Jak přenést fotografie z telefonu poškozeného vodou: 3 kroky

Byli jste v poslední době na výletě nebo vám uklouzla ruka a nyní potřebujete vědět, jak přenést fotografie z vodou poškozeného telefonu? Není to k šílenství, jak se to stane, když si jdete jen pro sklenici vody, umýt si ruce nebo si rychle zajít na záchod?

Pád mobilních zařízení do vody patří spolu s rozbitými obrazovkami k nejčastějším problémům dnešní doby. Není však třeba se příliš obviňovat nebo proklínat, protože většina těchto událostí jsou nehody a jen kvůli tomu, že telefon klouže.

Než začnete jednat s hněvem, první věcí, kterou musíte v takové situaci upřednostnit, je přežití vašeho telefonu a jeho obsahu. Protože se jedná o elektronické zařízení, musíte okamžitě najít bezpečný způsob, jak jej vyjmout z vody nebo jakékoli kapaliny, do které spadne.

Jak zachránit fotografie z telefonu poškozeného vodou

Po incidentu a bezpečném vylovení telefonu z vody musíte nejprve zahodit frustraci a pracovat na tom, zda váš telefon může stále fungovat. I když stále svítí do poslední aplikace, kterou jste používali, ještě ji nepoužívejte, jako by se nic nestalo.

Zde je několik kroků, které potřebujete pro větší šanci na obnovení souboru, přesněji na obnovu fotografií.

Krok č. 1. Zařízení velmi dobře vysušte

Za prvé, vaše zařízení pracuje s elektronickými obvody, takže musíte odebrat co nejvíce vody. Okamžitě byste měli zařízení otočit a osušit bez použití přílišného tepla otřením nebo položením na něco, co dobře absorbuje vlhkost.

Vypnutí zařízení může snížit pravděpodobnost poškození součástí, když elektrické proudy odkloní cestu na kapalině, protože dojde k přerušení napájení. Z tohoto důvodu se také nesmíte pokoušet zapojit zařízení, pokud se po namočení vypne.

K sušení postačí obyčejný hadřík nebo ručník. Určitě jste viděli spoustu rad, které říkají, abyste položili telefon na misku nevařené rýže, což je pravda.

Poslouží jakákoliv látka, která absorbuje vlhkost, ale nejlepší pro tuto práci je silikagel. Je běžný v laboratořích jako vysoušedlo, které absorbuje vlhkost během procesu chlazení.

Měli byste také odpojit SIM a paměťovou kartu od zařízení. Přednostně byste měli také vyjmout baterii, ale současné konstrukce telefonu komplikují zabezpečení zařízení.

Nemusíte kvůli tomu své zařízení otevírat násilím, abyste předešli dalšímu poškození. Nechte to tam zaschnout asi dva nebo tři dny.

Krok č. 2. Přístup k záloze telefonu

Po důkladném zaschnutí můžete nyní zkontrolovat, zda lze zařízení stále zapnout. Nejprve vraťte baterii a zkuste to odtud.

Pokud je zařízení zapnuté, měli byste zkontrolovat, zda aplikace fungují správně, zejména ty, které vyžadují fyzickou součást, jako je kamera, reproduktor a mikrofon. Měli byste také zkontrolovat, zda tam stále jsou soubory, zejména fotografie, které jste pořídili.

Doporučujeme vám otevřít soubory z různých časových os, abyste zajistili, že žádný z nich nebude poškozen. Pokud jsou stále neporušené, musíte je stáhnout do záložního systému pro případ, že by zařízení začalo fungovat.

Pokud jsou fotografie bezpečně uloženy v záložním cloudu před poškozením vodou, budete v pořádku.

Krok č. 3. Pomocí aplikace pro extrakci dat zachraňte své fotografie

Pokud se vaše zařízení po vysušení nezapne, můžete zkusit získat přístup k souborům jinými metodami. Nejprve zasuňte paměťovou kartu do portu, otevřete ji v počítači a přeneste fotografie.

Kromě toho si můžete nainstalovat nějakou aplikaci pro extrakci dat a použít ji k záchraně fotografií z vašeho zařízení. Obvykle fungují i ​​na zařízeních, která se nezapínají a jsou docela přímočará.

Stejné aplikace mají obvykle funkce, které obnovují ztracené nebo poškozené soubory, takže stojí za to je vyzkoušet. Podívejte se na tento článek popisující, jak zjistit, zda je vlákno poškozené vodou, pokud nějaké máte v telefonu.

Pokud žádná z těchto metod nefunguje nebo se stále zdráháte to udělat v případě, že způsobíte větší poškození, můžete své zařízení vždy předat k opravě a údržbě výrobci. Tyto služby mohou být pro některé značky drahé v závislosti na vzniklé škodě a vaše zařízení musí být nějakou dobu v jejich držení.

Jsou zařízení poškozená vodou definitivně pryč?

Odpověď na tuto otázku závisí na rozsahu a době, po kterou se zařízení namočilo; většinu z nich však lze zachránit. Možná jste to viděli u zařízení, která spadají do řek nebo moří, kde zařízení stále fungují.

U zařízení, která byla namočená příliš dlouho, řekněme několik hodin, jsou prakticky pryč. I když se zařízení ukáže jako nepoužitelné, neznamená to, že stejný je osud souborů, které obsahuje.

Pokud se vám taková věc stane, ujistěte se, že jste okamžitě vyčerpali všechny možné způsoby, jak obnovit soubor. Čím dříve budete pracovat s obnovou; tím vyšší je vaše šance na získání fotografií zpět.

Pokud k nehodě vody došlo při povodni nebo něčem podobném, měli byste si přečíst tento článek o tom, co dělat s vodou poškozeným obytným přívěsem.

Závěr

Obnova mokrého telefonu vždy přichází s pochopením, jak přenést fotografie z telefonu poškozeného vodou, což stejně jako u biologických věcí klade velký důraz na čas, který uplyne. Okamžitě a opatrně jednejte na svém zařízení, jakmile dokončíte tento článek.