Jak přidat kapuci do háčkované deky ve 2 jednoduchých krocích

Pokud jde o to, jak přidat kapuci k háčkované dece, musíte si být vědomi pouze dvou základních kroků nebo fází: výroba kapuce a připevnění uvedené kapuce k dece.

I když samotný proces může být komplikovaný, nebudete mít žádné problémy, pokud budete postupovat podle tohoto průvodce!

Tak si připrav ty jehly a příze! V tomto článku byste se naučili, jak přidat kapuci a znát typické vzory háčkovaných dek a dobré příze, které můžete použít.

Kroky, jak přidat kapuci do háčkované deky

Deky vám poskytnou hřejivé objetí, po kterém toužíte během chladného a větrného dne. Víte ale, čím budou tyto deky ještě lepší? Kapuce!

Háčkované deky s kapucí jsou trendy pro děti i dospělé! Chcete být v trendu? Zde jsou dva kroky k přidání kapuce do vaší deky!

Krok č. 1. Výroba digestoře

Kukla je jedním ze dvou životně důležitých materiálů, které potřebujete pro tuto příručku. Druhým je háčkovaná dečka. Můžete si ho buď koupit, nebo si ho vyrobit sami.

Pokud si nejste jisti svými šicími dovednostmi, mohlo by být ideální pořídit si kapuci nebo si ji nechat od někoho vyrobit.

K tomu musíte vzít v úvahu design a barvu vaší háčkované deky. I když to není nutné, stále je lepší, aby kapuce ladila s dekou.

Při vlastní výrobě kapuce je třeba zvážit několik věcí, jako je styl a vzor kapuce a typ příze, kterou byste měli použít.

Pokud je deka s kapucí pro vaše děti, existuje široká škála vzorů, se kterými si můžete hrát.

Pokud máte s pletením hodně praxe, můžete jako inspiraci použít několik postaviček nebo zvířat, jako je jednorožec, kočka, dinosaurus, zajíček, pes a dokonce i mimozemšťan!

Pokud jste ještě začátečník, můžete se spokojit s typickou kapucí. Chcete-li to udělat, můžete si na internetu vyhledat několik výukových programů.

Krok č. 2. Připevnění kapuce

Teď máš kapotu dole. Je čas jej připevnit k háčkované dece!

Nejlepší by bylo určit, na kterou část deky kapuci připevníte. Možná by bylo dobré použít deku obdélníkového tvaru.

Obvykle jsou digestoře připojeny ke kratší straně.

Poté můžete začít přišívat háčkovanou kapuci na deku. Na přikrývku je vhodné použít stejný typ příze.

Způsob, jakým to sešíváte, závisí na vás. Můžete použít techniku ​​šití, která vám nejvíce vyhovuje. Můžete použít různé typy háčkovaných stehů.

Jaké jsou běžné vzory háčkované deky s kapucí?

Bylo zmíněno, že existují různé typy vzorů kapucí, které můžete vyzkoušet. To není přehánění.

S rostoucí popularitou háčkovaných přikrývek s kapucí se na internetu každý den objevovaly nové vzory a vzory!

Nejoblíbenějšími vzory by byly kapuce se zvířecím motivem. Pomocí kukly můžete vytvořit uši a rohy oblíbeného zvířete svého dítěte! Mohou to být kočičí uši, králičí uši, myší uši nebo dokonce rohy jednorožce!

Při výběru nebo vytváření digestoře dovolte svým kreativním šťávám, aby se vyřádili!

Jaký typ příze byste měli použít?

Pokud jste si kapuci vyrobili sami a použili jste stejnou přízi jako ve vaší dece, pak je výběr snadný. Pokud ne, máme pro vás několik možností.

  • Akryl – Jedná se o syntetické vlákno, které by při praní a sušení drželo. Barvy také rychle nevyblednou. Bonusem je, že je levnější ve srovnání s přírodními vlákny!
  • Bavlna – Jedná se o příze z rostlinných vláken. Obvykle se srazí, ale mytí studenou vodou a nastavení stroje na nízkou teplotu během sušení může snížit smrštění.
  • Bambus – Toto je další rostlinná vláknina. Předpokládá se, že tato příze obsahuje antibakteriální vlastnosti. Samotné praní může vést k deformaci, ale zkombinováním s vlnou by vznikla pružnější příze.
  • Vlna – Jedná se o přírodní živočišné vlákno, které je elastické, prodyšné a má vynikající definici stehu. Můžete si vybrat přízi, kterou lze prát v pračce, která je chemicky ošetřena, aby se snížilo plstění.

Jak prát a skladovat háčkovanou deku s kapucí?

Háčkovanou deku s kapucí můžete prát stejným způsobem, jako perete jiné háčkované dečky. Můžete ji sušit pomocí automatické sušičky, ale ujistěte se, že ji umístíte na nízkou teplotu.

Pokud jde o typické způsoby sušení, můžete ji položit na rovnou plochu a nechat deku schnout alespoň 24 hodin. Přikrývku můžete jednou za čas převrátit, aby uschla rovnoměrně.

Pro skladování je můžete mít v tmavé skříni. Vyhněte se jejich ukládání na půdu nebo sklep, protože vlhkost může látku zničit.

Závěr

Deky samotné jsou mimořádnými vynálezy, ale ty s kapucí jsou na zcela nové úrovni. Naučit se, jak přidat kapuci k háčkované dece, může být trochu složité, zvláště bez velkých znalostí šití.

S dostatečnou trpělivostí a výzkumem to zvládnete!