Jak převést RV ohřívač vody na Tankless? 6 snadných kroků!

Zajímá vás, jak přeměnit RV ohřívač vody na beztankový? Není třeba se divit; jste na správném místě. Nejprve musíte vypnout propanovou nádrž, napájení a přívod vody.

Vyhněte se prosím dalším problémům; udělejte to, než přejdete k dalším fázím. Jak již bylo řečeno, je nejlepší, abyste před stavbou ohřívače vody bez nádrže odstranili zásoby paliva, benzínu a vody.

Udělejte si cestu na místo, kde byste umístili ohřívač vody. Měli byste být schopni objevit starší ohřívač bez nádrže venku na jednom konci RV, pokud jej máte. Pokud instalujete ohřívač bez nádrže do novějšího RV, ujistěte se, že vám jeho umístění umožňuje pohodlné připojení, a to i na vnější stranu RV. Zkontrolujte, zda clona správně sedí. Pokud jej však potřebujete vyměnit, pořiďte si beztankový ohřívač podobný tomu předchozímu. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více!

Co je to obytný vůz?

Obytné vozy jsou konstruovány tak, aby splňovaly všechny základní potřeby, včetně skladování jídla, postelí, teplé vody, energie a tak dále, které byste našli v typickém domě. Voda je základním nástrojem používaným k vaření, koupání, čištění a spotřebě, kromě mnoha dalších věcí. Mnoho obytných aut a obytných vozů přichází s propanovým ohřívačem pro obytné vozy jako standardním vybavením. Tento druh ohřívače, dokonce jak název napovídá, využívá propan; to zajistí zahřátí vašeho stanu. Ale stojí za zmínku, že ke spuštění a provozu ventilátoru jsou potřeba nějaké baterie.

Co je beztankový ohřívač vody?

Protože ohřívají vodu okamžitě, zabírají beznádržové ohřívače vody mnohem menší plochu než zásobníkové ohřívače vody. Kdykoli zapnete ohřátou vodu, chlazená voda proudí potrubím do beznádržového ohřívače vody, ve kterém se ohřívá plynovým hořákem nebo třeba elektrickou součástí. To zajišťuje, že budete mít neustále přístup k horké vodě.

Postup přeměny ohřívače vody pro obytné vozy na beztankový ohřívač vody

Nyní, když jste se dozvěděli o výhodách ohřívače vody bez nádrže, postupujte podle těchto jednoduchých kroků, abyste pochopili, jak převést ohřívač vody RV na bez nádrže.

Krok č. 1. Odpojte všechna napájecí vedení

Prvním krokem při přepínání ohřívače RV bez nádrže je odpojení všech zdrojů sladké vody, benzínu, propanu a energie staré jednotky. Poté přejděte na místo, kam chcete, a nainstalujte ohřívač. Pokud již nemáte ohřívač vody bez nádrže, můžete jej nainstalovat mimo rekreační vozidlo. Pokud to používáte poprvé, vyberte si snadno dostupné místo.

Krok č. 2. Vyložte nádrž

Nyní musíte vyprázdnit aktuální jednotku, jakmile odstraníte všechny zdroje. Než budete pokračovat, zkontrolujte, zda výtok vody nepoškodí okolní věci nebo nezpůsobí elektrické vypnutí. Dále vyhledejte vypouštěcí ventil, uvolněte jej a nechte nádobu vyprázdnit.

Krok č. 3. Odstraňte stávající ohřívač

Dalším krokem při změně ohřívače vody RV na přenosný systém je odstranění starého. To lze provést pomocí šroubu nebo vrtání. Mělo by to být možné zašroubovat do šroubů současného topení. Poté pomocí škrabky na těsnění odřízněte kryt jednotky. Poté seškrábněte těsnění z okrajů a stran ohřívače, pokud stále drželo. Poté opatrně odstraňte těsnění. Tento postup bude trvat jen několik minut. Dávejte pozor, abyste tmelem nepoškodili lak karavanu. Poté opatrně odstraňte stávající ohřívač.

Krok č. 4. Odstraňte z oblasti všechny nečistoty

Před zahájením procesu nastavení nezapomeňte oblast dezinfikovat. Odstraňte veškerý prach a nečistoty a poté dočista omyjte předchozí těsnění. Ujistěte se, že na místě instalace nezůstaly žádné zbytky. Šířka otvoru, který byste měli udělat, musí být přesná. Vždy se zdá, že dostanete ohřívač, který by přesně odpovídal velikosti současného prostoru. Bylo by prospěšné, kdybyste naplánovali začátek dalšího nasazení. K měření rozměrů jednotky můžete použít pravítko. Po nasbírání rozměrů dejte díru do vnější strany RV.

Krok č. 5. Nainstalujte nový ohřívač

Po dokončení všech přípravných fází je připraveno implementovat nový ohřívač v určené poloze. V první řadě vyhledejte a vyplňte případné díry. Poté umístěte dveře do správné polohy a utáhněte všechny šrouby. Nakonec jámy znovu zakryjte, aby bylo možné uzavřít vnější. Po dokončení tohoto procesu budou uživatelé pozorovat dva vodiče, červený a černý. Černá je spojena se „zemí“, zatímco červená by byla spojena s „polem“.

Vedle jednotky bez nádrže připojte potrubí studené a teplé vody. Nyní si přečtěte příručku výrobce a postupujte podle pokynů pro instalaci ovládacího panelu. Jeho ovládací panel může být srovnatelný s ovládacím panelem tradičního skladovacího kontejneru.

Krok #6. Kontrola modernizovaného ohřívače

Tento poslední proces při upgradu ohřívače vody RV na takový systém bez nádrže je kontrola správného fungování řídicího centra po dokončení nastavení. Když řeknete ano, můžete zapnout výstup topení. Doporučuje se nastavit ohřívač na nižší teplotu. Nebylo potřeba plnit ohřívač na vyžádání velkým množstvím ledové vody. Po nastavení teploty zkontrolujte teplotu vnitřního potrubí a upravte teplotu blíže. Možná vás také budou zajímat běžné problémy s termostatem ohřívače vody.

Je to obal!

Jsme rádi, že víte, že jste se naučili, jak převést ohřívač vody RV na beztankový. To není tak složité obnovit RV do stavu bez nádrže; beztankové ohřívače vody jsou mnohem spolehlivější než RV, takže pokud plánujete přestavět svůj RV na beztankové, může to být dobré rozhodnutí. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak dlouho vypustit ohřívač vody a jak zjistit, zda je ohřívač vody plynový nebo elektrický. Děkujeme, přátelé, že jste s námi,