, jak připojit tlakovou mycí pistoli k zahradní hadici? Doufáme, že jste tento článek přečetli jedním dechem, takže pokud chcete připojit tlakovou mycí pistoli k zahradní hadici, pokuste se to napravit sami. Děkujeme, že jste s námi, přátelé! Můžete si také přečíst o tom, jak spustit řemeslnou tlakovou myčku a jak spustit tlakovou myčku.