Jak přečalounit polohovací sedačku

Lehátko je skvělým doplňkem do každého domu. Poskytují úžasný komfort a toto je skvělá alternativa pro jedince, kteří chtějí odpočívat s nohama nahoře. Ale nakonec se všechno opotřebuje, dokonce i potahy a čalounění křesel. Otázkou tedy je, jak přečalounit polohovací sedačku?

Dobrou zprávou je, že nemusíte vždy vyměňovat kompletní židli. Místo toho můžete svou sedačku přečalounit, abyste zajistili, že vám bude i nadále poskytovat pohodlí po mnoho let. Pokud nevíte, jak moc přečalounit sedátko, můžete to udělat sami.

Pokud se chcete naučit, jak přečalounit polohovatelnou sedačku, následující materiál vás naučí vše, co potřebujete vědět. Stejně tak vás provedeme materiálem, který budete potřebovat, a postupy, které je třeba provést, aby byl váš projekt úspěšný.

Materiály a vybavení potřebné při opětovném čalounění polohovatelné sedačky:

Než začnete přečalouňovat polohovatelnou sedačku, budete potřebovat následující materiály a vybavení. Díky tomu bude práce jednodušší a lépe zvládnutelná:

 • velké nůžky
 • trhač švů
 • sešívací pistole
 • odstraňovač lepidel
 • tavná lepicí pistole spolu s lepicími tyčinkami
 • sada krytých knoflíků
 • čalounické jehly a nitě
 • rovné špendlíky
 • měřicí páska
 • šroubovák
 • klíč
 • nitě potažené voskem

Věci, které byste měli vědět, než přečalouňujete polohovatelné sedadlo:

Než začnete s přečalouněním, je několik jednoduchých a důležitých věcí, o kterých byste si měli být vědomi, jak přečalounit polohovatelnou sedačku:

 • Pohovky vyžadují 8 až 12 yardů látky, takže se ujistěte, že máte dostatek, než začnete. Je lepší mít příliš mnoho látky než příliš málo. Když tedy přečalouňujete polohovatelnou sedačku, musíte mít na paměti rozměry látky.
 • Při vyřezávání vzorů nezapomeňte ponechat na obou stranách několik palců. Tato přídavná látka je určena na šití a zašívání.
 • Vyfoťte spoustu fotek, než začnete a když jste na cestách. Tyto obrázky vám pomohou při opětovném sestavení židle na konci.
 • Větší vzory, které se nespoléhají na rovné linie, jako jsou pléd nebo pruhy, jsou často lepší volbou pro křesla, protože pruhy a čáry se mohou při pohybu a sklápění židle zdeformovat.
 • li>

 • Zvažte umístění vatelínu přes náhradní pěnu, abyste zajistili další stabilitu potahové látky. To pomůže udržet látku na místě.

Postup, jak přečalounit polohovatelnou sedačku:

Nyní máte potřebné materiály a vybavení a navíc si přečtete připomenutí ohledně přečalounění vaší polohovací sedačky. Takže je dobré jít na hlavní část práce.

Krok č. 1: Vyjměte hlavní části židle. Začněte se zadní částí, když je vzpřímená, pak ji otočte vzhůru nohama a sejměte sedák pomocí šroubováku. Odstraňte opěrky rukou a nohou a otočte je pravou stranou nahoru.

Krok č. 2: Odstraňte starý materiál, který chcete nahradit. Jsou skvělým zdrojem pro zjištění, jak vytvořit správné vzory ve vašem novém hadříku.

Krok č. 3: Vystřihněte si nové kousky látky. Nezapomeňte zahrnout dostatek látky pro zašívání a sešívání! Vždy můžete oříznout další, pokud máte příliš mnoho.

Krok č. 4: Než položíte materiál na židli, vyžehlete ji, jakmile ji vystřihnete. Poté umístěte rovné špendlíky, aby látku držely na místě, než začnete šít.

Krok č. 5: Začněte sešívat látku od středu rámu a udržujte ji co nejvíce napnutou. Ujistěte se, že se vám nekroutí rohy! Některé části židle nemůžete sešít, proto místo toho použijete tavnou lepicí pistoli.

Krok č. 6: Nyní je čas pořádně využít svou krytou sadu tlačítek. Vybrané knoflíky zabalte podle návodu. Přišijte knoflíky zpět na části židle pomocí jehly na čalounění a voskované nitě. Vyměňte díly židle. A máte hotovo!

Jak pečovat o přečalouněnou polohovatelnou sedačku

Poté, co vaše křeslo přečalouníte, správná péče a údržba zajistí, že bude vypadat skvěle po mnoho let. To proto, abyste v brzké době nemuseli podstupovat tento postup znovu.

Pokud jste k přečalounění židle použili kůži, nezapomeňte ji pravidelně čistit čisticím a kondicionérem na kůži. Skvrny na látkových lehátkách setřete mírným mýdlem a vodou.

Pokud máte psy, kteří pravidelně sedí na vašem křesle, zkuste přidat přehoz nebo dokonce potah na židli, abyste udrželi látku nebo kůži v dobrém stavu.

Je možné přečalounit polohovatelnou sedačku bez odstranění původní látky?

Pamatujte, že pokud má polštář pouze jeden potah, můžete nábytek obnovit, aniž byste odstranili starou látku. Jednoduše položte novou látku na starou. Při práci s polštářem, který má mnoho potahů, odstraňte horní potah vytažením svorek, které jej drží na místě.

Závěr o tom, jak přečalounit polohovatelnou sedačku

Toto shrnuje kroky a také základy toho, jak přečalounit polohovatelnou sedačku. Přečalounění vám umožní upravit vzhled vašeho nábytku tak, aby lépe doplňoval váš dekor. Hodí se zejména v případě, že zdědíte starožitné křeslo nebo si zakoupíte použité.

Ať už je příčina jakákoli, přečalounění polohovatelného křesla nebo jakéhokoli nábytku může starému nábytku vdechnout nový život a znovu se zdát zcela nové a už nikdy nebudete muset přemýšlet, jak znovu čalounit křeslo. S tím si nyní můžete vyzdobit svou dobrou polohovací sedačku u vás doma!